פרי אימפלנטיטיס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כשל בשתל דנטלי: כך תקטינו את הסיכון

חשבתם כי שתלים בשיניים מהווים פתרון קבע שפוטר אתכם לכל החיים, מהצורך לתחזק את השיניים במצב תקין? טעיתם... שתלים בשיניים בהחלט עלולים להיכשל בשלבים שונים. מה ניתן לעשות? יש להקפיד על היגיינה דנטלית ושגרת טיפולים שימוש בשתלים ברפואת שיניים נועד להחליף שן טבעית שאבדה או מספר שיניים. השתל הוא מעין בורג מתכתי שמוברג אל העצם, "מתאקלם" ומתעגן בתוכה, בתהליך קליטה שנקרא גם אוסטיאואינטגרציה, שלאחריו ניתן לבנות עליו מבנה דמוי שן, הנקרא כתר. אחרי עשרות שנים של שימוש בשתלים דנטליים, כיום ברור שיש שתלים העלולים "להסתבך", להיכשל - ולהצריך הוצאה של השתל שנכשל והשתלה נוספת של שתל חדש.  שתל שלא נקלט היטב עלול לפגוע בעצם. צילום: שאטרסטוק מהי המשמעות של שתל שנכשל? כדי להבין מה מביא עמו כשלון של שתל, יש להבדיל בין שני סוגי כשלונות בשתלים. כשלון מוקדם: כשלון בתהליך האוסטיאואינטגרציה, תהליך הקליטה של השתל בעצם. במצב תקין, שלב זה אמור להימשך כחודשיים ובסופו השתל ממוקם באופן יציב בתוך העצם. במצב כשלון...
ללמוד עוד על פרי אימפלנטיטיס
מחקר פורץ דרך: שתלים דנטליים ודלקות-תמונה

מחקר חדש שנערך בהדסה חושף את הסיבות לדלקות וזיהומים בשתלים...

מאת: מערכת zap...
18/10/2018
כשל בשתל דנטלי: כך תקטינו את הסיכון-תמונה

חשבתם כי שתלים בשיניים מהווים פתרון קבע שפוטר אתכם לכל...

מאת: ד"ר קריינר...
24/06/2019
שיקום שיניים חסרות: כל השיטות-תמונה

סובלים מחוסר שיניים מלא או חלקי? כל מה שצריך לדעת על שיטות...

מאת: ד"ר גלית...
03/01/2016
פריודונטיה: שומרים על החניכיים-תמונה

בריאות החניכיים משפיעה על בריאות השיניים שלנו ועל בריאותנו...

מאת: ד"ר גיא...
28/12/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפרי אימפלנטיטיס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פרי אימפלנטיטיס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

האם שתלים יכולים לצאת מהחניכיים עקב דלקת ?ואם כן מה ניתן לעשות לשחזור המצב .האם לחזור על כל הטיפול גם הכספי המאוד יקר מהתחלה?

במידה ומתפתח זיהום, ובעקבותיו דלקת, סביב שתלים, הם בהחלט עלולים לעבור תהליך של הינתקות מהעצם ולצאת. כעיקרון לאחר החלמה, ולאחר בירור והבנת הסיבה לכך, ניתן בדר״כ לבצע השתלה חוזרת.

רופא הדביק לי תותבת על שתלים בשני חניכיים(17 שתלים) התתפתחה דלקת בחניכיים והרופא לא הצליח לשחרר את התותבת. מה עושים?כמה זריקות הרדמה ומשיכות מכאיבות ולא זז.אני חוששת שבניסיון הבא יעקרו השתלים עם כל המשיכות האלה.מה עושים?אני ממש חרדה.

שלום סימה בדרך כלל שתלים בריאים לא נעקרים ממשיכות של הגשר. אם לא יהיה מנוס הרופא יצטרך לחתוך את הגשר. בהצלחה!

שלום, לפני כחצי שנה הושתל לי כתר. בשבוע האחרון נוצר לי פצע בחניכיים מעל לכתר שמפריש מוגלה. מה אפשר לעשות? מה זה אומר לגבי הכתר? אציין כי השתל לא נקלט אצלי בפעם הראשונה אלא רק בפעם השנייה (כך יצא שחיכיתי שנה עד שהיה לי שתל). מה אתה ממליץ לעשות? תודה רבה זה ממש מדיר שינה מעיניי... נ.ב האם כדאי לחזור לאותו רופא שהשתיל לי את השתל או כדאי ללכת לרופא אחר?

יש כנראה דלקת בעצם מסביב לשתל (פרי אימפלנטיטיס) בשלב הראשוני הייתי מתיעץ עם הרופא המשתיל ועם הרופא המשקם

שלום, האם מחלת חניכיים יכולה להקשות על השתלת שן?

שי שלום מחלת חניכיים פעילה עלולה לפגוע גם בשתלים דנטליים ולגרום לאובדנם, בצורה דומה לאובדן השיניים בעקבות מחלת החניכיים. מצב זה של מחלת חניכיים בשתלים נקרא, פריאימפלנטיטיס. תופעה זו מאוד נפוצה כיום באחוזים גבוהים מאוד בקרב האנשים אשר בפיהם שתלים. ועל כן כעקרון אסור לבצע שתלים בפה עם מחלת חניכיים פעילה. יש קודם לטפל במחלת החניכיים ולהפסיק התהליך ההרסני לפני ביצוע שתלים. לצערי רופאים רבים אינם מקפידים על כך ואת התוצאות הקשות אנו רואים מידי יום בקליניקה, במספרים הולכים וגדלים. בברכה ד"ר ערן גבאי

תודה רבה על תשובתך. כמה זמן לוקח לטפל במחלת החניכיים?