קטיעת רגל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיכום - סוכרת מסוג 1 , סיבוכים מידיים ומאוחרים

כאן תוכלו לקרוא בקצרה על הגורמים לסוכרת מסוג 1 , סיבוכי המחלה המיידים והמאוחרים ודרכי הטיפול. הגורמים לסוכרת מסוג 1 IDDM והטיפולסוכרת סוג 1 IDDMסוג זה של סוכרת מופיע בד"כ בגל הנעורים ונקרא "סוכרת נעורים " . מצב זה נובע ממחסור אנדוגני באינסולין בעקבות תהליך הרס מערכת החיסון את תאי בטא בלבלב .(autoimmune response) . כך שהגוף אינו מייצר אינסולין באופן עצמאי ועליו לקבל אינסולין מבחוץ .גורמים נוספים הנחקרים כקשורים לסוכרת מסוג 1 : נוגדנים עצמאים , נגיפים , חלב פרות , ורדיקלים של חמצן ותרופות .טיפול תרופתי בסוכרת מסוג 1 :טיפול ניתן בהזרקת איסולין s.c סוג אינסולין קצר :regular lyspro בין 30-60 דק -תוך 15 דקות התחלת פעילות (שעות)2-3 שעות1-1.5 שעות שיא פעילות 4-6 שעות 4-5 שעות משך זמן פעיל 5-7 שעות טווח השפעה 4-5 שעות פעילות לטווח זמן...
ללמוד עוד על קטיעת רגל
רפואה מתקדמת: טיפול באוזון-תמונה

טיפול באוזון עשוי לפתור בעיות בריאות מורכבות. הוא מסייע...

מאת: מערכת zap...
27/09/2012
סיכום - סוכרת מסוג 1 , סיבוכים מידיים ומאוחרים-תמונה

כאן תוכלו לקרוא בקצרה על הגורמים לסוכרת מסוג 1 , סיבוכי...

מאת: תאור כללי של...
27/01/2002
הטיפול שמנע קטיעת רגל-תמונה

אחרי שקטעו לחולת סוכרת רגל, עקב פצע קשה ריפוי, התגלה פצע...

מאת: מערכת zap...
13/11/2012
חדש : פורום רשלנות רפואית-תמונה

באילו מקרים ניתן לקבוע כי הטיפול הרפואי מעיד על רשלנות?...

מאת: עו"ד ד"ר...
28/12/2008
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקטיעת רגל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קטיעת רגל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב. בעלי בן 72 עם חסימות בעורגי הרגלים וכרישים בבטן בעורקים הנותנים דם לרגליים. עקב טיפול רשלני נוצרו לו פצעים בשוק שלא מתרפאים מחוסר חמצן. הוצע לצינטור בבטן בנסיון לשחרר הסתימות. האם רצוי לקטוע לאחר או יש סיכוי לזרימה.והאם מוכרחים מעל הברך לקטוע ?? תודה על תשובה מהירה עלינו להחליט עד יום ראשון.

ההחלטה על גובה הקטיעה נשענת במידה מרובה על ממצאי בדיק האקו-דופלר שמלמדת על איכות זרימת הדם בעורקי הגפיים ועל הלחץ בהם. בכל מקרה איני מתלהב מהרעיון להציע משהו בלי לבדוק את הבן אדם .

שלום רב!!!! אבא שלי בן 72 אדם אשר צלול לגמרי פעיל מאד עשה כול דבר בעצמו ולבד., כמובן יש בעיות רפואיות לגילו. אבי עשה כריתת רגל מתחת לברך לפניי כ3 שבועות ולאחר כשבוע ניתוח נוסף כריתה מעל הברך. כרגע עדיין מאושפז בסורוקה (לצערי במחלקת פנימית ולא אורטופדית). מחכים לתשובות לגבי שיקום. כמה שזה קשה פיזית ונפשית אבא שלי עם מוטיבציה ורצון עז להגיע ליום שהוא יוכל ללכת שוב עם פרוטזה ולעשות סידורים לבדו!!! שתי שאלות: א: מה הם הדרכים להתגבר על כאב פאנטום? ב: מה הם שלבי השיקום עד לרגע שילך שוב עם פרוטזה? בתודה מוטי

כאב פאנטום עובר או משתפר לרוב עם הזמן ועם טיפול תרופתי. אם יש לאביך פוטנציאל לשיקום (הדבר תלוי במצבו הכללי ומחלות הרקע) כדאי שיעבור כשיתאפשר מבחינה רפואית , למוסד או מחלקה שיקומית. שם יתאימו לו פרוטזה . מדובר על תהליך ממושך ואיטי. מוטיבציה ומצב צלול יעזרו מאוד.

שלום. אבא שלי עומד לעבור ניתוח קטיעת רגל מעל הברך בגלל גידול סרטני. כמה שעות בדרך כלל נערך כזה ניתוח?

במקרה השכיח כשעה

סבתא בת 92 (CHA2DS2–VASc 9 ו-HAS-BLED 5) עברה ביום ו' כריתה של רגל איסכמית מעל הברך (AKA). מטופלת שנים ב-Apixaban 2.5mg bid עקב AF ו- TIA ובחודש האחרון הוסיפו לה 100 מ"ג אספירין לאחר צנתור כושל ברגל. מאז הניתוח היא לא לוקחת נוגדי קרישה ומקבלת זריקת Enoxaparin 40 אחת ביום. שוקלת ככל הנראה כ-50 ק"ג לפני האמפוטציה וכ-45 ק"ג אחריה (עוד לא הצלחנו לשקול אותה מאז הניתוח). השאלה היא מה טיפול ההמשך המקובל בנוגדי קרישה? להמשיך חודש עם קלקסן ולאחר מכן לחזור לאפיקסבן ואספירין?

את השאלה יש להפנות לרופא כלי דם.

פורומים בנושא קטיעת רגל
פורום נפרולוגיה
ד"ר הילה סוטנדורף וד"ר אורית קלוק - בן בסט ישיבו לשאלות בנושא מחלות הפוג...
פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)
ד"ר יהודה מלמד ישיב על שאלות הגולשים בנושאי רפואת הצלילה ורפואה היפרברית...