היפואנדרגניזם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להיפואנדרגניזם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

היפואנדרגניזם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
06/02/2016 | 18:42 | מאת: רינה
מתוך פורום טיפולי פוריות

שלום מזה בעצם שחלות פוליציסטיות האם זה קשור ליותר אסטרוגן ופחות פרוגסטרון בגוף?

לרינה שלום רב, מחלת השחלה הפוליציסטית הינה תסמונת שכיחה למדי שמופיעה אצל נשים בדרגות שונות של חומרה. היא מתאפיינת בשחלות עם זקיקים קטנים ומרובים בהיקף השחלה כפי שהדבר נראה באולטרסאונד, אסטרוגנים גבוהים, פרוגסטרון נמוך, העדר ביוץ ברוב המקרים ולעיתים הפרשת יתר של הורמונים זכריים, הבא לידי ביטוי בריבוי של אקנה ושיעור יתר. כמו כן בחלק גדול מהמקרים קיימת השמנת יתר. בהצלחה ובברכה, פרופ' דב פלדברג טיפולי פוריות לאישה ולגבר בארץ ובחו"ל *** הכנסו לאתר החדש שלנו www.feldbergclinic.co.il *** נייד 050-8481909

שלום... אני בת 26 וזה שנים סובלת מנשירת שער . במהלך השנים היתה לי בעיה הורמנלית - הורמון אנדרוגן גבוה . היתי מטופלת בדיאנה ואנדרוקור . בסופו של דבר ניקבע שיש לי שחלות פולציסטיות . התיעצתי עם הרבה אבל עדיין ישנה נשירה . ניסתי אפילו מנוקסי ולא עזר. אנא מכם אני מיואשת מאוד ...אשמח לדעת שישנה תקווה .

סבטלנה שלום, ידוע כי שחלות פוליציסטיות הינן סיבה לנשירה מוגברת ולמרות הכל אפשר לנסות טיפולים שונים.-דרך האינטרנט אינני יכול לעזור, אבל מציע לך לפנות לרופא עור מומחה בשיער או להגיע גם אליי.

שלום, עשיתי בדיקה הורמונלית ויצא לי אנדרוגן 7.6, חוץ מזה הכל היה תקין. האם יש קשר בין האנדרוגן לנשירת השיער והאם יש דרך לטפל בזה? לפני הבדיקה הייתי אצל רופא עור אחד שאמר שאין לי נשירה אך אני לא בטוחה כי הוא לא בדק באופן יסודי אני בחורה בת 27.

רונית שלום, אנדרוגן גבוה יכול לגרום לנשירה אך צריך לדעת מה הנורמה של המעבדה בה עשית את הבדיקה. בכל מקרה, צריך ללכת לרופא עור שיעשה בדיקות ספציפיות לנשירת שיער ויראה אם יש מקום לטיפול.

הנורמה במעבדה היא 0.1-6 אני פונה בפורום מכוון שכבר הייתי אצל שני רופאי עור, האחד לא ממש בדק ואמר שאין לי בעיה, השני הפנה אותי לבדיקות הדם ההורמונליות וטען כי אכן יש דלילות מסויימת - אני לא בטוחה האם כדאי לחזור אליו מכוון שהוא נקב מחיר של מאות שקלים עבור הבדיקה היסודית של השיער, יש לציין שזה רופא קופ"ח ששמו ידוע בתחום נשירת השיער. כאשר הלכתי לרופא משפחה לאחר קבלת בדיקות הדם הוא טען שאין בעיה ואין נשירה ואף לא הפנה אותי לאנדוקרינולוג. אני כבר מבולבלת, מה עלי לעשות?

עקב חשש שלי שאני סובלת מנשירת שיער עשיתי בדיקות הורמונליות, כל הערכים היו תקינים למעט ויטמין D שהיה 40.9 וfree androgen index 7.6. אני בת 27 והבדיקות נעשו ביום הרביעי של המחזור. ערכים נוספים : פרולקטין - 247.3 TSH - 1.19 טוסטסטרון טוטאל - 2.50 DHEA SULPHATE - 9.04 SHBG - 33.1 האם ישנה בעיה עם כך שערך האנדרוגן גבוה יחסית והויטמיןD נמוך? תודה רבה!

אנדרוגן גבוה יכול לגרום לפעמים לבעיות של נשירת שיער וכדאי להתייעץ עם רופא עור באשר לכך. לגבי ויטמין ג - אין קשר לנשירת שיער אבל כדאי לפנות לרופא מטפל לצורך קבלת יעוץ לגבי תוספת ויטמין.