עקירה עם השתלת שתל עצם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעקירה עם השתלת שתל עצם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עקירה עם השתלת שתל עצם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, לפני יומיים עברתי עקירה והשתלת עצם באחת השיניים, לאחר ההשתלה שם הרופא פקק קולוגן על אזור העקירה (ללא תפרים). שמתי לב שהפקק הולך ונהיה שקוף (להערכתי עומד להיווצר בו חור ממש בקרוב). לאחר כמה זמן הפקק אמור להינמס? האם זה אמור לקרות כשהוא חשוף לחלל הפה או שאמור להיות מכוסה בחניכיים? יש לציין כי נמנעתי ממאכלים קשים רק ב-24 שעות הראשונות ולאחר מכן ניסיתי לאכול כרגיל גם בצד של ההשתלה, האם זו היתה טעות? תודה

הפקק נמס מעצמו תוך כשבוע , לעיתים מהר יותר ולעיתיםמאיטית יותר. במידה ויש ספק רצוי להתיעץ עם מי שעקר

אם הפקק ימס זה לא יגרום לדליפה של חומר השתל לפה? החניכיים לא אמורים להיסגר לפני שהוא נמס?

*הכוונה כמובן לדליפה של חומר ששימש להשתלת העצם (ולא לשתל שעדיין לא קיים..)

אתה בהחלט צודק ועל כן המלצתי להיוועץ עם הרופא שלך

היי, לפני חצי שנה (ינואר) בצעתי עקירה והשתלת עצם בשן טוחנת ראשונה (46) לקראת שתל. לאחר שלושה חודשים בערך (אפריל) החדירו את השתל ללסת. לפני כשבועיים (אמצע מאי) הורכב הכתר על גבי השתל. עכשיו כאשר אני לועס בצד השתל אני מרגיש כאב חד באזור השתל, זה מרגיש כמו כאב פנימי/עצבי, קשה לי להגדיר כי זה כאב לא מוכר. יש לציין, שבעת החדרת הכתר הרגשתי מיידית את הכאב תוך כדי הרכבת הכתר על ידי הרופא, עצרתי אותו והודעתי לו מיידית על הכאב והוא טען שזה החניכיים שצריכות להתרגל ללחץ והמשיך בחיבור הכתר, למרות שהכאב הורגש רק בהפעלת לחץ נשיכה ולא כאשר הפה פתוח. יומיים לאחר הרכבת הכתר הכאבים החריפו, וחזרתי לרופא בדחיפות והוא אמר שהתפתחה דלקת קטנה באזור השתל, בהוראותו רכשתי מי פה אנטי דלקתי ולאחר מספר ימים הדלקת עברה והכאב פחת בצורה ניכרת, אך עדיין הכאב קיים ולא מאפשר אכילת מאכלים קשים. (שבוע וחצי לאחר הרכבת הכתר). אולי ישמע שטותי, אך קיפלתי נייר טואלט בעובי מינימלי ושיתאים ברוחבו לגודל השן שהושתלה ונשכתי באזור השתל, והכאב מורגש לאחר הפעלת מעט לחץ, עשיתי אותו דבר בשני השיניים הסמוכות לשתל ואין כלל כאב. כרגע איני יכול לאכול ישירות באזור השתל דבר אשר קשה יותר מלחם בלי להרגיש את הכאב הזה. (למרות שגם כאשר אני לועס את הקרום של הלחם מרגיש את הכאב). אשמח לדעת מה יכולות להיות הסיבות לכאב?

או שהכתר עצמו לוחץ על החניכיים או שיש דלקת סביב השתל והוא עומד להיפלט

היי ד"ר נוימן, תודה על התשובה, האם יתכן מצב בו ישנה דלקת סביב השתל והיא אינה נראית במצב מבחוץ? במידה וכן, מה עלי לעשות על מנת לבדוק האם ישנה דלקת פנימית בשתל?

יש לגשת לרופא המטפל או לרופא אחר העוסק בשתלים כדי שיוריד את הכתר וינסה לאבחן מה מצב השתל

רציתי לשאול האם אפשר לחכות בין העקירה לשתל בערך 5 וחצינחודשים או שזה הרבה מדי מדובר בשן טוחנת עליונה? לא יקרה שום דבר לעצם בזמן כזה לא הרבה מדי?

אפשר לחכות. רצוי לשקול במקרים כאלה עקירה והשתלת עצם

תראה, הודעה עם כותרת: אחרי עקירה והשתלת עצם עם תפרים

עניתי אלא שבגלל באג בפורום התשובה נמחקה ונעלמה הרעש במפרק מראה שיש בעיה במפרק או בגלל פתיחה חזקה בעבר, בגלל פיהוק, בגלל לעיסת מסטיק או סתם כך רופא שמתמחה בדבר הוא דר אפרים וינוקור פתיחת התפרים עלולה לגרום לתחליף העצם ליפול גשי לרופאה שלך להיבדק