אנדומטריטיס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תנו לחיות לחיות (טוב יותר) - עיקור וסירוס

אתם באמת אוהבים את החברים המתוקים שלכם - ההולכים על ארבע? תעשו להם טובה גדולה: עיקור או סירוס יאריך את תוחלת החיים של חתול/ה או כלב/ה ויהפוך אותם לרגועים ומאושרים יותר כלבים וחתולים מגיעים לבגרות מינית בסביבות גיל חצי שנה עד עשרה חודשים. אצל הנקבות, הבגרות המינית מביאה עמה את המחזור המיני ותופעות ייחום שונות; הזכרים כמובן מגיבים אל הנקבות המיוחמות. ניתוחי עיקור וסירוס מבוצעים בשלב הבגרות המינית ופירושם הוצאת איברי הרבייה וניטרול המערכת המינית. אצל הזכרים מדובר בניתוח סירוס - בו מתבצעת הוצאה של האשכים; ואצל הנקבות - ניתוח עיקור, בו מסירים מגופן את הרחם והשחלות. מהם היתרונות של ביצוע עיקור וסירוס? לניתוחי עיקור וסירוס יש יתרונות רבים. מאוד חשוב ומומלץ לבצע אותם. אצל הנקבות, העיקור מונע את המחזור המיני המביא עמו לא מעט טרחה וטרדות. כלבה עוברת ייחום בערך פעמיים בשנה. הייחום נמשך בכל פעם חודש ימים - וכולל דם, הפרשות וכמובן הטרפה של כל כלב זכר בלתי...
ללמוד עוד על אנדומטריטיס
תנו לחיות לחיות (טוב יותר) - עיקור וסירוס-תמונה

אתם באמת אוהבים את החברים המתוקים שלכם - ההולכים על ארבע?...

מאת: ד"ר רמי תמיר...
22/08/2018
צילום רחם לבירור פוריות-תמונה

צילום רחם היא בדיקת הדמיה הנעשית לבירור סיבת אי-פריון בגוף...

מאת: פרופ' פרחי...
26/10/2014
התקן ג'נפיקס: לא רק אחרי לידה-תמונה

ג'נפיקס הוא התקן תוך רחמי המיועד לנשים צעירות לפני לידה או...

מאת: ד"ר רוזן...
12/09/2016
הפריה חוץ גופית: כך נמנע כישלון חוזר-תמונה

מנסה להיכנס להריון וסובלת מכישלון חוזר בטיפולי הפריה חוץ...

מאת: פרופ' יעקב...
04/10/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאנדומטריטיס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אנדומטריטיס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, כעת בהריון ivf שבוע 6. מדובר בהריון אחרי מספר רב של סבבים עם כשלונות חוזרים (להערכתי מעל 10). לפני כשנה וחצי אבחנו בהיסטרוסקופיה אנדומטריטיס כרוני. קבלתי כמה קורסים של אנטיביוטיקה אבל הכשלונות נמשכו עד לסבב האחרון. בסבבים האחרונים קבלתי אנטיביוטיקה גם תוך כדי הסבב אבל דןקא בסבב שהצליח לא קבלתי. עכשיו הבנתי שגם כשמצליחים להרות, דלקת כרונית מעלה סיכון להפלות וללידות מוקדמות. לציין שלפני 3 שנים עברתי הפלה בשבוע 20 אחרי ירידת מים (ואז לא היתה דלקת, זה אובחן אחרי ההפלה) ולכן חוששת במיוחד. האם יש משהו שאפשר לעשות עכשיו תוך כדי הריון בשביל להפחית את הסיכון הזה? יש טעם לקחת אנטיביוטיקה עכשיו? קבלתי עד כה דוקסילין ואןגמנטין מספר פעמים. תודה.

עתה כשהושג הריון הדלקת לא יכולה לגרום להפלה. מאידך, יש לחשוב מדוע היתה ירידת מים בשבוע 20 ולשקול צפירת צואר מונעת.

היי , קיבלתי תוצאות של ביופסיה תקינות . אבל בבדיקה הופיעה שיש לי דלקת ברחם כנראה בעקבוץ הוירוס , מה אפשר לעשות כדי לרפא את הדלקת האם יש טיפול ?

דרושה בדיקה. אשמח לעזור ד"ר עדה גרובר מומחית למחלות נשים פריון ולידה יועצת לצוואר הרחם טל. 036702038

ישלי כאבי בטן תחתונה חזקים כבר מס ימים+ שלשולים ( אם זה משנה) קראתי קצת ויש מצב שיש לי דלקת ברחם? שכבתי עם 2 בנים עד היום אני בת 15 (2 בנים בנפרד לא באותו הזמן) אחד מהם זה היה ללא קונדום(פעם אחת) והשני היה יבש.. בלי קונדום כדאי לי לחשוש שאולי ישלי דלקת ברחם? יש דרך לזהות את זה בבית? מפחדת ללכת לגניקולוג ושההורים ידעו או משהו..

שלום לא סביר שזו דלקת ברחם אבל כדאי לפנות לרופא ילדים ואחכ רופא נשים

שלום ד"ר, אודה לדעתך. לפני כחצי שנה שמתי התקן תוך רחמי מסוג בלרין ונגמרה לי דלקת ברחם. הוצאתי אותו וטופלתי באנטיביוטיקה. התחלתי לקחת לפני ארבעה חודשים גלולות זואלי אשר גרמו לי לחרדות, שלשולים, יובש וכאבים ביחזי מין ובאופן כללי הרגשה לא טובה ואף פיגמנטציה. בהמלצת רופאה עברתי לטבעת נובה רינג. מאז הכנסתה לפני 3 חודשים בדיוק אני חווה כאבים באיזור איבר המין, אי נוחות וכאבים ביחסי מין. כמו כן, ירידה כללית במצב הרוח, בחילות בערבים ולמרבה החרדה שמתי לב שגם הופיעו לי כתמים חומים נוספים באיזור האף. רופא המליץ על סרזט (לקחתי בעבר והיה באופן יחסי בסדר. הפסקתי מחשש מאחוזי מניעה נמוכים וירידה דרסטית בחשק מיני). האם בסרזט אכן אין חשש לפיגמנטציה או חשש מופחת? האם סרזט טובה יותר מבחינת תופעות הלוואי שהועלו והאם היא בטוחה ברמה מספקת? אני צעירה וממש לא מעוניינת להיכנס להיריון. תדה רבה רבה!

סרזט היא גךןךה בטוחה שלא מכילה אסטרוגן ולכן לא תגרום לפיגמנטציה ואם הרגשת איתה יחסית טוב הייתי ממליצה לך להמשיך איתה במידה ויווצר יובש נרתיקי אפשר להוסיף משחת אסטרוגן לנרתיק שאיננה נספגת למחזור הדם והשפעתה היא מקוןמית בלבד