שיניים תותבות קבועות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לא רק למבוגרים: כל מה שחשוב לדעת על שיניים תותבות

שיניים תותבות הן פתרון מצוין וזול יחסית למי שסובל מאיבוד שיניים חלקי או מלא. למי הן מיועדות, אילו סוגים קיימים בשוק ומהו החידוש שיאפשר לכם "ללכת עם ולהרגיש בלי"? התשובות לפניכם שימוש בשיניים תותבות, בד"כ מתקשר אצל רובינו לאנשים קשישים בערוב ימיהם, הנוהגים לשלוף אותן מתוך כוס המכילה תמיסה מימית השומרת עליהן. למעשה, שימוש בשיניים כאלה שכיח גם בקרב צעירים.            החדשות הטובות: כיום ניתן להיעזר בשיניים תותבות חדשניות, חזקות ונוחות במיוחד, המותאמות למבנה הפה של המטופל בצורה הטובה ביותר.   שמירה על מבנה חלל הפה והלסת. צילום: שאטרסטוק מהן שיניים תותבות? שיניים אלה נועדו להוות תחליף מלאכותי לשיניים הטבעיות, במקרים שבהם הן אינן נוכחות בפה מסיבות שונות, באופן מלא או חלקי. הן מספקות מענה תפקודי, המאפשר למטופל ללעוס את המזון, וכן מענה אסתטי, בזכות נוכחותן המאפשר שמירה על מבנה חלל הפה והלסת.   למי מתאים השימוש בשיניים כאלה? הסיבות לאיבוד שיניים רבות ומגוונות:...
ללמוד עוד על שיניים תותבות קבועות
לא רק למבוגרים: כל מה שחשוב לדעת על שיניים תותבות-תמונה

שיניים תותבות הן פתרון מצוין וזול יחסית למי שסובל מאיבוד...

מאת: DR.Zagulyaev...
30/04/2019
השתלת שיניים - כל השלבים-תמונה

מהו התפקיד העיקרי של השתלים הדנטליים? מה כולל תהליך השתלת...

מאת: ד"ר אריק...
03/04/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשיניים תותבות קבועות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שיניים תותבות קבועות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ד"ר גוסיס שלום, הציעו לי במרפאה שתי אפשרויות 1) תותבות מלאות בשתי הלסתות, שלאחר מכן יחוברו ל4 שתלים בלסת העליונה ו4 שתלים בלסת התחתונה 2) תותבת מלאה מחוברת בגשר מתכת, כאשר התותבות העליונות נשלפות והתחתונות מוברגות לשתלים מה היתרון של כל שיטה? ובמה אתה ממליץ לבחור?

שלום יריב! התשובה לשאלתך לא פשוטה מכיוון שאין בידיי את כל הנתונים (מצב העצם,גובה החיוך,יחס בין ליסתי וכו'). במקרים אלו אין תשובה חד משמעית וכל מקרה יש לשקול לגופו. באופן כללי היתרונות של תותבת על נשלפת מול שיקום מוברג הן קלות התקזוקה,(קל יותר לנקות משהו נשלף) ואולי המחיר. לעומת זאת בשיקום מוברג אין צורך לשלוף מהפה אך קשה יותר לתחזק אותו מה שידרוש ממך יותר עבודה עם מברשות לסוגיהן. גם בתותבת על נשלפת והן בשיקום מוברג ישנן מספר שיטות וחשוב שתבוצע השיטה שיותר מתאימה למקרה.

האם קיימת אפשרות של קבוע שיניים תותבות וכמה עולה אפשרות כזו אם קיימת?

שירה שלום בהחלט קיימת אפשרות של קיבוע שיניים תותבות באמצעות שתלים.קיימות מספר אפשרויות לכך והדבר מותנה בכמות העצם שנותרה בלסת.לשם כך יש צורך בבדיקה קלינית ורנטגנית-צילום על מנת לתת תשובה סופית לסוג הטיפול.