ניתוח ראש: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כיצד לטפל באף סתום כרונית?

כולנו סובלים מעת לעת מאף סתום, אך כאשר הבעיה הופכת לכרונית, מומלץ לטפל בכך - מפני שעלולות להיות לכך השלכות רפואיות של ממש. כיצד מומלץ לטפל? אנשים רבים סובלים מאף סתום לאורך זמן, כתוצאה מקונכיות נפוחות, מחיצת אף עקומה, בעיה מבנית בסחוסי האף, שקד שלישי מוגדל ועוד. על מנת לטפל בכך, יש צורך בהתערבות רפואית תרופתית ולעיתים ניתוחית.מהו מבנה האף?האף בנוי מסחוסים ועצמות. מבחוץ האף בנוי משלד אשר בחלקו העליון משתי עצמות ובחלקו התחתון מארבעה סחוסים. בקו האמצע של האף, ישנה מחיצה שמפרידה בין הצדדים ובנויה מסחוס (מקדימה) ומעצם (מאחורה) ותומכת באף מבפנים. לכל אורך "קירות" האף הצדדיים ישנן קונכיות - בליטות פנימיות, הדומות למדף מצופה ברירית, שתפקידן לחמם את האוויר שאנחנו נושמים, לנקות ולהרטיב אותו. בכל צד קיימות 3 קונכיות - תחתונה אמצעית ועליונה. הקונכיות התחתונות הן הגדולות ביותר והן גם אלה שלרוב גורמות לבעיות בנשימה.   מומלץ לגשת...
ללמוד עוד על ניתוח ראש
קושי בנשימה אפית: מתי יש צורך בטיפול?-תמונה

סובלים מקשיים בנשימה דרך האף? מדובר בתופעה שכיחה, העשויה...

מאת: ד"ר אברג'ל...
05/01/2020
רמב"ם: בן שנתיים שב לראות-תמונה

לאחר שאיבד את ראייתו בעין ימין, התבשרו הורי הפעוט כי הוא...

מאת: מערכת zap...
12/11/2012
כיצד לטפל באף סתום כרונית?-תמונה

כולנו סובלים מעת לעת מאף סתום, אך כאשר הבעיה הופכת לכרונית,...

מאת: פרופ' איתן...
07/02/2017
סרטן בלוטת התריס: אבחון וטיפול-תמונה

סרטן בלוטת התריס נחשב כיום לגידול הרביעי בשכיחותו. בזכות...

מאת: ד"ר יהושע...
14/03/2018
אולי יענין אותך לדעת...
כירורגיה רובוטית - תמונה
כירורגיה רובוטית
הרובוט לוקח את הלפרוסקופיה צעד אחד קדימה
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח ראש?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח ראש: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בחודש יולי 2020 עברתי ניתוח בראש לכריתת גידול מסוג מנינגיומה דרגה 1. הניתוח עבר בהצלחה אולם מזה חודשיים-שלושה אני חש שחצי הפנים הימני שלי (הצד של הניתוח) רדום במידה מסויימת והתחושה בו אינה כמו של צד שמאל. מה יכולה להיות הסיבה להירדמות זו של חצי הפנים?

לאסי בוקר טוב, יש לעיין ב- MRI טרם הניתוח וב-MRI לאחריו כדי לאפשר התייחסות. מתאים לדיון עם המנתח. בברכה

אני בת 47 נוטלת גלולות למניעת הריון עברתי לפני 3 שבועות ניתוח ראש להוצאת מינינגיומה לאחר הניתוח קיבלתי סטרואידים וכדור נגד פירכוסים . 4 ימים לאחר הניתוח סיימתי חבילת גלולות ומאז לא קיבלתי עד היום. האם יש קשר בין הניתוח לכך? אני ממש חוששת. אין סיבה שאהיה בהריון כי לא שכחתי גלולה אבל העובדה שאני נוטלת כדורים מאוד חזקים מאוד מלחיצה אותי ( קפרה וליריקה) ועקב מצבי הרפואי הריון לא בא בחשבון.

הסיכוי להריון ספונטני בגיל 47 אינו גבוה (אם כי גם לא אפסי), בפרט אם נטלת גלולות למניעת ההריון. אי סדירות בווסת יכולה לנבוע גם מהשינוי במצבך הבריאותי, גם מטיפולים תרופתיים שנטלת וגם אולי עקב גילך ותחילתו של שיבוש צפוי בפעולת השחלות. אם תבחן הריון שלילי מומלץ לבצע בדיקת דם לפרופיל הורמונלי.

תודה על תשובתך עשיתי בדיקה ביתית שיצאה שלילית עדיין לא קיבלתי מתי אוכל להתחיל ליטול שוב גלולות?

אם בן אדם בריא במקרה התגלה לו גידול שפיר במוח -במקרה גילו לו אין לו שום בעיה בגוף שזה מפריע לו לא בעיה נורולוגית כאבי ראש ראייה שמיעה זיכרון. איך מנתחי ראש בדרך כלל מתייחסים לסוגייה כזאת ? יש לציין שאותו בן אדם עשה טיפול נורוכירוגי לא לפתוח ראש והוצאת הגידול אלא עצירת הגידול

שלום, גיל ,ממצאי בדיקה נוירולוגית,מימדי הגידול בהדמייה,מיקום הגידול במח, ,קיום או העדר בצקת סביבו ועוד, נשקלים ותורמים בכל מקרה ומקרה פרטנית לגיבוש המלצה האם מתבקש מעקב בלבד,האם קיימת הורייה לניתוח,או האם קיימת עדיפות לטיפול ברדיוכירורגיה(הטפול שעוצר את צמיחת הגידול)

היי אני אחרי ניתוח ראש שהיה חשד לגליומה .. מביופסה זה חזר כ קורטיקל דיספלסיה ושאין עדות לגידול .. מה סיכוי שיש טעות בביופסה ושזה יכול להיות משהו גידולי עדיין?!

ערב טוב רובי, ברפואה אין ודאות של 100% ביופסיה במקרה המתואר היתה אמורה להבחין בין גידול לבין Cortical Dysplasia בשלב זה אין סיבה לפקפק בממצאיה. אני מעריך ששלוב מעקב קליני-נוירולוגי עם הדמיית MRI עוקבת יספקו מידע ישים בברכה, שנה טובה

קודם כל תודה רבה על התשובה סופר מהירה דוקטור אבל אם רשום בביופסה שאין עדות לגידול ויותר כיוון של דיספלזיה זה לא הופף את התשובה להבחנתי ??

התשובה היא אבחנתית.

מודה לך דוקטור היקר מאחל לך גמר חתימה טובה ושנה טובה תודה רבה