הסרת אדנומה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להסרת אדנומה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הסרת אדנומה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני כ3 ימים לאחר הסרת גידול שפיר הסמוך לפירוטיס. הניתוח עבר בהצלחה ללא פגיעה בעצם הפנים. במהלך הניתוח חתכו את הבלוטה לאורך בשל מיקום הגידול והדביקו אותה חזרה. כרגע אני עדין לא מצליחה לאכול. וכאשר מנסה ואוכלת משהו רך כגון יוגורט/גבינה אני מרגישה שהמקום מתנפח. האם זה סביר? כמה זמן אחרי ניתוחים כאלה צפוי כאב? החלמה?

שרון שלום! לאחר ניתוחים פתוחים של בלוטת הפרוטיס עלולה להצטבר הפרשת רוק מתחת לעור בתקופה שלאחר הניתוח. במידה ומדובר בנפיחות קלה, הדבר חולף מעצמו כעבור מספר שבועות בדכ...במידה ומדובר בנפיחות מקומית ניכרת- יש לפנות לרופא המנתח להמשך בירור וטיפול. בהצלחה!

בן 75 נוטל יוטירוקס 50מג וטסטומקס 50מג בעקבות הסרת אדנומה היפופיזית לפני 3 שנים. לעתים מתקשה, בעיקר בלילה, והזרם מאד חלש. ביום בדר"כ זרם תקין. (קימה בלילה אחת בלבד.שותה הרבה בבוקר וכמעט ולא בערב)

שווה להיבדק, יתכן ומדובר בהגדלה טבה של הערמונית

מה זה הגדלה טבה כפי שנכתב בענין הערמונית

אני חליתי במחלת הקושינג , עברתי ניתוח להסרת אדנומה , איזה טיפול תרופתי אני אמורה לקבל ?

שלום רב, במקרה והוצאה האדנומה את אמורה להבריא ללא צורך בטיפול נוסף. ממליצה להתייעץ עם האנדוקרינולוג שהפנה אותך לניתוח, בברכה, ד"ר גלסברג

055505לפני כ4 שנים התגלה אצלי גרטיטיס ללא חידק אליקובקטור אני מטופלת באומפרדקס . והיה לי כאבים חזקים בגב באזור הלבלב לפני כשנה התגלה רמות קורטיזון מאוד גבוהות שמקורן היה בתסומת קושינג ביותרת המוח נותחתי והוצאה אדנומה מהיפופיזה . אחרי הניתוח רמת קורטיזול בדם ירדה אך בשתן לא ירדה. במשך תקופה ארוכה אחרי הניתוח היה לי בחילות בעיקר בבוקר וכאבים בקיבה . קראתי שיש קשר בין קורטיזול גבוהה לבין הלבלב מהו קשר ואיזה בדיקות אלי לעשות כדי לשלול משהו בלבלב?

שלום רב, לפי מה שכתבת, את סובלת מתסמונת קושינג, ולאחר כריתה של אדנומה היפופיזארית, עדיין ישנה עדות (לפחות מעבדתית בשתן) לקיום מחלה. אין קשר ישיר בין תסמונת קושינג לבין בעיה בלבלב, חוץ ממקרים נדירים של הפרשה אקטופית של ACTH/CRH מגידולים לא ממקור היפופיזארי. לאור בעייתיות של המקרה שלך, אי אפשר להמליץ (מבלי לדעת פרטים נוספים) על ביצוע בדיקות אחרות. ממליצה להתיעץ על כך עם האנדוקרינולוג המטפל. בברכה, ד"ר גרוזינסקי