גי'נג'יביטיס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בריאות השן

הפה והשיניים ממלאים תפקידים חשובים בחיי היום-יום: אכילה, דיבור ואסתטיקה. למרות הידע הרב הקיים בנושא מניעת מחלות השיניים, עששת היא עדין המחלה הכרונית השכיחה ביותר בקרב ילדים בארצות רבות, כולל ישראל. הרגלי סגנון חיים (כגון אכילה והיגיינת הפה) קובעים במידה רבה את התחלואה במחלה, הפוגעת במבנה התקין של השיניים והרקמות סביבן. כדי להבין מחלות השן ולדעת כיצד למנוע אותן יש להכיר בתחילה את המבנה והתפקוד התקינים. התפתחות המשנן המשנן הנשיר (ה"חלבי"), מתחיל לבקוע ביל 6-9 חודשים ומונה בערך בגיל שנתיים וחצי 20 שיניים. החלפת השיניים הנשירות בקבועות מתחילה בגיל שש בערך ומסתיימת בגיל 12. שיני הבינה בוקעות בגיל 17-21. הגיל ממוצע של בקיעת השיניים הנשירות בחודשים 9-6 חותכות 18 ניבים 12 טוחנת ראשונה 24 טוחנת שנייה בקיעת שיניים בקיעת השיניים הנשירות היא מצב גופני תקין שעלול להיות מלווה בחוסר נוחות, בכאבים ובהפרשת רוק מוגברת, בהפרעות גסטרו-אינטסטינליות ובאבדן תיאבון. בקיעת שינים חלה בזמן שהסיכון להידבקות במחלות ילדות גבוה, עקב ירידה בתנגודת שסופקה עד כה על ידי נוגדנים...
ללמוד עוד על גי'נג'יביטיס
בריאות השן-תמונה

הפה והשיניים ממלאים תפקידים חשובים בחיי היום-יום: אכילה,...

מאת: לנה נטפוב
20/10/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגי'נג'יביטיס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גי'נג'יביטיס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

מהי התועלת של מי מלח ובאילו מצבים ניתן להשתמש בו?

במצב של דלקת חניכיים קלה

שלום רב , יש לי גירוי בחניכיים וכאב בחניכיים התחתונות למטה בצד מסוים זה היה לפני זמן ובזכות קצת מי פה וגל עזר קצת הרגיע נראה שסוג של דלקת חניכיים קלה לא בטוחה וגם שנוגעת עם האצבע למטה חוץ מהכאב סוג של חספוס בחניכיים יכולצלהיות שזה גם קשור לעובדה שיש לי קרוב למיקום הכאב ממש החניכיים איפה שאין שן אבל הטוחנת האחרונה לא בינה כי כבר אין לי עקרו כבר יש כתר זמני שנשאר המון זמן ובגלל דחיות למינן הרבה בפה ללא הוצאה אבל הסתכלו בכל ביקורת שאין משהוא מחשיד ובגלל שעשה הרבה נפילות עד שהסתדרנו רק בדיקה שלא התפתח משהוא קשור לעניו ונמשיך את הטיפולים לאחר החגים פוחדת שמשהוא אולי קרה ומגרה בגלל זה את החניכיים או אפילו משהוא לא בסדר שם למרות שהכאב הוא לדעתי רק בחניכיים או גם המצב שאני הרבה יותר למצופה בלי שיננית שבדרך כלל חצי שנה ולא היה תור בקרוב מאוד יש לי ייצא 8 חודשים בערך גם קשור לעובדה ותוכל השיננית לראות אם יש דלקות והכל בסדר או לא ואפילו לנקות סביב המקום? ובינתיים אפשר להשתמש אולי במי פה או משהוא אחר חזקים יותר עד שיראו אולי זה יעזור כי במי מלח לא יכולה להשתמש סובלת מרפלקס הקאה מוגבר.

נסי לשטוף עם תמיסת CORSODYL

רציתי לשאול בניקוי שיניים רגיל שגרתי אצל שיננית האם מנקה רק שיניים או אם יש אבנית שנדבקה מעט בחניכיים וגורמת דלקת חניכיים קלה האם מנקה גם את החניכיים ? ויש לי גם בקרוב טיפולים של כתרים זה יוצא 3 שבועות התור אצל שיננית האם זה מוקדם מדי יכול לעשות בעיה לטיפול או שזה בסדר.

האבנית נצמדת רק לשיניים ולא לחניכיים. לפרק הזמן בין טיפול השיננית להמשך השיקום אין משמעות

רציתי לשאול בניקוי שיניים רגיל שגרתי אצל שיננית האם מנקה רק שיניים או אם יש אבנית שנדבקה מעט בחניכיים וגורמת דלקת חניכיים קלה האם מנקה גם את החניכיים ?

לסיגלית שלום רב, השיננית מסלקת את האבנית הגורמת לדלקת חניכיים. בברכה, ד"ר אביטל מתן