כוויה דרגה 2: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

חנוכה: איך נשמור על הילדים מפני כוויות?

איפה הכי כדאי למקם את החנוכייה לאחר הדלקת נרות? במקרה של כוויה, האם זה נכון להרגיע את האזור באמצעות קרח? כמה המלצות שכדאי להכיר לקראת חג החנוכה על פי הערכות במערכת הבריאות, בכל שנה במהלך תקופת חג החנוכה, נרשמת עליה מדאיגה של כ-25% בפניות לבתי החולים בשל כוויות, בעיקר בקרב ילדים. באיגוד הישראלי לכוויות מסבירים כי ילדים אשר נפגעו באופן חמור כתוצאה מכוויה, עלולים לשלם על כך בחייהם או לסבול מהשפעות ניכרות על איכות חייהם, ולכן ממליצים להורים להקפיד על כללי זהירות.  מנתוני משרד הבריאות וארגון "בטרם" עולה כי ילדים בקבוצת הגיל 0 עד 4 הם בעלי הסיכון הגבוה ביותר להיפגע והם מהווים כ-78% מנפגעי הכוויות. כ-84% מהילדים שנפגעים מכוויות, נפגעים בבית, מרביתם במטבח או בסלון.   יש להשגיח ולמנוע מהילדים להתקרב אל המחבת או אל הסיר. צילום: שאטרסטוק   האיגוד הישראלי לכוויות, המהווה חלק מתוך האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית...
ללמוד עוד על כוויה דרגה 2
השתלת עור לאחר כוויות-תמונה

אסון השריפה בכרמל הותיר לא רק חללים וממלכת טבע הרוסה, אלא...

מאת: מערכת zap...
06/12/2010
חנוכה: איך נשמור על הילדים מפני כוויות?-תמונה

איפה הכי כדאי למקם את החנוכייה לאחר הדלקת נרות? במקרה של...

מאת: מערכת זאפ...
17/12/2019
נלחמים בסכנת הכוויות-תמונה

מדי שנה בחורף מגיעים אלפי ילדים עם כוויות בדרגות שונות לבתי...

מאת: מערכת zap...
25/12/2018
רפואה סינית: עצות שימושיות לטיפול בכוויות-תמונה

כוויות עור הן חוויות לא נעימות, בלשון המעטה. הרפואה הסינית...

מאת: מערכת zap...
02/03/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכוויה דרגה 2?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כוויה דרגה 2: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בת 30 נכוותי ביד לפני 4 ימים משמן רותח+להבות שיצאו מתוך השמן הרותח השאלה שלי לגבי כאבים שיש לי ביד ז"א הכוונה לא לכאבים של הכוויות אלה לכאבים שאני מרגישה בתוך היד, כשאני מותחת את היד או מסובבת מין כאבים פנימיים כאלה כאילו הכאב הוא בעצמות. . ממה נובע הכאב ההה והאם זה נורמלי.?

קשה להעריך את עומק הכוייה מבלי לראות. בכל מקרה, נשמע שהכאב נובע יותר מהנפיחות של הרדמות כתוצאה מהכוייה, הדרך הנאותה להתגבר: להשתדל שהיד תהיה מורמת, וחבישה שתפחית את הנפיחות מחד, אך לא תפגע באספקת הדם וברפוי הפצע-מאידך.

תודה רבה על המענה המהיר ד"ר שאלה נוספת יש כמה כוויות קטנות שכבר התייבשו (הפכו לפצע יבש) האם זה בסדר שזה חשוף ולא חבוש והאם צריך למרוח משהו או שצריך לתת לזה להחלים מעצמו?

בת שנתיים כוויה דרגה 2 בשתי כפות הידיים מהכיריים חשמליות באופן שטחי עם שלפוחיות. במיון פוצצו את השלפוחיות ומאז טיפול מריחה וחבישה בקרם אנטיביוטי סירפול ... כמה זמן איחוי? כל כף היד הפנימית לא בפעולה ומאד מוגבלת... מתי תוכל ללכת לגן? יש אולי כפפות אטומות לילדים?

מיכל שלום רב,מקווה שביתך מרגישה יותר טוב.לגבי מוגבלותה, אכן זו בעייה מוכרת וקשה. מציעה לך לעשות איתה הפעלה במשחק בתוך מים, באמבטיה או בכיור. מאד חשוב שתפעיל את היד המוגבלת כדי למנוע החמרת המצב-מוגבלות נוספת וכאבים בעתיד.עקרונית בשלב הזה כאשר חבושה ומטופלת במשחה אנטיביוטית מאד חשוב שכפות ידיה יהיו נקיות, ללא חול מהגן. גם כפפות לחץ לדג' אינן אטומות. את יכולה לשלוח אותה לגן עם חבישה וכפפות דקות או חבישת coban ולבקש שלא תצא לחצר.בכל מקרה אם אינך בטוחה לגבי מצב כפות הידיים גשי בבקשה לרופא המטפל או לאחות בקופת חולים. מאחלת לכם החלמה מהירה, נילי

שלום דוקטור, לפני כחודש נכוותי בדרגה 2 באזור יד שמאל כתוצאה ממים רותחים שנשפחו עלי, כרגע האזור החלים כמעט ב 100 אחוז אין שום סימן הנראה לעין ולא צלקת למעט קצת אדמומיות. השאלה שלי האם מותר לי להשתזף על האיזור של הכוויה ?

לא מומלץ ..

נכוויתי ממים רותחים בזרוע ואמה שמאל. יש חלק מסויים שנשארה צלקת אדומה בולטת, ושאר היד ללא צלקת אך פגמנט העור נפגע וכעת הצבע של העור יותר בהיר. האם אסור לחשוף את כל היד לשמש במשך שנה או רק את הצלקת האדמומית?

כדאי להשתמש במסנני קרינה עם הגנה של 50 בכל האזור שהיה פגוע. ובכלל בכל חשיפה לשמש, בלי קשר לפציעה. זה יותר בריא!