פליפר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שיקום שיניים חסרות: כל השיטות

סובלים מחוסר שיניים מלא או חלקי? כל מה שצריך לדעת על שיטות הטיפול לשיקום שיניים חסרות: שחזור שן בודדת, שחזור לסת מלאה ושיטת All on 4 מדינת ישראל נחשבת למעצמה בתחום השחזור והשיקום של שיניים חסרות, עם כ-100,000 איש העוברים השתלות שיניים מדי שנה; כ-3-4 שתלים בממוצע למטופל. יחד עם זאת, מרבית המטופלים אינם יודעים מהו הטיפול המיטבי עבורם, אשר מהווה נגזרת לסוג השיקום הנדרש, בהתאם למספר השיניים שיש לשחזר. מהן האפשרויות הטיפוליות המרכזיות, לשיקום שיניים חסרות?כיום היצע טיפולי השיקום של שיניים חסרות הנו רחב - וכולל שיקום באמצעות שיניים תותבות; גשר מחובר נשלף או קבוע על גבי שתלים; ושתלים דנטליים. לכל שיטת טיפול יש יתרונות וחסרונות וכל אחת מהן אידיאלית רק לחלק מהמטופלים. להלן פירוט אודות שיטות הטיפול השונות, בהתאם למספר השיניים הדורשות טיפול: חוסר בשן בודדת, במספר שיניים בודדות בלסת או שחזור של לסת מלאה. כיצד נעשה שחזור...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפליפר

שתלים דנטליים - תמונת המחשה
שתלים דנטליים שתלים דנטליים הם הפתרון האולטימטיבי לחסר בשיניים. בשנים האחרונות, ישראל הולכת ונעשית בי...
שיניים תותבות - תמונת המחשה
שיניים תותבות מתלוננים שאתם נוחרים בקולי קולות? השכנים מגיפים את התריסים באימה? לא מדובר בבעיה אסתטי...
השתלות שיניים - תמונת המחשה
השתלות שיניים לפעמים לא ניתן עוד להציל את השן, ואז משתילים במקומה שן מלאכותית, שיכולה להחזיק מעמד שני...
ללמוד עוד על פליפר
שיקום שיניים חסרות: כל השיטות-תמונה

סובלים מחוסר שיניים מלא או חלקי? כל מה שצריך לדעת על שיטות...

מאת: ד"ר גלית...
03/01/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפליפר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פליפר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב. אני בת 60. חסרה לי שן אחת עליונה טוחנת. אני נמנעת מלעשות שתל כי אני מקבלת את הזריקה פרוליה לאוסטפורוזיס. השאלה שלי- היות ובגלל חוסר בשן נוצר רווח. האם השיניים בגלל הרווח יזוזו ?

לפעמים כן ולפעמים לא. ניתן גם לבצע תותבת זמנית קטנה שנקראת פליפר. לבישה שלה לכמה שעות ביום תמנע תזוזה ובקיעת יתר

לפני כחצי שנה עשו לי עקירה והשתלה וקיבלתי פליפר. לאחרונה עשו לי חשיפה לקראת כתר. ביום החשיפה נתנו לי גם כתר זמני. אחרי שבוע וחצי הכתר הזמני נפל, והרופא זרק אותו ואמר "לא צריך אותו, תישאר עם הפליפר". זה נראה לי מאד מוזר - אם לא צריך אותו למה עשו לי כתר זמני? ואם צריך אותו למה זרקו אותו אחרי שבוע וחצי? שאלתי היא: האם יש תועלת כלשהי בכתר זמני למשך שבוע וחצי בלבד?

לפעמים עושים כתר זמני כדי לענות על דרישות לאסטטיקה של המתרפא כנראה שאצלך זה מיותר

מה הדרך לחטא פליפר של שן , והאם ניתן לשים בכוס מים עם מלח ולא תיווצר בעיה בפליפר , והאם ניתן לשחרר מעט את המתכת כמובן ע''י רופא שגרמה מעט לנסיגה בחניך השן , והאם יש שיטות חדשות כשיש חוסר בשן או 2 שיניים חוץ משתלים ? והאם יש אפשרות להתקין פליפר ללא מתכת ? תודה

ניתן לבצע פליפר ללא מתכת, ניתן גם לבצע גשר מרילנד- גשר מודבאו גם גשר קונבציונאלי

עקרתי ניב ושמו לי פליפר.. אני רואה כשאני מוציאה אותו העור נשאב פנימה ודואגת שזה יגרום לקמט עמוק.. לא כדי שגם אשן איתו כדאי להמנע מקמטים בגילי 54?

שלום הניב מהווה תמיכה לשפה ולכן כשאת מוציאה את רואה את השפה מתקפלת פנימה. למעשה ניתן להוציא לנקות ולהחזיר אם זה נוח לך אבל!!! במידה והוא קטן מאןד הפליפר יש סכנה שבלילה יזוז ואולי תבלעי אותו. במידה ומתוכנן באסור שתל/ גשר במקום אז אין בעיה והשפה תחזור למקומה ברגע שתהיה שן קבועה.