תורקוסקופיה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

צרכנות רפואית מס' 139

השבוע במדור צרכנות: תרופה למניעת גידולים במעי הגס, גישה חדשה לניתוחי ריאה, טיפול בעייפות כרונית וקניונים נגישים לנכים מניעת גידולים במעי הגספרופ' נדיר ארבר, מנהל המרכז המשולב למניעת סרטן, דווח החודש בפגישה השנתית של החברה האמריקאית לגסטרואנטרולוגיה, בסן דייגו, ארה"ב, על תוצאות מחקר שנערך ב-32 מדינות בעולם וביניהן ישראל. המחקר מצביע על יעילותה של התרופה "סלברה" למניעת גידולים במעי הגס. מהמחקר עולה כי האפקט המגן של התרופה, תרופה נפוצה לשיכוך כאבים, נמשך גם שנתיים נוספות לאחר תום הטיפול. המחקר בוצע לאור מחקרים שנערכו בשנים האחרונות ומצאו כי תרופות נוגדות דלקת עשויות למנוע את התפתחות סרטן המעי הגס. המחקר נערך ב-107 מרכזים רפואיים, ב-32 מדינות בעולם וכלל 1,561 מטופלים שהיו בסיכון גבוה לפתח סרטן של המעי הגס, מתוכם 120 מטופלים של המרכז הרפואי תל-אביב בישראל. במחקר נבדקה השפעת "סלברה" במינון של 400 מל"ג...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לתורקוסקופיה

סרטן ריאות - תמונת המחשה
סרטן ריאות כמדי שנה מאובחנים מעל 2,200 חולים בסוגים שונים של סרטן ריאה, אחד הגורמים המובילים לתמות...
ללמוד עוד על תורקוסקופיה
צרכנות רפואית מס' 139-תמונה

השבוע במדור צרכנות: תרופה למניעת גידולים במעי הגס, גישה...

מאת: מערכת zap...
22/05/2008
סרטן הריאות: טיפול כירורגי מתקדם-תמונה

כריתת גידולי סרטן הריאות מתבצעת כיום באמצעות השיטה...

מאת: ד"ר יוסי...
13/10/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתורקוסקופיה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תורקוסקופיה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בעלי בן 66 וגילו לו תימומה בגודל של 2 ס"מ, הרופא אמר שצריך לנתח את בית החזה ולהוציא את הגידול אחרת הוא התפשט. רציתי לדעת מה הסיכונים הכרוכים בניתוח? ואם יש אפשרות אחרת במקום הניתוח

טימומה היא מחלה שדורשת ניתוח תמיד. בגידולים פחות מ 4cm, אפשר לבצע את הניתוח בצורה זעיר פולשנית, באמצאות תורקוסקופיה או בעזרת רובוט, ללא פתיחת בית החזה.

06/07/2014 | 13:48 | מאת: לוריס
מתוך פורום כירורגיית ילדים

שלום דני. המליץ לי עלייך ד"ר אלעד פייגין. אתה מתעסק בהזעת יתר בידיים,רגליים ? אם כן,מה הטיפולים המומלצים ? תודה רבהה !

שלום לוריס בהזעת יתר בכפות ידיים ניתן לטפל בעזרת ניתוח טורקוסקופיה שבמהלכו נכנסים עם מצלמה לבית החזה ומנתקים את העצבים שגורמים להזעה. הטיפול בהזעת יתר בכפות הרגליים פחות יעיל ואין ניתוח שאני ממליץ עליו. במידה ואת מעוניינת לטפל בכפות הידיים אשמח לבדוק אותך, בברכה.

הבן שלי בן 16 עבר טורקוסקופיה לתיקון פנאומוטורקס. היום 5 ימים אחרי הוא עדיין מאושפז ועדיין יש לו דליפת אוויר מהריאה. מה יכולות להיות הסיבות לכך? צריך לציין שהוא מרגיש מצויין , סטוראציה 97%.

חלי שלום, לעיתים יתכן דלף אויר מסויים לאחר הניתוח (תלוי בטכניקה ניתוחית, איכות רקמת הריאה ועוד). מקובל להמתין כ - 10 ימים עד להפסקת דלף האויר ועל פי שיקול המנתח יש לשקול התערבות חוזרת במידת הצורך. מציע להיוועץ תחילה במנתח שביצע את הניתוח. בברכת החלמה מהירה, דר' גלילי

אני בת 66 יש לי קשרית בריאה בגודל של 3 ס"מ בערך. בביופסיה מלפני שנתיים, נמצאו בה נוזלים שפירים, אך מאחר והיא ממשיכה לגדול הוחלט להסירה. מאחר והמיקום שלה נושק ל-2 אונות וקרוב לכלי דם ,קבלתי שתי הצעות מ-2 מומחים האחד דיבר על ניתוח פולשני דרך הצלעות והשני על טורוקוסקופיה לכריתת אונה.לניתוח השני אני צריכה לעשות שוב סי טי לאחר חודשיים מהקודם שאלתי: האם יש בארץ מספיק נסיון עם הזעיר פולשני שבו הסבל לאחר הניתוח הוא קטן יותר או עדיף לפתוח ולהוציא את האונה בשלמותה ואז לחסוך קרינה מסיטי נוסף? ב. האם סיטי עם חומר ניגוד (יוד) עדיף על ללא חומר ניגוד? אני סכרתית ובעבר בניתוח גניקולוגי קבלתי טרומובוזה לאחר הניתוח. תודה על תשובה מידית.

שלום שאלתך בהחלט במקום. אין הרבה כירורגים עם נסיון רב בניתוחים מסוג טורקוסקופיה לכריצה של אונה ריאתית. אני מציע לדבר בצורה פתוחה עם הכירורג ולברר כמה חולים הוא ניתח כבר בצורה הזאת. אם הרושם שלך בסופו של דבר הוא שאת לא מרגישה בנוח עם הסי-טי החוזר והניתוח הזעיר אז עדיף ללכץ לפתיחתבית החזה.