דימום וסתי חלש: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדימום וסתי חלש?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דימום וסתי חלש: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני בת 30 שנים עם שתי לידות האחרונה לפני 5 שנים עם התקן מירינה בחודש מאי לפני חצי שנה הסרתי את ההתקן ושמתי התקן רגיל (הראשון היה עם סיבוכים בשד וגושים וציסטות ברחם) . בחודש נובמבר קיבלתי שני מחזורים ובחודש דיצמבר וינואר כמעט לא קיבלתי רק מחזור חלש נשאר יום וחולף למרות שבדיקות הדם ההורמונליות בנורמה ! שאלתי מה יכול להיות הבעיה ? אני באמת מוטרדת וכל כך לחוצה הייתי אצל רופת נשים והיא אמרה אולי לחץ נפשי!! והיא לא יכולה לתת לי תרופות בכדי להוריד המחזור כי יש לי בעיית קרישיות יתר תורשתית.. אני חוששת שיהיה משהו שאני מפספסת ? אשמח לענות לשאלה שלי לאיזה כיוון אני יכולה לפנות למשל גניקולוג או רופת נשים אחרת?

אי סדיוות המחזור היא בעיה גינקולוגית יתכן ע"ר אנדוקריני, יש לבצע אולטרסאונד לוודא מיקום ההתקן, ולבצע בדיקות דם לבחון הציר ההורמונלי, כך ניתן יהיה להתקדם ןלסייע. בהצלחה!

היי, באוק האחרון עברתי לידה שקטה, חודש לאחר מכן גרידה והמחזור ה2 לאחר הגרידה היה חלש כך שהומלץ לי לעשות היסטרוסקופיה אבחנתצת. ביום ה13 לוסת בוצעה ההיסטרוסקופיה האבחנתית. שם נאמר לי שהרחם נקי ותקין אך היה פקק בכניסה לצוואר הרחם שנפתח מעט מפעולת ההיסטרוסקופיה. כעת אני שבועיים אחרי המחזור היה 3 ימים חלש מאד. האם אוכל להכנס להריון או שמא עלי לבצע ניתוח להרחבת הכניסה לצוואר הרחם כפי שהומלץ לי בסיום ההיסטרוסקופיה במידה והוסת יהיה חלש..מה כדאי לי לעשות? אם אכנס להריון האם זה עלול לגרום לסיבוכים בהמשך ההריון? תודה שירונית

שלום לך, הצטערתי לקרוא על הלידה השקטה לגבי החסימה בצוואר הרחם, לאחר הרחבתה היא לא אמורה להוות בעייה בהמשך אם את מתלבטת התייעצי עם הרופא שביצע ההיסטרוסקופיה לגבי אופציה של טיפול בטבליות ציטוטק במטרה להמנע מהרחבת הצוואר באופן כירורגי

קיבלתי מחזור בזמן.. והיום הראשון היה דימום וסתי רגיל ולמחרת התחלש ממש וביום השלישי כבר רק כתמים או רק בניגוב ועשיתי בדיקת הריון יצא שללי האם זה תקין?

אין לי מספיק אינפורמציה כדי לענות לך

4 ימים לאחר הפסקת התמיכה - אוטראגסטון 3*300מג + אסטרופם 3*2מג) קיבלתי מחזור - אם אפשר לקרוא לזה ככה. הדימום ממש ממש חלש, ברמה של הכתמה קלה בלבד, נמשך יומיים וקצת והסתיים. אני די מודאגת כי היו לי כאבי מחזור ממש חזקים למעלה משבועיים, ציפיתי לשיטפון ולבסוף הגיע ה-סוג של כלום... צריך לדאוג? זה נורמלי? הרירית לא התפרקה? מה קורה שם??

אהמםם, ת'אמת- רוב הרופאים ממש לא מתייחסים לדימום כאל משהו ששווה לשים אליו לב. אבל זה נראה לי מאד לא הגיוני זה שהם לא מתייחסים לזה. אם הרירית שלך היתה עבה ויפה, יכול להיות שהיא מתפרקת לה בהמשכים ושעוד יגיע דימום נוסף. בכל מקרה, לדעתי, חכי עוד יום יומיים ואם תראי שאין המשך- לכי לעשות אולטרסאונד כדי לראות שהרירית ירדה. אם הרירית לא התפרקה יכול להיות שיש לה סיבה טובה?

את יודעת כמה הרירית צריכה לרדת? באיזה עובי היא צריכה להיות ביום 5? כי לדוגמא בחודש קודם - הרירית היתה 12.4 בהחזרה, ואז ביום 5 אחרי שנגמר הדימום היא היתה 8, הרופא אמר שבוודאי אמשיך לדמם בימים הקרובים - אבל זה לא קרה... בקיצור נראה לי שהיא לא ממש מתפרקת טוב אצלי... (הבטא היתה שלילית ביום 14 מההחזרה)