גרידת רירית הרחם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגרידת רירית הרחם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גרידת רירית הרחם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב! אני בת 53, שנה וחצי בערך אחרי הפסקת המחזור. היום בבואי לשירותים להטיל שתן הבחנתי בדימום. מאוד נלחצתי. יש לי תסמינים דומים לאלה שהיו לי בזמן מחזור. רגישות בבטן תחתונה ורגישות בשדיים. אני מאוד לחוצה. האם זה אומר שזה בהכרח משהו מסוכן כמו גידול או שיכולות להיות לכך סיבות נוספות? תודה!

עופרה שלום, ברור שיכולות להיות סיבות נוספות פרט לסרטן. הדרך הפשוטה לברר זאת הוא פנייה לרופא המטפל לשם בדיקה, ביצוע אולטראסאונד וביצוע משטח פאפ. במקרים מסוימים מומלצת ביופסיה מצואר הרחם, נטילת דגימה מרירית הרחם או היסטרוסקופיה. רפואה שלמה.

שלום בת 56, בבדיקה שגרתית רירית הרחם היתה בעובי 7 ממ,פרט לכך הכל נראה בסדר. הרופאה אמרה שזה מעט עבה ולקחה דגימה מהרירית.אמרה לי שתהיה הפרשה דמית ואכן היתה הפרשה באותו יום ולמחרת גם היתה הפסקה של יום ושוב חזרה הפרשה ורדרדה דמית.האם זה תקין? ובכלל דעתך לגבי עובי ריקמת הרחם? תודה רבה

שלום בהחלט תקין עובי הרירית בתחום הנורמה לדעתי

שלום ד"ר מזה כמה חודשים התחלתי לראות הפרשות חמות או ורדות לפני קבלת המחזור בשבוע ,לאחר בדיקה הרופא אמר שזה בסדר. הפעם ביום ה 19 לאחר מחזור, מופיע דם אדום לאחר כל ניגוב האם זה נורמלי? אני בריאה ולא מעשנת ולא לוקחת גלולות (המחזור בין 28-24 יום ) תודה

במידה שהתופעה חוזרת על עצמה בכל מחזור (קרי הפרשה חומה או הכתמה בניגוב ימים ספורים לפני הווסת) הרי שזה נשמע סביר. במידה שמופיע דימום בין-ווסתי חריג מומלץ להיבדק, לבצע בדיקת אולטרהסאונד של רירית הרחם ולשקול נטילת דגימה מרירית הרחם (בדיקה המכונה פיפל ומבוצעת במרפאה).

לפני כיומיים התחיל לי דימום חלש שהיום התגבר ואת המחזור סיימתי לפני כשבוע. הייתי אצל רופאת נשים שבדקה אותי שלשום וטענה שזה כנראה שינויים הורמונליים (אני בת 45+),אמרה שצוואר הרחם,שחלות ורירית הרחם תקינים,בדיקת פאפ בצעתי לפני כשנה ויצאה תקינה. יש לציין שלפני כחצי שנה היו לי דימומים קלים יותר שלא וסת ובצעתי בדיקות הורמונליות שיצאו תקינות. האם להתעקש לבצע בדיקות נוספות? תודה!!!

במידה שנמשכים דימומים לא סדירים שאינם במועד הצפוי מומלץ להשלים גם בדיקת 'פיפל' (דגימה מרירית הרחם)