גרידת רירית הרחם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגרידת רירית הרחם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גרידת רירית הרחם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב! אני בת 53, שנה וחצי בערך אחרי הפסקת המחזור. היום בבואי לשירותים להטיל שתן הבחנתי בדימום. מאוד נלחצתי. יש לי תסמינים דומים לאלה שהיו לי בזמן מחזור. רגישות בבטן תחתונה ורגישות בשדיים. אני מאוד לחוצה. האם זה אומר שזה בהכרח משהו מסוכן כמו גידול או שיכולות להיות לכך סיבות נוספות? תודה!

עופרה שלום, ברור שיכולות להיות סיבות נוספות פרט לסרטן. הדרך הפשוטה לברר זאת הוא פנייה לרופא המטפל לשם בדיקה, ביצוע אולטראסאונד וביצוע משטח פאפ. במקרים מסוימים מומלצת ביופסיה מצואר הרחם, נטילת דגימה מרירית הרחם או היסטרוסקופיה. רפואה שלמה.

לפני כיומיים התחיל לי דימום חלש שהיום התגבר ואת המחזור סיימתי לפני כשבוע. הייתי אצל רופאת נשים שבדקה אותי שלשום וטענה שזה כנראה שינויים הורמונליים (אני בת 45+),אמרה שצוואר הרחם,שחלות ורירית הרחם תקינים,בדיקת פאפ בצעתי לפני כשנה ויצאה תקינה. יש לציין שלפני כחצי שנה היו לי דימומים קלים יותר שלא וסת ובצעתי בדיקות הורמונליות שיצאו תקינות. האם להתעקש לבצע בדיקות נוספות? תודה!!!

במידה שנמשכים דימומים לא סדירים שאינם במועד הצפוי מומלץ להשלים גם בדיקת 'פיפל' (דגימה מרירית הרחם)

שלום, אני בת 62, 9 שנים לאחר סיום המחזור החודשי. עברתי א.ס. וגינלי, והתוצאות הן: * נתוני רחם : מנח - קדמי מידות 42x35x49 מ"מ נצפה rest של 65 סמ"ק שרירן אינטרהמורלי 19x21 מ"מ שריר הרחם מעט מעובה: עובי אנדומטריוזיס - 6.3 מ"מ. שחלה ימנית : מידות : 9x14 מ"מ מרקם השחלה: תקין שחלה שמאלית : (לדברי מבצעת הבדיקה - קשה היה לה לראות את השחלה השמאלית) רושם לרקמת שחלה : 11x13 מ"מ דוגלס : נוזל בכמות קטנה. יש משהו מדאיג בתוצאות ? מה המשמעות של שריר הרחם המעובה ? ( הבנתי ממבצעת הבדיקה שעובי מקסימלי בגילי אמור להיות עד 6 מ"מ). איך צריך להתייחס נוזל הדוגלס בכמות קטנה? תודה על המענה .

על פניו לא נראה משהו מדאיג. רצוי להיות במעקב רופא נשים בפרט לאור עובי רירית הרחם. חשוב גם לדעת אם היה לאחרונה דימום נרתיקי כיוון שבמידה שכן חשוב ליטול דגימה מרירית הרחם לצורך בדיקה מעבדתית

היי, 3 הימים הראשונים של המחזור שלי הם בלתי נסבלים. אני משתמשת בטמפון סופר וזה מחזיק בין שעתיים לגג ארבע שעות. זה לא אפשרי לישון בלילות האלו. אם אני ישנה רק עם פדים (ואני שמה 2 ללילה כדי שזה לא ידלוף) זה תחושה מזעזעת ואני ממילא אקום בלילה להחליף. לפעמים אני ישנה עם טמפון סופר + 2 פדים. התחושה היא יותר טובה אבל אז אני צריכה לכוון שעון מעורר ל4 שעות אחרי. ושוב מכיוון שהזרימה חזקה אז אני כבר מתעוררת לפני.... זה מאוד מתיש ומעייף. אני מרגישה גם חלשה ולפעמים פיזית מרגישה די רע. קשה לי לתפקד ב3-4 ימים הראשונים של המחזור. האם יש משהו שניתן לעשות? תודה

קיימים לכך פתרונות רבים. אך ראשית כדאי לבצע בדיקה קלינית +/- דגימה מרירית הרחם וכן בדיקת אולטרהסאונד לשלילת סיבה אנטומית כדוגמת פוליפ או שרירן בחלל הרחם וכן לשלול בעייה במערכת קרישת הדם. בחירת הטיפול תלויה בגילך, בעברך הגינקולוגי ובמצבך מבחינת תכנון המשפחה. מומלץ להיוועץ ברופא הנשים שלך על מנת לבחור בפתרון המתאים ביותר עבורך.