אוסיאואינטגרציה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פורום חדש: שתלים דנטליים

ד"ר זיו מזור ישיב על שאלותיכם בנושא שתלים דנטליים - תחליפים לשיניים טבעיות, שנראים ומרגישים כמו שיניים אמיתיות לאסתטיקה של השיניים משמעות רבה והחיוך חושף מיד למי מאיתנו קיים חסר של שן אחת או יותר. בעבר שוחזר המרווח על ידי ביצוע גשר הנשען על שיניים סמוכות או תותבת נשלפת. בשלושת העשורים האחרונים תפסה תאוצה האלטרנטיבה השיקומית הנשענת על שתלים דנטליים. בשנות השבעים הוצגה לראשונה על ידי רופא אורתופד שבדי שיטה לעיגון שיניים אל הלסת באמצעות ברגי טיטניום. מחקרים בבעלי חיים ובבני אדם הראו קשר מכני חזק בין העצם לבין אותם תבריגי טיטיניום, תכונה הקרויה אוסיאואינטגרציה. חיקוי מוצלחשתל דנטלי הוא שורש שן מלאכותי אותו מתקין רופא השיניים בתוך הלסת, כתמיכה לכתר או גשר. שתלים דנטלים הם הטיפול המתאים ביותר לאנשים בעלי בריאות פה טובה אשר איבדו שן אחת או יותר, כתוצאה ממחלת...
ללמוד עוד על אוסיאואינטגרציה
פורום חדש: שתלים דנטליים-תמונה

ד"ר זיו מזור ישיב על שאלותיכם בנושא שתלים דנטליים - תחליפים...

מאת: ד"ר זיו...
01/08/2007
השתלת שיניים - כל השלבים-תמונה

מהו התפקיד העיקרי של השתלים הדנטליים? מה כולל תהליך השתלת...

מאת: ד"ר אריק...
03/04/2016
שיקום הפה: פתרונות לשיניים חסרות-תמונה

אובדן שיניים עלול לגרום לבעיות אסתטיות, לקושי בדיבור...

מאת: ד"ר דוד...
04/06/2009
שיקום הפה: שתלים דנטאליים-תמונה

חללים פעורים במקום שיניים שנעקרו הם בעיה בריאותית ואסתטית....

מאת: ד"ר דוד...
19/07/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאוסיאואינטגרציה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אוסיאואינטגרציה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב , יש לי בעייה אסטטית בשיניים קדמיות ובעקבות תאונה שעברתי יש לי שתל בשן הקדמית האם ניתן לבצע יישור על גבי שתל ? תודה .

לצערנו, לא ניתן לבצע יישור שיניים לשן על שתל. יישור שיניים משמעותו הפעלת כוחות המזיזים את השיניים בלסת ושתל שנקלט עובר אוסאואינטגרציה, דהיינו הופל ליחידה אחת עם העצם. במקרים אלו כל שינוי אסתטי נעשה ברמת כותרות השיניים בלהד. בהצלחה

שלום, אני צריך לעשות השתלת שיניים וקראתי קצת על הנושא, הגעתי למאמר שנכתב בו על אסטרטגיות טיפול חדשות ועל תהליך אוסיאואינטגרציה, (המאמר נמצא כאן אם צריך-http://www.ravivclinic.co.il/heb/page.php?instance_id=84&actions=show&id=44)רציתי לפני שאגיע לרופא לדעת קצת יותר על הנושא הזה, מה האסטרטגיות החדשות, מה כדאי לדעת לפני שקובעים השתלה? פשוט שמעתי על הרבה מקרים שבהם זה לא הצליח או שהעבודה על השתל לא הייתה טובה- תודה רבה!

שלום אופיר אני ממליצה לך לבחור היטב את הרופאים שיטפלו בך . ממליצה על צוות מגובש של מומחים בתחום הכירורגיה /פריודונטיה וכן שיקום הפה. אותם מומחים אמונים על הספרות המדעית המתאימה וגם בעלי נסיון וידע לבצע טיפולי השתלה ושיקום מורכבים כך שסיכויי ההצלחה לטיפול יהיו גבוהים. בהצלחה!

שלום ד"ר אני נמצא לפני התחלה של הליך כירורגי שהרופא שלי מכנה העמסת שתלים. זה נשמע לי קצת לא ברור. האם תוכלו להסביר עד כמה מסובך הליך כזה או מסוכן ומה זמן ההחלמה ממנו? תודה

שלום שגיב ! בעת השלמת חסר שיניים ניתן לבחור באחת מכמה אופציות העומדות לרשותנו, תלוי המקרה כמובן. ניתן לשחזר חסר שיניים עי תותבת חלקית להוצאה (אשר אינה קבועה בפה - וניתנת להוצאה עי המטופל), עי גשר (הידוע כתותבת חלקית קבועה - אשר מודבק על גבי שיניים סמוכות לחסר השיניים ואינו ניתן להוצאה) וניתן גם לשחזר חסר שיניים עי שתלים. פרוצדורת ההשתלה, הינה פרוצדורה כירורגית, בה מוחדרים שתלים לעצם (במקום בו בעבר היו שיניים). לאחר ההשתלה יש להמתין מס חודשים - בזמן הזה השתלים עוברים אוסאואינטגרציה - נוצר קשר בין השתלים והעצם בה הם הושתלו. בתום ההמתנה ניתן להעמיס את השתלים - כלומר לחבר את החלקים השיקומיים של השתל ולבסוף לחבר גם כתר אשר יתפקד ככותרת של שן. פרצדורת ההשתלה עצמה אינה כואבת - שכן הרופא מרדים את האזור המטופל. ההחלמה, נפיחות וכאבים לאחר הפרוצדורה מאוד משתנים בין אדם לאדם ותלוי מקום ההשתלה ופרוצדורות שמלוות להשתלה (לדוג האם קיים צורך בהרמת סינוס?) יש להתיעץ עם הרופא המטפל ספציפית לגבי המקרה שלך, אך בדכ לא אמורה להיות מגבלה כבר לאחר מס ימים בודדים ! לגבי ההעמסה של השתלים - שכאמור היא אינה פרוצדורה כירורגית, יש מקרים בהם ניתן לבצע העמסה (חיבור שיקום לשתל כמצויין) כבר מייד לאחר ההשתלה ויש מקרים בהם מעדיפים להמתין לקליטה של השתלים על ידי העצם ורק אז להעמיס. ושוב - גם כאן - כל מקרה לגופו ! הרבה בהצלחה ורפואה שלמה !

מה מקור השם פריודנט ממה זה בא? ומה זה אואסאינטגרציה ? המינוח המילולי ? תודה חיים

חיים שלום המשמעות של פריודונטיה היא- סביב השן כלומר תחום ברפואת שיניים שמטפל במערכת התמיכה של השן בלסתות. הפריודונט הוא רופא שיניים מומחה למחלות חניכיים. אוסיאואינטגרציה הוא מונח שמבטא את הקשר הישיר שנוצר בין שתל לעצם הלסת התומכת.