קרום בתולין אטום: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פורום חדש: קרום הבתולין

אילו צורות יש לקרום הבתולין? האם הוא יכול להיקרע לפני קיום יחסי מין והאם ניתן לאחות אותו? על שאלות אלה ואחרות תוכלו לקבל תשובות בפורום חדש קרום בתולין שלם חשוב לנשים ולגברים רבים. קורה שקרום זה נפגע ויש צורך לאחות אותו מחדש. פורום קרום הבתולין ב-doctors יענה על שאלות הקשורות לנושא זה ובעיקר לנושא סגירתו או איחויו של קרום הבתולין, לזמן קצר או לזמן ארוך. כמו כן ניתן לשאול לגבי פתיחת קרום הבתולין.הימניוס היה שמו של אל טקסי הנישואים במיתולוגיה היוונית. הימן (Hymen) הוא שמו של הקרום הדק אשר מקיף את פתח הנרתיק, הוא קרום הבתולין. לרוב קרום זה אינו סגור לגמרי, כך שהוא מאפשר לדם המחזור להתנקז מדי חודש. לעתים כלל אין קרום בתולין. קיימות מספר צורות של קרום בתולין: טבעתי (Annular Hymen), שמקיף את כל פתח הנרתיק, עם חלל פתוח במרכזו; מפוצל (Septate Hymen) עם מחיצה במרכזו; מנוקב (Perforated Hymen) עם נקבים רבים בתוכו. לעתים רחוקות...
ללמוד עוד על קרום בתולין אטום
פורום חדש: קרום הבתולין-תמונה

אילו צורות יש לקרום הבתולין? האם הוא יכול להיקרע לפני קיום...

מאת: ד"ר שרגא...
21/02/2010
עידן התמימות - קרום הבתולין-תמונה

לקרום הבתולין אין תפקיד אנטומי, אך עיוותים מסוימים בו...

מאת: ד"ר חיים...
07/10/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקרום בתולין אטום?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קרום בתולין אטום: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ד"ר שלום, האם יש קשר בין כאבי בטן של מחזור לקרום הבתולין? תודה.

הקשר הווא רק במקרה של קרום בתולין סגור לגמרי ואין דימום וסתי כתוצאה מכך.

ד"ר שלום, בהמשך לשאלה הקודמת, אם יש כאבי בטן כמה שעות לפני קבלת המחזור/ בתחילתו זה מעיד על קרום בתולין קיים או שאין כל קשר?

אני נשואה טריה ומאובחנת בוגיניסמוס ווסטיבוליטיס ומטופלת טיפול מיני.ניסינו ומנסים לקיים יחסים אך השער נעול.. גניקולוג ותיק שבדק אותי השבוע אומר שהקרום בכלל לא נקרע עדיין-ואולי זה חלק מהסיבה לוגיניסמוס,ובכל אופן-כך נולדתי וכך אשאר-הקרום לא יקרע,אלא יתרחב בעזרת אימון עם המאמנים -המרחיבים. האמנם? יכול להיות מצב שהפתח של הנרתיק-הקרום, לא מצליח להקרע אבל מתרחב ,עד כדי חור שיראה וירגיש בחדירה כמו חור "קרוע"? למה לא מצליח להקרע לי?

אם קרום בתולין סגור וזו הסיבה לבעייתך אזי ניתן לפתוח קרום זה בשיטה פשוטה.

יש לי שאלה תאוריתית, נגיד קרום בתולים סגור, קבל קרע מלמעלה למטה בצד אחד של דפנות הנרתיק, אבל הפתח נשאר מכוסה באותה רקמה של קרום, ז"א שהקרום לא נקרע באפן רגיל לא נקרע באמצע, אם אוחים את הקרום שנקרע בצד אחד שקרוב לדפנות הנרתיק , ואחרי זה מקימים יחסי מין מה הסיכוי שהקרום שלא נקרע באמצע ידמם בעת קיום היחסים???

מה השאלה ???

אני אסביר יותר אז כך יש לי סוג של קרום בתולים סגור וניקוז דם הווסת הוא למעלה באמצע ז"א כשאתה פותחת את השפתיים הקטנות מתחת לשופכה אתה רואה חור קטן לדם הווסת ושאר הקרום בירידה למטה סגור זה היה הקרום המקורי שלי , עכשיו אחרי שהכנסתי חפש בילדות מחור דם הווסת התרחב לי החור בזווית ימין ונקרע למעלה עד למטה בערך רבע מהקרום, עכשיו הסגירה הייתה תפירת הקרום אחד עם השני מלמטה, עכשיו איפה שהקרום הייה תפוס עם צורת הלב של השופכה נפל קולו ולא נשאר קרום תפוס עם צורת הלב של השופכה אז הרופאה תפרה לי תפר בתוך הנרתיק והצירה לי את הפתח אבל בכל זאת לא הצליחה לתפוס את הקרום ולהקטין את החור בלתפוס אותו עם צורת הלב ולמרות שהצדדים התקרבו זה עדיין נראה צר אבל לא מחובר ביחד השאלה שלי יש שיטה פלסטית כל שהיא דרכה לחבר את הצדדים האלו או לחבר את הקרום בצורת הלב כדי לתת לו את הצורה המושלמת?

בהחלט אפשרי בפעולה לא מסובכת בהרדמה מקומית לתקן את זה