פגיעה במוך השן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טיפול בשיניים שבורות ושיקום הפה

שן יכולה להישבר כתוצאה מטראומה או תהליכי הרס כרוניים. השיקום משפיע על מראה הפנים, תפקוד הפה והבריאות הכללית. ד"ר דן קוזק סוקר את דרכי הטיפול שיניים בריאות הן שיניים הממלאות את תפקידן בלעיסה, בדיבור ובהתפתחות עצמות הפנים. מערכת השיניים מאוזנת ותפקוד נכון שלה תלוי בשלמות השיניים והרקמות התומכות בהן. עששת, מכה או טראומה עלולות לפגוע בתפקוד השן: עומסים הנוצרים על ידי שרירי הלעיסה בזמן תנועות הלסת מחולקים בין כל השיניים, וכשאחת מהן לא מתפקדת במלואה, שאר השיניים חוות עומס יתר ויכולות להיפגע מכך משנית. לכן חשוב מאוד לטפל בלקויי השיניים בשלב מוקדם ככל הניתן. השלמת שן חסרה יכולה להתבצע בעזרת שתלים דנטליים, גשר או תותבת.מהם הגורמים העיקריים להרס שן?עששת וטראומה הן הסיבות העיקריות להרס שיניים. טראומה לשיניים יכולה להיגרם עקב נפילה או מכה, אך יכולה גם להיות כרונית בשל עומס יתר על השיניים עקב שחיקה מופרזת שלהן, כסיסת ציפורניים,...
ללמוד עוד על פגיעה במוך השן
טיפול בשיניים שבורות ושיקום הפה-תמונה

שן יכולה להישבר כתוצאה מטראומה או תהליכי הרס כרוניים....

מאת: ~~ד"ר דן...
14/06/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפגיעה במוך השן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פגיעה במוך השן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום , קיימת הוצאה חלקית של המוך ? מה זה לדרמיקס ו-IRM? תודה , בברכה , לדה.

הוצאת מוך חלקית הוא טיפול בעזרה ראשונה כשיש פגיעה במוך השן לדרמיקס הוא תרופה לטיפול במוך IRM זאת סתימה זמנית

שלום, יש לי שאלה: האם אפשר להשאיר שן שמוך 1 שלה נפגע ללא טיפול שורש,(אלא רק עם סתימה קיימת עמוקה) מכיוון שהיא נראית טוב ולא כואבת? ואם לא- למה? מה יכול לקרות?

פגיעה במוך השן לא ניתן לרפא בהעדר טיפול אתה צפוי ליצירת מורסה באותה שן והתנפחות בפנים

לפני 4 ימים עברתי טיפול בשן קידמית.החלפת סתימה לבנה.השן ללא טיפול שורש.לפני הטיפול לא היו כאבים. לאחר הטיפול התחילה רגישות לקור.תחושה כאילו הקור חודש לאיזה שהוא חור.הרופא אמר שיש שתי אפשרויות.1 1 להמתין כמה שבועות כי העצב בונה את עצמו 2להגיע ולעשות טיפול שורש בינתיים הכאב הולך ופוחת.האם זה אומר שלא צריך טיפול שורש? האם באמת העצב בונה את עצמו או שהעצב נפגע בטיפול ולאט לאט ישבוק חיים?

בחלק הפנימי של השן (מוך השן) יש עצבים וכלי דם. כשעושים סתימה ומגרים את איזור מוך השן עשויה להיות רגישות לקור במשך כמה שבועות. בתקופה זו של הרגישות, התאים במוך השן יכולים לבנות הגנה על החלק הפנימי הזה ולהגנה הזו קוראים "גשר דנטין". זה ההסבר המקצועי יותר למה שתיארת ואכן זה קיים. כמובן שיש לשים לב שיש גם מקרים בהם רגישות כזו שלא עוברת עלולה לרמוז לצורך בטיפול שורש בהמשך בשל פגיעה במוך השן בשל העששת והקידוח להסרת העששת אך לפי התיאור שלך, סביר להניח שזה לא המצב.

לצערי ,לאחר שבוע וחצי מהחלפת הסתימה,כאשר אני מצחצחת במים קרים יש נקודה רגישה הכאב עובר לאחר מספר דקות.מגע עם קור מעורר את המקום.האם הקידוח בעת החלפת הסתימה יכול לגרום לכך?כלומר לא בהכרח הייתי אמורה להגיע לטיפול שורש אלא כתוצאה מהטיפול זה קרה.האם יש סיכוי שזה יחלוף או לאחר שבוע שעדיין כואב זה סימן לשורש?

לפני שבועיים נערכה לי סתימה חדשה בשן אחורית בעקבות סתימה ישנה שנפלה(די עמוקה). מאז (מייד לאחר הטיפול - בסיום אפקט הזריקה ) אני סובלת מידי פעם מכאב עמום בכל צד ימין של הפה (זה הצד בו נערכה הסתימה החדשה), לעיתים גם בעת אכילה ושתיה. ממה זה יכול לנבוע?

לא ציינת האם הסתימה החדשה היא סתימת אמלגם או סתימה לבנה אם החור בשן היה מאד עמוק, יתכן ויש פגיעה במוך השן ותזדקקי לטיפול שורש המתיני עוד שבוע וראי באם הכאב נעלם במידה ולא, גשי לרופא לביקורת

זו סתימת אמלגם.תודה