ניתוח חסימת מעיים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח חסימת מעיים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח חסימת מעיים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום וברכה, אני פונה אליך בשאלה לאחר שהייתי אצל כמה וכמה רופאים ולא יודעים מה הבעיה שלי. אקדים ואומר עברתי ניתוח במהלך היותי בהריון בשבוע 29 להריון הניתוח היה חירום בגלל חסימת מעיים (אינדסוספשיין) היתבשלות מעי קרתו לי חלק מהמעי הדק. לאחר מכן הגעתי שוב לבית חולים בשבוע 38 להריון עם הידבקות חסימת מעיים חלקית והחליטו לילד אותח לפני הזמן בלידה טבעית עם זרור. לאחר הלידה הייתי בצום שבוע ואז התחלתי לאכל בהדרגה ע"פ ההנחיות של הכירוגים. מאז שהתחילו לי היציאות אחרי הלידה זה תמיד היה שלשולים, לפעמים מיימים ולפעמים צפים על המים. כיום אני כבר חודשיים וחצי אחרי הלידה ועדיין משלשלת ויש לי גם לפעמים יציאות עם דם, וריר עם דם על היציאה עצמה. המנתח שלח אותי לעשות מספר בדיקות כגון: סיטי, בדיקות צואה של כמה סוגים לשלול חיידקיים או וירוסים (הכל יצא תקין) בדיקות דם(תקין) . הלכתי גם לגסטרולוג שעשה לי בדיקות , ולאחר שהכל יצא תקין אמר שאולי זה בעיה בעיכול ונתן לי כדורים לקיב קיבה ואינזימים לפירוק האוכל. חשוב לי לציין שמלפעי 3 שנים התחילה לי רגישות ללקטוז ככה שאני לא נוגעת כיום במוצרי חלב. אני בכללי בדיטה קשוחה בגלל הניתוח במעיים והשילשולים והאי סבילות ללקטוז. בכל אופן המצב לא משתפר ואני באמת מותשת מה אפשר לעשות???

שלום רב, אכן סיפור מורכב ולא ברור. אבל רושם שבשלב הזה הבעיה אינה כירורגית ואינה קשורה לניתוח המעיים שעברת. אני חושב שחשוב למצות ולהשלים הבירור אצל הגסטרואנטרולוג. האם ביצעת בדיקת קולונסוקופיה? שלשולים עם ריר ודם מעלים חשד מסויים למחלת מעי דלקתית ולשם כך חשוב לבצע קולונוסקופיה כולל כניסה למעי הדק.

אימי עשתה ניתוח בבית החולים לפתיחת חסימת מעיים בתריסריין ועשו לה מעקף. כמה זמן אחרי ניתן לאכול?

שלום יש לפנות לכרורג\ דיאטנית לקבלת הדרכה

שלום, אני בחודש שישי עם עוברית בעלת מעי מאד אקוגני (דרגה 3), מורחב מאד. הרופאים מדברים על ניתוח לפתיחת החסימה מיד לאחר הלידה. האם זו פרוצדורה מסובכת ? האם יש צורך באישפוז ? לכמה זמן בערך?  כמה זמן לאחר הניתוח התינוקת תוכל לאכול? האם יש השפעה של הניתוח על הטיפול בתינוקת? תודה מראש.

שלום חן התמונה שאת מתארת מאד מתאימה לחסימה של המעיים. חסימה כזו יכולה להגרם מסיבות שונות שבחלקן ניתן לטפל ללא ניתוח ובחלקן צריך לטפל בניתוח. הסיבה וסוג הטיפול שביתך תעבור, יקבע כמה זמן תצטרך להיות בצום ובאשפוז. מקווה שיתברר שמדובר בבעיה לא קשה. בברכה,

שלום ,לפני כחודשיים עברתי ניתוח חרום בעקבות חסימת מעיים והדבקות במעי הדק הכל עבר מציין ואף ההחלמה אך שלשום אכלתי מאכל חריף מאוד ומאז יש לי כאבים באזור הניתוח שמזכירים את הכאבים לאחר ההחלמה חשוב לציין כי לפני כ12 שנה עברתי ניתוח מעקף קיבה וכריתת כיס מרה .ומטופלת בפמוטדין קבוע. האם אני צריכה לדאוג? האם הכאבים כתוצאה מאכילת חריף? אודה לתגובה

איני רואה קשר בין אוכל חריף לכאבים באזור ניתוח אבל בכל מקרה כאבים חדשים באזור צלקת ניתוחית מצריך בדיקת רופא