פליפר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שיקום שיניים חסרות: כל השיטות

סובלים מחוסר שיניים מלא או חלקי? כל מה שצריך לדעת על שיטות הטיפול לשיקום שיניים חסרות: שחזור שן בודדת, שחזור לסת מלאה ושיטת All on 4 מדינת ישראל נחשבת למעצמה בתחום השחזור והשיקום של שיניים חסרות, עם כ-100,000 איש העוברים השתלות שיניים מדי שנה; כ-3-4 שתלים בממוצע למטופל. יחד עם זאת, מרבית המטופלים אינם יודעים מהו הטיפול המיטבי עבורם, אשר מהווה נגזרת לסוג השיקום הנדרש, בהתאם למספר השיניים שיש לשחזר. מהן האפשרויות הטיפוליות המרכזיות, לשיקום שיניים חסרות?כיום היצע טיפולי השיקום של שיניים חסרות הנו רחב - וכולל שיקום באמצעות שיניים תותבות; גשר מחובר נשלף או קבוע על גבי שתלים; ושתלים דנטליים. לכל שיטת טיפול יש יתרונות וחסרונות וכל אחת מהן אידיאלית רק לחלק מהמטופלים. להלן פירוט אודות שיטות הטיפול השונות, בהתאם למספר השיניים הדורשות טיפול: חוסר בשן בודדת, במספר שיניים בודדות בלסת או שחזור של לסת מלאה. כיצד נעשה שחזור...
ללמוד עוד על פליפר
שיקום שיניים חסרות: כל השיטות-תמונה

סובלים מחוסר שיניים מלא או חלקי? כל מה שצריך לדעת על שיטות...

מאת: ד"ר גלית...
03/01/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפליפר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פליפר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב. אני בת 60. חסרה לי שן אחת עליונה טוחנת. אני נמנעת מלעשות שתל כי אני מקבלת את הזריקה פרוליה לאוסטפורוזיס. השאלה שלי- היות ובגלל חוסר בשן נוצר רווח. האם השיניים בגלל הרווח יזוזו ?

לפעמים כן ולפעמים לא. ניתן גם לבצע תותבת זמנית קטנה שנקראת פליפר. לבישה שלה לכמה שעות ביום תמנע תזוזה ובקיעת יתר

לאחר עקירת שן אחת, תוך כמה זמן אפשר לשים במקומה שן תותבת זמנית? האם שן תותבת אחת גורמת לבעיה בחניכיים ומזרזת ומשפיעה על איבוד עצם איזה סוגי שחזור זמני יש? האם אולי כדאי להשאר בינתיים ללא שחזור . מדובר במיקום של שן 15 שנעקרה בעקירה כרוגית. יש מתחתיה בלסת הנגדית שן ללא טיפול שורש.

ניתן לבצע תותבת זמנית להוצאה מסוג "פליפר" שאותה תשימי רק כשיוצאת למרחב הציבורי.שימוש מושכל לא יגרום לנזק לעצם ולחניכיים.

בן 64. שן קדמית (11) צריכה ללכת.חסרות שיניים אז יהיה רווח ניכר. הוצע שתל שזה תהליך של חודשים.בינתיים-פליפר כאפשרות או סד (לא בטוח למה הכוונה).מה לגבי גשר מרילנד כפתרון קבוע או זמני או טכנולוגיה אחרת?תודה.

הפיתרונות במקרים אלה הם כפי שכתבת: 1. שתל ופליפר זמני עד לגמר השיקום. 2. גשר מרילנד אם כי בעידן השתלים גשר מרילנד ירד מגדולתו....

תודה רבה.ממה שבדקתי כולל דעתו של רופא שיניים שלא דרך הקופה הפליפר הוא אפשרות עדיפה פחות עבורי.בקופה זה מה שהוצע.נושא הסד לא עלה בקופה וגשר מרילנד כלל לא.

האם היום עדיין עושים גשר מרילנד? האם אפשר לשים תותבת לשן חסרה אחת ? מה זה בדיוק פליפר ?

עדיין עושים גשר מרילנד אם כי בעידן השתלים הפתרון הישן הזה ירד מגדולתו. פליפר היא תותבת זמנית להוצאה שנועדה להשלים חוסר של שן אחת או יותר