נגישות
נגישות

טסטוסטרון גבוה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שיעור יתר בפנים: כך תיפטרי מזה

לא נעים להכיר: הירסוטיזם, שיעור יתר בפנים אצל נשים. לתופעה שלל סיבות: שחלות פוליציסטיות, אנורקסיה, גיל המעבר וגלולות. ויש גם מגוון טיפולים: משחה, מריטה או שעווה כ-20% מהנשים בישראל סובלות משיעור יתר בפנים (הירסוטיזם) מסיבות שונות. מאחר ומדובר בתופעה העלולה לפגוע בדימוי העצמי ובדימוי הגוף הנשי, רבות מהנשים הסובלות מכך מנסות להסתיר את שיעור היתר בפנים על ידי שימוש באיפור (מייק אפ) באמצעות תכשירים שונים, שיטות להסרת שיער לצמיתות או לומדות לחיות בשלום עם העניין. מה גורם לשיעור יתר אצל נשים? צילום: שאטרסטוק שחלות פוליציסטיות: כ-15% אחוז מהנשים סובלות מתופעה של שחלות פוליציסטיות. שחלות אלה מתפקדות באופן חלקי בלבד, בעיה הגורמת להשתחררות לא סדירה של ביציות, המובילה לאיחור במחזור ולעיתים גם לבעיות בפריון. בנוסף לכך, שחלות פוליציסטיות מעידות על רמות גבוהות של טסטוסטרון, הגורם, בין השאר, לצמיחת שיער באזור הפנים.אנורקסיה: מסיבה שעדיין אינה ברורה...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לטסטוסטרון גבוה

חוסר איזון הורמונלי - תמונת המחשה
חוסר איזון הורמונלי הזעת מתרחשת ללא קשר לתנאי מזג אוויר או לביצוע מאמץ גופני. למרבה המזל, קיים פתרון רפואי:...
תסמונת שחלה פוליציסטית - תמונת המחשה
תסמונת שחלה פוליציסטית שיעור יתר בקרב נשים: מדובר במטרד אסתטי, הנובע מבעיה הורמונלית. במקרה הטוב, טיפולים אסתט...
ללמוד עוד על טסטוסטרון גבוה
שיעור יתר בפנים: כך תיפטרי מזה-תמונה

לא נעים להכיר: הירסוטיזם, שיעור יתר בפנים אצל נשים. לתופעה...

מאת: פרופ'...
31/07/2014
משקל כבד בחדר המיטות-תמונה

נתונים חדשים: מחצית מהגברים הסובלים מהשמנה מתמודדים עם קושי...

מאת: מערכת zap...
25/10/2011
כדורגל להמונים-תמונה

בעקבות משחקי יורו 2004 והגל הלוהט ששוטף את אירופה, על מהות...

מאת: עמית כנעני
14/06/2004
התקרחות: כמה מיתוסים שגויים-תמונה

צביעת שיער אינה מחלישה אותו, ותספורת קצוצה אינה מחזקת אותו....

מאת: מערכת zap...
14/03/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטסטוסטרון גבוה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טסטוסטרון גבוה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני מטופלת שלך בשנה האחרונה , לאחר ניתוח הסרת בלוטת התריס [ימין והיסטמוס ] ביצעתי לבקשתך מיפוי גליום לסומטוטין , בגלל קרצנואיד בעברי . לא התגלה משהו חדש בבטן רק גידול ידוע באדרנל שמאלי - אדנומה . מה שכן נרשם : קליטה פתולוגית באזור אונה שמאלית של התירואיד. אני סובלת מאז הניתוח מצרידות , וקולי השתנה לגמרי כמו כן היה כתוב :אי סימטריה קלה של מתרי הקול , יש לי גם מעין נוירופטיה בקצה של הפה, שפתיים . הייתי אצל נוירולוג , שלא התייחס ברצינות . הייתי בטוחה שמדובר בתופעת לוואי של הניתוח , הייתי אצל רופא א.א.ג הוא שלל לחלוטין פגיעה עצבית בזמן הניתוח , ואמר שאנינו מתרגש מהתשובה של המיפוי , כי יש לי השימוטו , ודלקת לדעתו מגיבה לגליום ואין להתייחס לזה . מה דעתך? הוא מצא בבדיקה דלקת בלרינקס וכן נודול על מיתרי הקול משמאל , המליצ לי לקחת אומפרדקס במינון " מטורף" של 80 מ"ג ביום , ולהפסיק לעשן . הורדתי כמות עישון ואני לוקחת רק 40 מג אומפרדקס . ואשוב אליו [ ואלייך ] רק בעוד חודשיים שלושה . בנתיים ביצעתי גם את בדיקות הדם ושתן שביקשת במסגרת ברור קושינג . קוטיזול בדם תקין [ גם בעבר ] דקסמטזון טסט בפעם הראשונה כנראה תקין 64 בשנים קודמות היה כל הזמן סביב 119 [עם 2 מג ] אי סי טי אייץ , כמו בעבר נמוך מ2 די איץ אי איי [מה זה?] 0.47 נמוך ? מה שחדש ולא נעשה בעבר הוא טסטוסטרון גבוה:3.4 מה המשמעות של זה? אנדוסטרון תקין . איסוף שתן ל24 שעות לקורטיזול לא קיבלתח תשובה . בעבר היו תשובות גבוהות והיו תקינות אליי לציין שאף על פי שאני שותה המון יותר מ2 ליטר נוזלים ביום אני נותנת מעט שתן [ב24 שעות היה רק 700 סיס] עד כמה שידוע לי אין בעיות בכליות ממה זה נובע . אני בת 55 ועדיין לא במנופאזה [ קיבלתי וסת לאחר חצי שנה ] אני מציינת זאת כי אולי הטסטוסטרון קשור לזה ? או קשור לאדרנל . מה המשמעות בגילי לתשובה זו? אודה לך על תשובות .

מירי שלום, האתר לא משמש במקום יעוץ מסודר במרפאה. אודה לך אם תוכלי לקבוע תור מסודר כדי שאוכל לעבור על התוצאות ולסכם איתך על ההמשך. בברכה, ד"ר גלסברג

תודה על תגובתך , וודאי שהאתר אינו במקום בדיקה מסודרת . יש לי תור אלייך רק בסוף אוקטובר , ורציתי לברר האם אני צריכה להיות מודאגת מתשובת המיפוי או לא . וגם שאלה יותר כללית האם טסטוסטרון גבוה " נורמלי " בגילי במצב של פרה מנופאזה ? או לא .

תוצאת המיפוי איננה מדאיגה. טסטוסטרון יכול להיות לעיטים מוגבר לאחר גיל המאבר. בברכה, ד"ר גלסברג

תודה

ד"ר שלום. אני בחור בן 30+ ובמהלך השנים האחרונות חקרתי וקראתי המוןעל תהליך ההתקרחות אצל גברים,סיבות ודרכי טיפול כי גם אני קצת מקריח ולדעתי יש קשר ישיר חזק והגיוני בין אוננות יתר להאצת ההתקרחות הגברית למרות שאתה טוען שוב ושוב בפורום שהקשר לא הוכח מדעית. בזמן האוננות רמת הטוסטסטרון בגוף עולה משמעותית. לגברים מקריחים יש אנזים שבמגע עם טסטוסטרון יוצר את החומר הנקרא dht והוא החומר הפוגע בשורשי השיער ומחליש אותן. עודף אוננות=עודף טסטוסטרון=עודף dht =עודף נשירה. אין בכלל ספק שיש קשר ישיר בין השניים למרות שזה לא הוכח מדעית כפי שאתה טועןלמרות שאני לא יודע איך אפשר להוכיח זאת מדעית).

אחי וסקס גם גורם לנשירה?

שלום תומר, אוננות אינה גורמת לעליית הטסטוסטרון ו- DHT ואין מחקרים בעולם המצביעים על קשר זה. כיוון שברפואה מסתמכים על מחקרים לא ניתן להגיע למסקנות כאלה בלי בסיס. מכאן שאוננות או אוננות יתר אינן גורמות לנשירת שיער.

צר לי לאכזב את ד"ר גינזבורג, אבל קבל לינק http://www.hairlosstalk.com/interact/viewtopic.php?f=46&t=36264&start=0&st=0&sk=t&sd=a ועוד משהו זה גורם לשיער לגדול במקומות שבחיים לא תרצה לראות אותו שם - על הגוף עצמו כמובן. לצערי אגב אני יודע את זה מנסיון מר.

שלום, אילו הורמונים מופרשים לדם במהלך אורגזמה (שפיכה) אצל נערים? דבר נוסף - האם טסטוסטרון מוגבר אצל מתבגרים עלול לפגוע בפוטנציאל הגדילה?

שאלה 1)אינני יודע שאלה 2 ) ככל שההתבגרות מתקדמת וככל שהטסטוסטרון עוה, סוף הגדילה מתקרב

בני בן 11.3 .צילום עצמות מתאים ל12.6. בדיקת טסטוסטרון 13.7. האם יש מקום לדקפפטיל? או טיפול אחר? אודה על תשןבתך

התבגרות נורמלית בבנים היא התבגרות שמתחילה אחרי גיל 9 שנים. בגיל 13.3 זה גיל נורמלי להתחיל להתבגר. למה את רוצה לעכב לו התבגרות?

ניכר שבבת אחת ישנה גדילה בנפח אשכים, טסטוסטרון גבוה, פצעונים על הפנים ושיעור באיזור הערווה. אני חוששת שזה יפריע לו לגבוה. גובהו1.55 אני 1.73 ואביו1.78 הרופאה נתנה לו מרשם לדקפפטיל ואני חוששת. אודה על תשובתך.

גילו של הילד 11.3 ולא 13.3. האם ניתן לקבוע תור אצלך? תודה רבה.

התבגרות המתחילה לאחר גיל 9 אינה התבגרות מוקדמת אלא אולי התבגרות מהירה. חשוב לדעת מה קצב הגדילה, מה קצב התקדמות גיל העצמות, מה קצב העליה של נפח האשכים. חשוב לדעת מה קורה להורמונים מיותרת הכיליה: אנדרוסטנדיאון, 17-הידרוקסי -פרוגסטרון, DHEAS קביעת תור 039641511