ירידת מים מוקדמת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

יחסי מין בהריון: האם מותר לחוות אורגזמה?

ישנם גורמים רבים שעשויים להשפיע על החשק ועל הרצון לקיים יחסי מין במהלך ההריון. אולם, מבחינה רפואית, ברוב המקרים אין כל מניעה להמשיך וליהנות מחיי מין טובים ומספקים גם בתקופה זו. מדריך חשוב לרגל שבוע המודעות להריון בריא תקופת ההריון היא תקופה מרגשת ומיוחדת מאוד, המלווה בציפיות ובתכנונים לעתיד. עם זאת, נשים בהריון חוות לא מעט שינויים הורמונליים, גופניים ונפשיים, העשויים להשפיע בין היתר על חיי המין. למעשה, אחד הנושאים המשמעותיים שמעסיקים זוגות רבים בתקופה הזאת, הוא הקשר שבין הריון לבין חיי המין: האם מותר לקיים יחסי מין בתקופה זו? האם ישנן מגבלות לגבי תנוחה כזאת או אחרת? מדוע חלק מהנשים מרגישות בשיאן מבחינה מינית בזמן ההריון, בעוד שחלק מהן כלל אינן מעוניינות במגע בתקופה זאת? כל אלה הן רק חלק מהשאלות שעשויות להתעורר במהלך ההריון.     תקופת ההריון יכולה להיות הזדמנות להתעצמות המיניות לשני בני הזוג. צילום: שאטרסטוק   "תהליך ההריון, וגם תקופת הלידה שמגיעה מיד לאחריו, עלולים להשפיע מאוד על הקשר הזוגי...
ללמוד עוד על ירידת מים מוקדמת
הריון: מדריך מקוצר ללידה ראשונה-תמונה

מתי להגיע לבית החולים? כמה זמן תימשך הלידה? מה פירוש המלים...

מאת: נגוהה...
13/09/2011
לידה מוקדמת: כיצד ניתן להימנע?-תמונה

מי נמצאת בקבוצת סיכון ללידה מוקדמת? מהן הסיבות לתופעה זו -...

מאת: פרופ' ערן הדר
16/01/2017
שיתוק מוחין: טיפול רב-מערכתי-תמונה

שיתוק מוחין (CP) נחשב לגורם הנכות הנפוץ ביותר בקרב ילדים....

מאת: ד"ר אלה...
30/04/2018
נס: 107 מנות דם הצילו חיי יולדת-תמונה

נס חנוכה בהלל יפה: בניתוח מורכב ניצלו חייה של יולדת בשבוע...

מאת: מערכת zap...
01/12/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לירידת מים מוקדמת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ירידת מים מוקדמת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום וברכה נקלטתי להריון עם התקן נחושת . לפי אולטראסאונד 6+1 שבועות . היום הייתי אצל רופאת הנשים והיא הסבירה לי שראתה המטומה רטרוהוריאלי בגודל 25 מ"מ שככל הנראה נגרמה מההתקן ושאותה המטומה עלולה לגרום להפלה ולכן מומלץ להוריד את ההתקן. אך במקביל הסבירה כי גם הסרת ההתקן עלול לגרום להפלה. יצאתי מבולבלת ולא הספקתי לשאול את כל השאלות . רציתי בבקשה להבין מבחינה סטטיסטית מה עלול לסכן פחות את ההריון ? אותה המטומה? או הסרת ההתקן? והאם הסרת ההתקן תגרום להעלמות הסיכון שההמטומה תפגע בהריון? או שיתכן שגם לאחר הסרת ההתקן אותה המטומה עדיין תהווה בעיה? אודה לתשובתך . כל טוב.

מתנצלת אם כתבתי לא נכון את סוג ההמטומה כך הרופאה כתבה בסיכום ל"ת

יונה שלום, נכון שהסרת ההתקן כעת תעלה סיכון להפלה בסמיכות לפעולה. אבל מצד שני השארת ההתקן עלולה להעלות במידת מה את הסיכון ללידה מוקדמת / ירידת מים מוקדמת בשלב מתקדם יותר של ההריון. לכן הגיוני להסיר את ההתקן עכשיו כי גם אם תתרחש הפלה, שזה מצער לכל הדיעות עדיף שהיא תתרחש בשליש הראשון להריון ולא בשלב מתקדם.

28/01/2020 | 17:36 | מאת: ירידת מים בשבוע 23+2
מתוך פורום רפואת נשים

שלום רב, אני בשבוע 23+2 הרגשתי ירידת מים מלווה בכאבי בטן, הייתי אצל רופאה הנשים ואמרה לי שיש מיעוט קיצוני במי שפיר ושיחררה אותי הביתה למנוחה, מחר יש לי סקירת מערכות. מה עליי לעשות כדי לשמור על העובר ולא תתפתח לידה מוקדמת חלילה והאם ניתן בשלב הריון זה טיפול לעצור צירים? תודה

שלום לדעתי יש לפנות עכשיו למיון

אני בהריון בשבוע 29 הייתי אתמול במיון נשים ואחת מהאבחנות היא ירידת מים מוקדמת הגעתי למיון בגלל מעט רטיבות מהוואגינה והתכווצות בצד הבטן פעם אחת ועבר ניבדקתי וטופלתי ב aliviosin 100 mg חד פעמי לא הייתה עדות לצירים במוניטור איזה אמשך טיפול יעיל בכדי לשמור על התפתחות תקינה של ההריון?

שלום, אלה שאלות לגינקולוג ולא לרפואת ילדים.

אני בהריון בשבוע 29 הייתי אתמול במיון נשים ואחת מהאבחנות היא ירידת מים מוקדמת הגעתי למיון בגלל מעט רטיבות מהוואגינה והתכווצות בצד הבטן פעם אחת ועבר ניבדקתי וטופלתי ב aliviosin 100 mg חד פעמי לא הייתה עדות לצירים במוניטור איזה אמשך טיפול יעיל בכדי לשמור על התפתחות תקינה של ההריון?

שלום, אלה שאלות לגינקולוג ולא לרפואת ילדים.