עירוי ברזל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעירוי ברזל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עירוי ברזל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

עשיתי בדיקות דם, וצויין בין היתר , ברזל 36, כי יש חשד לפיק מונולוקלני מסוג שרשרת למבדה שאינו ניתן לכמת. היחס בין הלמבדה(29) לקפא (29)-0.99 . ההמלצה מתן עירוי ברזל וספירת דם עוד חודש שאלותיי - 1. מה הכוונה חשד לפיק מונולוקנלי מסוג שרשרת למבדה שאינו ניתן לכמת? 2.האם העובדה שיש לי חוסר ברזל (30) משפיע ?ומתן עירוי יכול לשפר את הערכים (בנוגע לפיק)? אני בלחץ וחרדה- תודה

אולי חשוב לציין כי הופנתי לראומטולוג עקב כאבי פרקים (בודקים פיבומיאלגיה) ובגלל ש"ד מוחשת לאורך זמן הופנתי ממנו להמטולוג במקביל.

אין קשר ביו חסר ברזל ופיק מונוקלונלי. פיק מונוקלונלי הוא הפרשה לא תקינה של חלבון היכולה להצביע על מחלה במח העצם, זאת בתלות בכמות ההפרשה, כאשר במרבית המקרים ההפרשה היא בכמות קטנה ונדרש מעקב בלבד. מומלץ לפנות ליעוץ המטולוגי מסודר.

פניתי להמטולוג שראה את כל הבדיקות וציין שאין משמעות להערה ואין סיבה למעקב... שאלתי יש מצבים כאלו ? או שאת ממליצה לי לגשת לרופא פעם במספר חודשים ביוזמתי ואם כן אז לאיזה תקופות...

בת 78,ברקע מסתם תותב 20 שנה. המוגלובין 8.5.קולונסקופיהשלילית דליפת מסתם שלילי. אינספור עירוי ברזל לא מעלה המוגלובין. חומצה פולית+B12 תקין. קיבלתי תרומת דם.עלה ל 9 שמעתי על פרינגקט.האם עירוי 10000 מסוכן? האם יצור עומס על הלב?מאגרי ברזל מלאים אשמח לשמוע אם פרינגקט מסוכן ואם יעלה המוגלובין לאור המצב הנוכחי תודה

פרינגקט הוא ברזל בעירוי ועוזר רק במצבים שהמוגלובין נמוך נגרם מחסר ברזל. הבנתי שאצלך מאגרי הברזל מלאים כך שבמקרה זה אין טעם בטיפול בפרינגקט. יש לברר את סיבת האנמיה ולתת טיפול בהתאם.

לוקח כשנה כדורי נקסיום 40מ"ג (בארט) . מאז רמות הברזל בגופי ירדו מ 280 ל 70 והמוגלובין ירד מ 14.3 ל 11.9 .בצעתי את כל הבדיקות כולל בדיקת קפסולה של המעי הדק (יצא בסדר) . ולא מצאו מדוע הירידה . קבלתי לבצע עירוי ברזל דרך הוריד 200mg בעירוי אחד.אני חושש מתופעות הלוואי . האם לבקש עירוי מופחת של 100mg בתודה מראש רוקי

יש סבירות נמוכה לתופעות לוואי ולרב מתחילים בעירוי של 200 מג אך אין בעיה להתחיל גם עם עירוי של 100 מג.

תודה רבה לך על המענה!

שלום, אני בחור בן 26 בריא בד"כ. לפני כ 7 חודשים החלה לי נשירת שיער קיצונית. בממוצע מאות שערות נשרו כל יום. גם נשירת שערות מהגבות וגם מהריסים. לאחר מספר חודשים החלו להופיע לי במקביל כאבי מפרקים, כאבי שרירים, עייפות, רובד לבן על הלשון, נדודי שינה, הציפורניים הפכו ללבנות והפסיקו לגדול, בעיות ריכוז וזכרון, כמות היציאות פחתה וירדתי 10 ק"ג(באופן בלתי מוסבר). ביצעתי בדיקות דם ויצא כי הברזל בדם נמוך(59) ובי 12 נמוך(331) והפריטין 30. אני צמחוני כבר עשר שנים. כרגע אני מקבל זריקות של בי 12. לקחתי תוספי ברזל במשך חודשיים( פריפול, 3 פעמים ביום בדיוק על פי ההתוויות) ובבדיקת דם האחרונה רמת הברזל ירדה ל 25 אבל ההמוגלובין תקין (15). ביצעתי בדיקות לבלוטת התריס ויצא בבדיקה אחת TSH תקין ובאחת TSH גבוה אבל T3 ו T4 תקינים בשניהם. ביצעתי בדיקת קולונוסקופיה+גסטרוסקופיה ודם סמוי כי הרופא רצה לשלול דימום ויצא שהכל שלילי/תקין. הרופא לא נראה מודאג שהברזל ממשיך לצנוח(למרות שלקחתי 3 פעמים ביום כדורי ברזל במשך חודשיים) ולא רוצה לתת עירוי ברזל. מומחית פה ולסת שביקרתי אצלה בגלל השינויים בלשון טענה שהשינויים בפה הם כתוצאה של חסר בברזל ושאני צריך לפנות להמטולוג בדחיפות. האם יש הסבר מדוע הברזל ממשיך לצנוח למרות התוספים הרבים? האם אני צריך לפנות להמטולוג? אשמח לדעת מה ההמלצה שלך? אני מרגיש מאוד חלש, השיער נושר ויש לי המון סימפטומים. יש לציין כי ביצעתי בדיקות לכל מחלות המין למיניהן ול HIV(מספר פעמים) והכל שלילי/תקין. מצטער שזה ארוך, תודה רבה!!

על מנת לדעת האם יש חסר ברזל אני זקוקה חרמת הפריטין, הברזל, הטרנספרין וההמוגלובין, לםי נתונים אילו אוכל לענות.

אוקיי, התוצאות להלן:: פריטין- 30 ng/mL ברזל בדם- 25ug/dL המוגלובין עדכני- 14.2 טרנספרין- 197 mg/dL וסטורציה של ברזל 50.17% . תודה על המענה!

הערכים לא ברורים בשאלה אך אם מבינה נכון סטורציית טרנספרין היא 17 אחוז ופריטין 30? אם כך אין חסר משמעותי בברזל ולא אמורים להיות סימפטומים .

שלום, סטורציית הטרנספרין היא 50% והפריטין 30. שוב תודה!

שלום, לא קיבלתי מענה לשאלתי בקשר למחסור בברזל. סטורציית הטרנספרין היא 50% ולא 17% כפי שרשמת והפריטין 30. תודה רבה.

לפי הערכים שציינת לא נראה שיש חסר ברזל משמעותי ואיני רואה צורך בטיפול.