טבעת פסרי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטבעת פסרי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טבעת פסרי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, לאמא שלי בת 86יש צניחה ברצפת האגן והומלץ לה על טבעת פסרי. כשרצינו לרכוש אותה באופן פרטי, מכיון שאינה בסל, הבנו שיש מספר פירמות או סוגים. השאלה היא מה הפירמה הטובה. תודה

טובה שלום, אין הרבה אפשרויות. אני באופן אישי נוהג להשתמש בתומכנים של חברת MILEX שאיכותם מצויינת וקיים מגוון גדול של צורות וגדלים בזמינות טובה. בברכה, ד"ר בני פיינר, מנהל יחידה לאורוגינקולוגיה ורצפת האגן

שלום, אני בהריון בשבוע 32 עם תאומים, הייתי מאושפזת 5 שבועות בבית חולים בגלל קיצור צוואר, במהלך האישפוז היו חשדות להרפס בגלל תלונות שלי, חשד שנשלל אחרי בדיקה להרפס, אבל התלונות המשיכו, לאחרונה הרגשתי שוב חוסר נעימות וכאבים באזור הפות, הייתי במרפאת הריון בסיכון בגלל הקיצור צוואר שהוא ממש ממש קצר, וחשוב לציין ששמו לי טבעת פסרי על צוואר הרחם! הרופאה היום בבדיקה הוואגינלית ולאחר הסתכלות על המצב היא חושדת שזה וירוס הפפילומה, היא הפנתה אותי לבדיקת וולווסקופיה שזה הסתכלות דרך מיקרוסקופ על הגירוי, יש לי כמה שאלות, 1. הבדיקות הוואגינליות המרובות שעושים לי בהריון במהלך כל שבוע, בין אם זה בדיקת אולטרסאונד וואגינלית לבין אם זה בדיקה של הסתכלות על הנרתיק מבפנים על דבר כזה שקוף שנפתח, באם זה מסוכן לצוואר רחם מקוצר? הצוואר מאוד קצר והרופאה אמרה לי שהיא בבדיקות לא מפריעה לצוואר ולכן זה בשום צורה לא יכול לקצר את הצוואר רחם או לפגוע בו, האם זה נכון? 2. האם הבדיקה וולווסקופיה מסוכנת במהלך ההריון? במיוחד לאישה עם קיצור צוואר?

הבדיקה אינה מסוכנת בהריון.

17/11/2013 | 19:13 | מאת: עבריה
מתוך פורום האשה והרחם

אני בת 37 לאחר 3 לידות, לידה אחרונה לפני 6?שנים,ילדתי תאומים בלידה רגילה וקיסרי, יש לי התקן כבר 3 שנים ולאחרונה בזמן שאני מתפנה אני מרגישה מעין משיכה כלפי מטה מהרחם והרגשת אי נוחות כללית בין הרגליים, us תקין, בדיקה וגילית תקינה, הרופאה אמרה שאפנה לאורוגניקולוג, כי אולי מדובר בהתחלה של צניחה, האם יכול להיות בגילי? אני במשקל נורמלי , בריאה, מה ניתן לעשות? יש ספורט שעוזר?

היי עבריה למרות גילך הצעיר בהחלט יכולה להיות התחלה של צניחת דופנות הנרתיק או הרחם .לא ציינת מה משקלי הלידה של הילודים .לפני שבוע בדקתי מטופלת בגילך עם תלונה דומה ,אלא שאצלה צניחת רחם החלה עוד בהריון .המטופלת אינה רוצה כמובן להפרד מהרחם וניתן לטפל בזה שמרנית ,כולל פיזיותרפיה ,החדרת טבעת פסרי או ניתוח לקבוע הרחם לאגן ללא צורך בכריתת רחם .המרכז שלנו כעקרון אינו בעד כריתות רחם ולכן אני מכירים את כל השיטות המשמרות רחם.

שלום רב האם כשיש לאשה טבעת פסרי בנרתיק עליה להשתמש במשחה לנרתיק לדוגמא אורתו גניסט. תודה

רצוי בהחלט בברכה