משחת שיניים לילדים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מיתוסים על משחות שיניים

האם ניתן להמיר צחצוח שיניים בלעיסת מסטיק אחרי ארוחה? באיזו מידה מומלץ לצחצח חזק את השיניים? ד"ר אלברט ליאפיס בודק האם מדובר במיתוסים או עובדות עם השנים, לצד השימוש הקונבנציונלי במשחת השיניים נוצרו מיתוסים רבים הן על המרכיבים והן על שימושים נוספים, שחלקם מבוססים ואילו חלקם הם בגדר אגדה בלבד. כמה דוגמאות למיתוסים אלה:1. משחות השיניים המלבינות מכילות חמצן שגורם להלבנת השן: נכון באופן חלקי. משחות השיניים המלבינות ומשחות שיניים באופן כללי עובדות על שחיקת הפלאק והכתמים, שהצטברו על גבי השיניים. משחות השיניים המלבינות שוחקות באופן מאסיבי יותר את הפלאק והכתמים בשילוב עם חמצן בכמות מזערית (3% נטו בלבד), מסייע להלבנת השן. חשוב לזכור, שחומרים להלבנת שיניים, המכילים חמצן בריכוז גבוה יותר, מותרים לטיפול רק אצל רופא השיניים, ולכן יש לפנות אליו בנושא זה.2. ככל שיש יותר קצף בעת הצחצוח, כך השיניים והחניכיים מתנקים טוב יותר: לא נכון. הקצף...
ללמוד עוד על משחת שיניים לילדים
מיתוסים על משחות שיניים-תמונה

האם ניתן להמיר צחצוח שיניים בלעיסת מסטיק אחרי ארוחה? באיזו...

מאת: ד"ר אלברט...
19/09/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למשחת שיניים לילדים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

משחת שיניים לילדים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, ביקרתי לאחרונה עם בתי אצל רופא שיניים. זו פעם ראשונה שלה אצל רופא שיניים והמטרה היתה ביקורת ראשונית וכן קבלת המלצה לגבי ציפוי פלואוריד ואיטום חריצים. הרופאה טענה שיש לה חור בשן הטוחנת העליונה האחרונה ואמרה שצריך לעשות סתימה. חשוב לציין שלא היתה שום תלונה של הילדה על כאבים וכן שעד אותו יום לא ראיתי כלום בשן,( אך יתכן שבגלל שהשן האחרונה קצת שקועה הצחצוח בה היה שטחי יותר). כשהסתכלתי אחר כך בבית על השן ראיתי שיש שם נקודות אפורה - שחורה די קטנה. השאלה היא האם הרופאה יכלה לקבוע בכזו נחרצות שזה חור. האם לא עושים צילום לילדים? חשוב להדגיש שאנחנו מקפידים מאד על צחצוח בוקר וערב עם משחת שיניים לילדים המכילה פלואוריד.

שרון שלום, כן, רופאה יכולה לקבוע בנחרצות שמדובר בחור. אין צורך בצילום לכל ילד. לעתים קיים צורך כזה, אך עדיין ניתן לאבחן חלק מהחורים ללא צילום. צחצוח מפחית את הסיכון לעששת, אך וודאי שאינו מונע אותה לחלוטין. בהצלחה בטיפול, ד"ר מילר.

שלום רב, ביתי בת שנתיים ושלושה חודשים. אנו מצחצחים לה שיניים במשחת וולדה ללא פלואוריד מכיוון שהיא בולעת את המשחה. באיזה גיל רצוי לעבור למשחית שיניים עם פלואוריד? ובאיזה משחה יש ריכוז נמוך של פלואוריד? תודה רבה

ההמלצה של משרד הבריאות היא להתחיל עם משחה המכילה פלואוריד בגיל שנתיים (או קודם לכן לפי המלצת רופא השיניים המטפל.) הרכוז הנמוך הוא של 500PPM, מופיע בכל משחה לגילאי שנתיים עד 6, יש לשים לב לגילאים הרשומים על המשחה.

שלום, הבן שלי בן 5 ועשרה חודשים. עד כה השתמש במשחת שיניים וולדה. הבנתי שבגיל כזה צריך כבר לעבור למשחת שיניים עם פלואוריד, אבל הבעיה היא שהוא עדיין לא מצליח לירוק את משחת השיניים בסוף הצחצוח. אשמח לדעת האם בכל זאת לעבור למשחת שיניים עם פלואוריד או שלהישאר עם הוולדה? אציין כי יש לו כבר 4 שיניים קבועות. תודה רבה !

בעיקרון, יש משחות שיניים לילדים עם כמות פלואור מופחתת ורצוי לצחצח עם משחה המכילה פלואור, אבל מאחר שהוא אינו מסוגל עדיין לירוק אז עד לרכישת המיומנות הזאת שישתמש במשחה ללא הפלואור

שלום, יש לי ילדה בת שנתיים וחצי. מתחילת יציאת השיניים אנו מצחצחים לה שיניים פעמיים ביום ללא משחת שיניים. כעת אנו מעוניינים להוסיף לה משחת שיניים. הבנתי שיש משחות ללא פלואוריד כלל או עם פלואוריד מופחת. שאלותיי: 1) אני מאמינה שהילדה, לפחות בהתחלה, תבלע את המשחה. האם יש בזה סיכון בשל הפלואוריד? 2) הסתכלתי על משחות שיניים לילדים וראיתי שכולן מכילות כמות מופחתת של פלואוריד. היכן ניתן למצוא משחה ללא פלואוריד כלל? 3) באיזו משחה הייתן ממליצות להשתמש? עם או בלי פלואוריד? (בהנחה שהילדה תבלע את המשחה). תודה רבה!

שלום יעל, יש משחות ללא פלואוריד, אך מעל גיל שנתיים לא מומלץ להשתמש בהן אלא במשחה המתאימה לגיל 2-6 שבהן יש רכוז מופחת ומתאימה לילדים שאינם יודעים לירוק בכלל או יורקים באופן חלקי. הפלואוריד חשוב לצור מניעה מפני עששת. משחות ללא פלואוריד לא מספקות את ההגנה הדרושה. בהצלחה.