שיניים צהובות ורקובות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ריח רע מהפה: איך נפטרים מזה?

בני הזוג שלכם נמנעים במבוכה מנשיקות? ייתכן כי אתם סובלים מריח רע מהפה (הליטוזיס). במקום לטפל בסימפטום - יש לטפל במקור הבעיה תופעת הריח הכרוני הרע מהפה (הליטוזיס) הינה תופעה רפואית שכיחה בקרב מבוגרים, נוער וילדים. הסובלים מריח רע הנודף מהפה - נדונים לא פעם לנידוי חברתי וסובלים מדחייה מצד הסובבים אותם. מהלך חייהם קשה ובעייתי.כבר במקורות, אנו מוצאים עדויות לנידוי של בני אדם שסבלו מהתופעה. כך, לדוגמא: כהן שסבל מריח רע שנדף מפיו - נמצא בלתי כשיר לשמש בתפקידו. בתלמוד אף נאמר כי ריח רע מהפה יכול לשמש עילה מספקת לגירושים. האסלאם ממליץ למאמיניו על שימוש בצמח ה-Sewak, על מנת להפחית את הריח הרע הנודף מהפה, בעיקר בחודש הרמדאן.התעשייה העצומה שהתפתחה סביב הסבל הרב של מי שחוששים מריח רע הנודף מפיהם והשפעותיו - מגלגלת מיליארדי דולרים בשנה. תעשייה זו מציעה מגוון עצום של תכשירי פה למיניהם, משחות ותכשירים שונים כולל...
ללמוד עוד על שיניים צהובות ורקובות
ריח רע מהפה: איך נפטרים מזה?-תמונה

בני הזוג שלכם נמנעים במבוכה מנשיקות? ייתכן כי אתם סובלים...

מאת: ד"ר זאב רם
05/03/2018
השתלות שיניים : אפשר ביום אחד-תמונה

ד"ר יגאל בלן שיכלל את הטכניקות המובילות בעולם בתחום השתלת...

מאת: מערכת zap...
19/02/2013
פה זהב לגיל הזהב-תמונה

גם בגיל הזהב אנו זקוקים לפה שלנו במצב אופטימלי - מה כוללת...

מאת: ד"ר גיא...
14/08/2005
הכלב לא צחצח שיניים?-תמונה

קמתם בבוקר ומהפה של הכלב או החתול יש ריח רע? לתופעה קוראים...

מאת: ד"ר רון רם...
09/09/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשיניים צהובות ורקובות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שיניים צהובות ורקובות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, יש לי פאג זכר, עוד מעט בן 8. הוא מסורס וקצת שמן (שוקל 11.5 קג). יש לו דלקת חניכיים לדברי הווטרינר שלנו (הן אדומות ונראות נפוחות) ולדבריו הוא צריך ניקוי שיניים וכמה עקירות. אני מאוד דואגת מההרדמה כי שמעתי על פאגים שלא התעוררו. מצד שני, אני לא רוצה שיחיה עם שיניים רקובות ודלקת. קבענו שנעשה בדיקות דם באותו יום לפני הטיפול כדי לוודא שאפשר להרדים. השאלה בעצם מה האופציות במה שאני מתארת? עד כמה מסוכן ונחוץ להרדים פאג בן 8 בשביל ניקוי שיניים? לעולם לא אסלח לעצמי אם בגלל זה יקרה לו משהו.

במידה ויש אבן שן ודלקת חניכיים, אין ברירה אלא לניקוי שיניים בהרדמה ועקירות במידת הצורך. למזער סיכונים יש המלצה לבדיקות דם. השלב הקריטי בהרדמת פחוסי ראש היא שלב התעוררות. יש דגשים שצריך להקפיד כדי של זה יעבור במינימום סיכונים. במידה ויש צורך כבר כעת לניקוי שיניים וזה ידחה, ייתכן החמרה במצב שיגרור בעתיד צורך בהרדמה ארוכה יותר וסיבוכים שונים שיסכנו אותו.

תודה על התגובה המהירה על אילו דגשים צריך להקפיד הווטרינר בשלב ההתעוררות?

בעיקר השגחה צמודה....ועוד דברים שקשורים בפרוטוקול הרדמה עצמה שהוא בוודאי מכיר

שלום לך בסד לקרובה בת 75 יש פלטה שינים בלסת התחתונה.היא סבלה שנים מהפלטה .עכשיו היא עושה בלי נדר פלטה חדה.מסתבר שיש בלסת התחתונה שינים רקובות שנשאר מהם חתיכה קטנה. תשע שיניים.הרופא אמר שצריך לעקור את כל התשע. כי זה לא בריא. האם זה נכון ? אגב הוא עושה פלטה חדשה. אם תרצה בבקשה לראות צילום פנורמי תוכל לכתוב לי אימיל כי אין אפשרות לצרף צילום כאן. בבקשה עזרה זה לאשה מבוגרת תודה מראש וסליחה

בד"כ רצוי לעקור שיניים רקובות ולא להשאיר אותן בלסת

בגלל ריקבון בשיניים התחתונות עקרו 12 שיניים למטה ולמעלה ביום רביעי ורוצים להתקין לי שתלים.אני ממתין כמה ימים עד להבראת החניכים ובנתיים יש לי דימום קטן מהחניכיים במיוחד בלילה ,אני משתמש בתרופת קסרלטו לדילול דם מה לעשות כדי לעצור את הדימום?.

הקסרלטו אכן מפריעה מעט לקרישת הדם. נסה לנשוך במקום המדמם גזה או יריעת בד למשך חצי שעה. כמו"כ הקפד על ההנחיות: לא שתיה חמה ולא אוכל קשה. אם הדימום נמשך יש לחזור את הרופא.

היי לא מזמן שלחתי שאלה אז ככה הלכתי לרפואה היא אמרה לי שאין מה לעשות או לחכות שיפלו לו או לעשות הדבקה והשיניים ממש רקובות השאלה שלי אם שייך לעשות לילד שכמעט בן ארבע הרדמה כללית ולעשות הדבקה ( בשיניים הקדמיות) או להשאיר ככה האם יש איזשהו אינטרס לקופח לא להמליץ כי הרופאה אמרה לי שהיא יכולה להביא לי הפנייה לסינובסיס ( משהו כזה) אבל לא ממליצה היא אמרה לבוא עוד חצי שנה לביקור אני מפחדת שאולי הם רוצים למשוך זמן כי עכשיו זה כמעט בחינם המחיר והם מעדיפים לעקור לו בבקשה תענו לי וסליחה על החפירה

שלום הודיה, תתעקשי שייבדק אצל רופא/ת מומחה לילדים (עם רישיון מומחה של משרד הבריאות) לא רצוי להשאיר מוקדים פעילים בחלל הפה, מהווה מקור לזיהום שמסכן את השיניים הקבועות ואת הגוף, מקור להדבקה לשיניים נוספות, יש פגיעה בתפקוד, אולי כאב, המראה לא האסתטי וההשפעה החברתית.... לגבי סוג הטיפול המומלץ, הכל תלוי בהיקף ובעומק ההרס ומידת הנזק לרקמות השן, אם לניתן לתקן בצורה שתחזיק מעמד, כמובן שעדיף לשמור על השיניים , אך אם ההרס מאד מתקדם ו/ או אין מספיק חומר שן לבנות עליו נאלצים לעקור. כדאי שמומחה ייתן לך את ההמלצה בהצלחה.