דימום וסתי חלש: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדימום וסתי חלש?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דימום וסתי חלש: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב ותודה על ההזדמנות לשאול. אני בת 27, בריאה בדרך כלל (וגם כרגע) ולא לוקחת גלולות (לקחתי לפני כמה שנים ולא מאמינה שזה רלוונטי לשאלתי)... מאז שקיבלתי מחזור בפעם הראשונה ועד היום אין לי מחזור סדיר, ומעולם לא היו לי בעיות או שינויים מיוחדים במחזור, למעט טירונות וטיול ארוך שעשיתי, בהם הוא התעכב טיפה יותר. לפני חודש וחצי בערך התפתחו אצלי עקיצות גדולות ברגלים (קבעתי בינתים תור לרופא עור, זה לא לכאן :)) ובשל מצבן הקשה מרחתי עליהן במשך שבוע משחה טיפולית עם קורטיזון בשם פוליקוטן, כאשר ההמלצה היא לא למרוח יותר מ3 ימים ברצף. מיד לאחר מכן כשהגיע הזמן פחות או יותר למחזור (בשנים האחרונות זה התייצב יחסית סביב היום ה30) הופיעו כתמים חומים זעירים, פעם אחת במשך יומיים, ולאחר מכן קיבלתי מחזור כרגיל, ומיותר לציין שהפסקי מיד עם המשחה ברגע הופעת הכתמים, ועד עכשיו לא נגעתי בה. ליתר בטחון עשיתי גם בדיקת הריון לפני הופעת הדימום הרגיל כדי לשלול כל אפשרות (משתמשת בקונדומים). חשבתי שבזה זה נגמר והתכוונתי לשאול על כך כבדרך אגב את רופא העור שלי כשיתקיים התור בעוד כמה שבועות. אבל בשבוע האחרון התופעה חוזרת על עצמה, בדימום מעט יותר חזק מהכתמים של הפעם הקודמת, וזה נראה כאילו הפעם זה ממש מחליף את הדימום עצמו (מה גם שהיום זה כבר היום ה35 למחזור שלי וזה חריג גם ביחס לחודש קודם). אולי יהיה יותר נכון להגיד על ה"דימום" של עכשיו שהוא מעין כתמים חומים ממושכים מעט יותר - כמו שרואים ביום האחרון לווסת בזמן דימום רגיל, כשזה כבר ממש ממש חלש ואין על התחבושת כמעט כמעט כלום, ורק בניגוב רואים קצת חום. רציתי לשאול האם יש קשר אפשרי בין התופעות האלה למשחה החיצונית שמרחתי, שלפי הבנתי יש בה הורמון, או שזה צירוף מקרים אחר? והאם אני צריכה לדאוג? תודה רבה מראש.

01/12/2016 | 12:48 | מאת: נועה
מתוך פורום בריאות האישה

הבוקר קמתי וכבר ראיתי דימום חזק יותר ואדום, עם כאבי בטן קלים שמאפיינים אצלי את תחילת המחזור. אז בעצם זה זהה לחלוטין לפעם הקודמת.

נא לקצר את השאלה ולהתמקד, ולשלוח מחדש. תודה

04/12/2016 | 10:07 | מאת: נועה
מתוך פורום בריאות האישה

המצב הקיים הוא "טפטוף"מאד חלש של דם כמה ימים לפני הופעת המחזור (בחודש הזה ובחודש הקודם), והשאלה היא האם זה יכול להיות קשור למריחת המשחה פוליקוטן (המכילה קורטיזון) במשך שבוע שלם? תודה רבה מראש.

בת 49. לוקחת גלולות קלייר כמעט שנה. מאז שהתחלתי לקחת אותן לא קיבלתי בכלל מחזור. הרופאה אמרה שזה תקין ב"קלייר". עכשיו קיבלתי פתאום מחזור חלש. האם להמשיך את החפיסה כרגיל? האם זה אולי קרה כתופעת לוואי לאחר חיסון שני לקורונה? תודה.

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

שלום אני בת 30 שנים עם שתי לידות האחרונה לפני 5 שנים עם התקן מירינה בחודש מאי לפני חצי שנה הסרתי את ההתקן ושמתי התקן רגיל (הראשון היה עם סיבוכים בשד וגושים וציסטות ברחם) . בחודש נובמבר קיבלתי שני מחזורים ובחודש דיצמבר וינואר כמעט לא קיבלתי רק מחזור חלש נשאר יום וחולף למרות שבדיקות הדם ההורמונליות בנורמה ! שאלתי מה יכול להיות הבעיה ? אני באמת מוטרדת וכל כך לחוצה הייתי אצל רופת נשים והיא אמרה אולי לחץ נפשי!! והיא לא יכולה לתת לי תרופות בכדי להוריד המחזור כי יש לי בעיית קרישיות יתר תורשתית.. אני חוששת שיהיה משהו שאני מפספסת ? אשמח לענות לשאלה שלי לאיזה כיוון אני יכולה לפנות למשל גניקולוג או רופת נשים אחרת?

אי סדיוות המחזור היא בעיה גינקולוגית יתכן ע"ר אנדוקריני, יש לבצע אולטרסאונד לוודא מיקום ההתקן, ולבצע בדיקות דם לבחון הציר ההורמונלי, כך ניתן יהיה להתקדם ןלסייע. בהצלחה!

היי, באוק האחרון עברתי לידה שקטה, חודש לאחר מכן גרידה והמחזור ה2 לאחר הגרידה היה חלש כך שהומלץ לי לעשות היסטרוסקופיה אבחנתצת. ביום ה13 לוסת בוצעה ההיסטרוסקופיה האבחנתית. שם נאמר לי שהרחם נקי ותקין אך היה פקק בכניסה לצוואר הרחם שנפתח מעט מפעולת ההיסטרוסקופיה. כעת אני שבועיים אחרי המחזור היה 3 ימים חלש מאד. האם אוכל להכנס להריון או שמא עלי לבצע ניתוח להרחבת הכניסה לצוואר הרחם כפי שהומלץ לי בסיום ההיסטרוסקופיה במידה והוסת יהיה חלש..מה כדאי לי לעשות? אם אכנס להריון האם זה עלול לגרום לסיבוכים בהמשך ההריון? תודה שירונית

שלום לך, הצטערתי לקרוא על הלידה השקטה לגבי החסימה בצוואר הרחם, לאחר הרחבתה היא לא אמורה להוות בעייה בהמשך אם את מתלבטת התייעצי עם הרופא שביצע ההיסטרוסקופיה לגבי אופציה של טיפול בטבליות ציטוטק במטרה להמנע מהרחבת הצוואר באופן כירורגי