כימרה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכימרה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כימרה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני סובלת מזה 16 שנה מתלישת שיער אובססיבית ממרכז הראש, עם עליות וירידות . טיפולים פסיכולוגיים לא פתרו את הבעיה. לאחרונה הוצע לי שימוש בריספונד לטיפול בבעיה. האם יש עדות מוכחת להצלחה של ריספונד בטיפול בתלישת שיער? בתודה לוקימרה

שלום רב, אין שום טיפול שיעילותו ברורה וחד-משמעית. הטיפול המקובל ביותר מבחינה תרופתית הוא בנוגדי דיכאון ממשפחת ה- SSRI כמו רסיטל, סרוקסט, פרוזק ודומיהם. יש עדויות על יעילות ORAP שלמיטב ידיעתי הופסק שיווקו בארץ (אבל יש את ה- SEMAP שדומה לו). כמעט לכל תרופה פסיכיאטרית יש עדויות להצלחה מסויימת, כולל ריספונד, אבל כאמור יש תרופות עם עדויות רחבות יותר ליעילותן, כפי שציינתי בהתחלה.

תודה על התשובה- שאלה נוספת בעינין- עד כמה, לדעתך, חשוב לשלב טיפול פסיכולוגי ביחד עם טיפול תרופתי במטרה להפסיק את תלישת השיער? (בעבר כבר הייתי תקופות ארוכות בטיפול, ללא תרופות, אבל הבעיה שלשמה באתי- הפסקת תלישת שיער- לא נפתרה...)

שלום ד"ר לפני חצי שנה עשיתי חיסון נגד צהבת A ו B, (לא השלמתי את החיסון עדיין, חסרה זריקה נוספת לכל סוג), טיילתי חצי שנה בדרום אמריקה ונבדקתי לאחר שחזרתי- ALT(GPT) 83.00 U/L AST(GOT) 43.00 U/L שאלותי הן- 1-האם ניתן להידבק בצהבת A / B מהחיסון עצמו? 2- האם ידועה סכנת הידבקות לצהבת מסוגים אחרים במדינות אקוודור פרו בוליביה ארגנטינה או ברזיל? 3- האם ניתן להחלים במקרה של צהבת A או B לחלוטין??? 4-מה יכולות לומר התוצאות שהתקבלו? שנה טובה וגמר חתימה טובה ש.

שלום כימרה, 1. לא. 2. צהבת / חריגה בערכי אנזימי הכבד יכולה לנבוע מסיבות רבות שרק חלקן זיהומיות. סיבות זיהומיות השונות מהפטיטיס A או B, כגון הפטיטיס C, קיימות גם בדרום אמריקה. 3. כן (רוב האנשים מחלימים). 4. אני ממליץ לך להפנות שאלה זאת לרופא/ה פנימאי/ת, גאסטרואנטרולוג/ית או מומחה/ית למחלות כבד. הרבה בריאות אפי

פורומים בנושא כימרה
פורום ביטוח נסיעות לחו"ל
רן מזרחי, יענה על שאלותיכם בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל.
פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד
ד"ר אודי פרישמן ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לבעיות של מימוש זכ...
פורום תביעות ביטוח
ד"ר אודי פרישמן, מומחה לניהול סיכונים וביטוח, יסייע לכם לקבל מחברות הביט...