ניתוח נוירומה אקוסטית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

גידולי מוח שפירים: תוחלת חיים ארוכה, איכות חיים טובה

בישרו לכם כי התגלה בראשכם גידול שפיר? לפני שאתם נכנסים לחרדה וללחץ, קחו נשימה עמוקה, יש לנו חדשות טובות: במרבית המקרים גידולים מסוג זה ניתנים לטיפול – מעקב או ניתוח, ולאחריו בד"כ אפשר לחזור לשגרה מלאה המוח הוא האיבר החשוב ביותר בגוף האדם, כך שכל דבר המפריע לתפקודו או פוגע בתפקודו - מלחיץ ומעורר דאגה אצל החולה, מחשש שתיגרם הפרעה משמעותית לבריאותו ולחייו. לרוב, הפגיעה עלולה להיות חמורה הרבה יותר מזו הנגרמת כתוצאה מפגיעה בתפקודו של כל איבר אחר בגוף. גידולים המשפיעים על המוח הם תופעה שאינה נדירה כלל וכלל. ההתמודדות עם התופעה בחייו של הנוירוכירורג היא התמודדות יומיומית. במאמר זה, נציג מבוא קצר לגידולים התוך גולגולתיים, המוחיים, תוך התמקדות דווקא בגידולים שפירים. גידולי מוח שפירים מעוררים שאלות רבות, מאחר שמשמעותם אינה ברורה דיה לציבור הרחב.   מהם ההבדלים בין גידולים שפירים לבין גידולים ממאירים? קיימים מספר הבדלים בסיסיים בין גידול ממאיר לבין גידול שפיר: גידולים ממאירים גדלים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לניתוח נוירומה אקוסטית

ניתוחי ראש צוואר - תמונת המחשה
ניתוחי ראש צוואר לאחר שאיבד את ראייתו בעין ימין, התבשרו הורי הפעוט כי הוא עלול להתעוור לחלוטין. הפתרון:...
ללמוד עוד על ניתוח נוירומה אקוסטית
גידולי מוח שפירים: תוחלת חיים ארוכה, איכות חיים טובה-תמונה

בישרו לכם כי התגלה בראשכם גידול שפיר? לפני שאתם נכנסים...

מאת: ד"ר מרגלית...
08/04/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לניתוח נוירומה אקוסטית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ניתוח נוירומה אקוסטית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בן 38 עברתי בנובמבר שעבר ניתוח אקוסטיק נוירומה בצד שמאל אחרי הניתוח כמובן איבדתי שמיעה באוזן שמאל והיה לי חולשה בפנים (חולשה קטנה ) עברתי פיזיותרפיה 3 חודשים , והיה שיפור משמעותי לאחרונה לפני כ 2 שבועיים התחלתי להרגיש חולשה בפנים בצד שמאל אי סימטריה קטנה וגם סגירת עין חלקית בזמן אכילה וכמובן האחרים הבחינו בזה ובעיקר העין בצד שמאל לא נפתחת היטב ונמוכה,השאלה למה ההרגשה הזאת עכשיו האם השארית שנשארה מהגידול גדלה הרבה ולוחצת על העצב , וצריכה טיפול נוסף , אם כן מה הטיפול הדרוש, וגם יש לי שאלה מה קצב הגדילה לגידול הזה. אחרי חודשיים עשיתי mri ונשאר שארית קטנה בתעלת עצב הפנים. רופא המשפחה שלח אותי ל mri .

בקר טוב, 1.אם היתה שמיעה באוזן טרם הנתוח,איבוד השמיעה המלא איננו מובן מאליו. 2.התאור בפנייתך מתאים לשיקום שגוי מסלול של סיבי עצב הפנים=עצב המח השביעי,מצב שמוגדר כ-regeneration-misdirection. 3.אינני סבור שההסבר לתופעה הוא בצמיחה מהירה של שארית הנוירומה. 4.קצב גדילת acoustic neuroma ברב המכריע של המקרים איטי - איטי מאד. 5.מומלץ ייעוץ עם המנתח.

שלום רב. עברתי ניתוח נאורומה אקוסטית לפני מס' שנים. אני בריאה. באוזן אחת לא שומעת בכלל. לפעמים יש תחושות משונות בראש ובאוזן כשמזג האוויר מתחלף, כשיש טינטון באוזן המנותחת או כשמדברת בטל' (רגיל) זמן ממושך. 1-האם זה 'נורמאלי'? 2-האם צריך להיות חשש/הימנעות לגבי האוזן ה"טובה" או שמא כך חיים אנשים שעברו את הניתוח הזה?:) *האם יש התקדמות במחקר לגבי ניתוח לאוזן חירשת? (לא ניתוחי באהה עם שבב). תודה!

בקר טוב, תשובות לשאלותיך: 1."נורמלי" -הגדרה לא מתאימה:זה מצב מוכר לאחר הנתוח שעברת ואיננו מסמן מצב בעייתי שדורש טיפול. 2.לא. 3.אין עדיין פתרון חלופי לעצב השמיעה שנפגע עי הנאורומה ו-או עי הנתוח.קיים מחקר ישים. בברכה

שלוםרב, לפני יותר מחצי שנה עברתי ניתוח להוצאת אקוסטיק נוירומה. הניתוח עבר בהצלחה ובביקורת לאחר ניתוח היו ראיות כי הגידול הוצא בשלמותו. אציין כי נאלצתי לעבור ניתוח תיקון עקב דלף. כחודשיים לאחר הניתוח התחלתי לסבור מבעיות בשדה הראייה והמצב הולך ומדרדר מאז. כרגע אני ממתינה לבדיקה של נוירואופלטלמולג. שאלתי היא האם יכול להיות קשר בין הניתוח שבוצע והידרוצפלוס? האם כדאי לעשות בדיקת C.T לפני הביקור אצל הנוירואופטלמולוג?

ערב טוב, דומני ששאלה כזאת נשאלה בעבר הלא רחוק בפורום. הפגיעה בשדה הראייה אם יש כזאת איננה קשורה בנתוח לכריתת הנוירומה. לעיתים רחוקות כריתת נוירומה אקוסטית (בעיקר אם נפחה ניכר) יכולה להסתבך בהפרעת ספיגה של הנוזל המוחי=CSF ובעקבותיה להידרוצפלוס. אם במקרה המתואר היתה דליפת נוזל שדרשה נתוח שני לאיטומה יתכן קשר כנ"ל.

שלום רב, ותודה גדולה על התייחסותך המקצועית והמהירה. יש לי שאלה נוספת האם יתכן קשר כזה גם ללא כל התסמינים ה"קלאסיים" של הידרוצפלוס כמו כאבי ראש וקשיים בהליכה? כרגע הסימן היחיד שלצערי אני סובלת ממנו הוא בעיות בשדה הראיה?

שלום רב, לפני כחצי שנה עברתי ניתוח להסרה של אקוסטיק נוירומה. מזה מס' חודשים אני סובלת מבעיות בצמצום שדה הראיה - שלצערי הרב הולך ומחמיר. אני כרגע בהמתנה לבדיקה אצל נוירואופטלמולוג. אני לא יודעת מה הסמיכות לעצב הראייה. כאשר שאלתי את הרופא המנתח הוא אמר לי שאין קשר בין הראיה לניתוח שעברתי. האם יכול להיות שבמהלך הניתוח להסרה של האקוסטיק נוירומה נפגע עצב הראיה שלי?

לאורלי שלום, אין סמיכות לעצב הראייה. לשאלתך:חד משמעית לא בברכה