בצקת בשד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבצקת בשד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בצקת בשד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב , לפני כחודש ושבוע עברתי הגדלת חזה של 325 בכל צד מתחת לשריר . ומאז יש לי הצטברות נוזלים בשד ימין, אני מטופלת בכדורים אינדומנד, וזה הגיע למצב שהנוזלים פשוט דולפים מהפתח של הניתוח כאילו פתחתי ברז חזרתי למנתח והוא נתן לי אנטיביוטיקה (זינט) ואמר שהוא לא רואה את השתל וצריך לחכות עד שאני אסיים את הכדורים , האם לדעתך צריך לבצע שאיבה ? והאם יש סיכון שאם אני יעשה שאיבה ידקרו את הסיליקון ואז תיהיה דליפה??

שלום נופר. הצטערתי ללשמוע על הסיבוך שישלך. הצטברות נוזלים (sieroma) בתוך הכיס לאחר הגדלת שדיים הינו סיבוך מוכר.אם הבנתי נכון הנוזל מופרש דרך החתך הניתוחי, וזה אומר שהחתך לא נסגר. יכול להיות שהפתח מאוד קטן ,מאפשר לנוזל לצאת אך את השתל לא רואים דרכו. אין ספק שקיים קשר בין הכיס החוצה. לא בדקתי אותך ולכן קשה לי ליעץ לך, אך נראה לי שהייתי לוקח תרבית מהנוזל שמופקש כדי לדעת אם אין זיהום בתוך הכיס. אם כן הייתי מטפל באנטיביוטיקה מתאימה. אם ההפרשה אכן בכמות כל כך גדולה כפי שאת מתארת, כן הייתי מכניס נקז (צינורית). כדי לרוקן את הנוזל ולמנוע נזילה דרך החתך הניתוחי ולאפשר לפצע הניתוחי להיסגר. נכון שצריך מאוד להיזהר מלדקור את השתל, לכן רצוי לעשות את הפעולה תחת ביקורת אולטראסאונד. במידה והבעיה לא תפתר, אני חושש שלא יהיה מנוס מטיפול כירורגי. שיהיה לך בהצלחה. רפואה שלמה.

שלום, לפני 15 ימים עברתי ניתוח הגדלת חזה. הכל עבר טוב ולא היו כאבים חזקים בשום מקום. אך הייתה לי בצקת בשד הימני וביד ימין. לפני יומיים (שזה היה היום ה-13 לאחר ניתוח) שמתי לב שהבצקת ירדה משמעותית מהשד אבל מאותו רגע התחילו לי כאבים עזים בגב רק בצד ימין. כואב לי לנשום וכל תנועה נורא נורא מכאיבה לי ואני ממש מתקפלת מכאבים. כשאני לוקחת אוויר אני גם מרגישה מן רטט או בועות קטנות בגב שעולות ויורדות ביחד עם הנשימה. בלי משככי כאבים אני פשוט לא מצליכה לשרוד.. האם הבצקת יכלה לעבור לגב ולגרום לכאבים כאלה? מה עלי לעשות ולמי לפנות? אני מיואשת כבר מהכאבים.. תודה מראש..

פני מיידית למיון לצורך צילום חזה ואיבחון.

לפני כ 4 שבועות עברתי ניתוח למפקטומי עם ביוםסיית זקיף וקרינה תוך ניתוחית. בביקורת : הצלקת תקינה , המטומה בספיגה. בשבוע וחצי האחרונים חשה כאבים סביב הצלקת קיימת נפיחות..הצטברות נוזלים.כיצד אפשר לטפל בנפיחות ובצבר הנוזלים מבלי להידרש להתערבות כירורגית..שאיבה?.

חן יקרה, הצטברות נוזלים לאחר למפקטומיה אינה תופעה נדירה במיוחד בעת תהליך ספיגת המטומה. באם ניתן, עדיף שלא לנקז את הנוזל בכדי להמנע מהחדרת זיהום לחלל הניתוחי. יחד עם זאת, באם את סובלת מכאב ניכר או קיימים סימני זיהום ניתן לשאוב את הנוזל בהנחית US. חשוב שתתיעצי עם הרופא המנתח ויחד תחליטו מה הגישה העדיפה. החלמה מהירה, דינה

שלום רב. בת 52. ללא היסטוריה של סרטן במשפחה. לפני כחודשיים שמתי לב לגוש בשד ימני. מאחורי הפטמה. לאחר כמה שבועות השד גדל משמעותית ונהיה קצת אדום. העור נהייה כמו עור תפוז. פניתי לכירורג השד ששלח אותי לממוגרפיה ( האחרונה לפני שנה ללא ממצאים חריגים) ולאולטארסאונד. התוצאות שהתקבלו הם: מממוגרפיה: צל העור על הפטמה. התעבות העור - שפיר מבחינה רנטגנית. אולטראסאונד: בצקת בשד ימין, אודם סביב הפטמה, עיבוי העור, אין עדות לקולקציה מוגדרת, ללא זרימה חריגה. BIRADS 2 כתוצאה מכל זה נתנו לי הרבה אנטיביוטיקה וביקורת לאחר חודש חודש עבר - האנטיביוטיקה לא עזרה. המצב החמיר. אולטראסאונד משלשום: בצקת בעור, הסננה היפואקואית מאחורי הפטמה, בשעה 6 מתחת לפטמה מודגם אזור היפואקואי 4*2.1 סמ. באזור גוש נמוש. לסיכום: ממצא לא מוגדר מתחת לפטמה, ייתכן שאתי, BIRADS 4C פה התחלתי להיות בלחץ - אז ראשית אודה על הסבר קצר לגבי הממצאים. הרופא שלי שלח אותי לביופסיה - אז יש לי עוד שבוע של המתנה, לכן ממש אשמח לקבל איזשהו הסבר לגבי הסבירות. וגם האם ייתכן שיש הרעה כל כך משמעותית בחודש קלנדרי אחד? בתודה מראש

פני לפורום הדן בתחום של סרטן השד