סגירת רווחים בשיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מי לא מפחד מרופא שיניים?

כולנו רוצים להתגבר על הפחד מרופא השיניים, האם נוכל לעשות זאת באמצעות רופא השיניים עצמו? מדוע הפחד כל כך ממשי, על סינדרום החלוק הלבן כבר שמעתם? כל הדרכים לעבור דרך הפחד ועל הדרך גם טיפול שיניים בשלום פחד מרופא השיניים הוא תופעה נפוצה, המשותפת לגברים ונשים בכל הגילאים. מלבד אי הנעימות ומגוון התופעות האחרות העשויות להתלוות אליה, עלולה החרדה מרופא השיניים לגרום לסובלים ממנה להימנע מהגעה לטיפול לאורך זמן. כתוצאה מכך, עשוי מצב הפה והשיניים והפה להידרדר למצבים שהפתרון עבורם עלול להחמיר ולהצריך טיפול מורכב, ממושך ויקר יותר ממה שתכננתם. כעשרה אחוזים מהאוכלוסיה סובלים מתסמונת החלוק הלבן תסמונת החלוק הלבן היא מצב חרדתי, בו לחץ הדם של האדם עולה כתוצאה מנוכחותו של איש רפואה לצידו, בין אם אח/ות או רופא/ה. ניכר כי האדם אשר סובל מהתסמונת, חווה בעבורו חוויה לא נעימה לצידו של איש רפואה כזה או אחר, וההתניה הקלאסית שמתעוררת בו כשהוא פוגש רופא, שמא נאמר רופא שיניים, עלולה להוביל למצב של מתח...
ללמוד עוד על סגירת רווחים בשיניים
מי לא מפחד מרופא שיניים?-תמונה

כולנו רוצים להתגבר על הפחד מרופא השיניים, האם נוכל לעשות...

מאת: חיוך ראשון -...
28/06/2020
חיוך הוליוודי בעזרת למינייט-תמונה

בכל בוקר אתם מתבאסים מול המראה, נוכח פגמים אסתטיים קלים...

מאת: מרפאת שיניים...
30/07/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסגירת רווחים בשיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סגירת רווחים בשיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

נוצר לי רווח בין השיניים במספר מקומות בעקבות נסיגת חניכיים וגם חשיפה של השורש. הרווחים בין השיניים מפריעים לי מאוד . בקרוב מתחילה לטפל בחניכיים, אך מעוניינת לשמוע על השיטות היעילות ביותר לסגירת הרווחים שנוצרו. בתודה ראש.

ניתן לצמצם את המרווחים באמצעות שילוב בין טיפול אורתודונטי - יישור שיניים, וטיפול קוסמטי בציפויי חרסינה או חומרים מרוכבים.

אני בת 26 וסובלת מהרגל של דחיפת לשון שלא חלף לגמרי גם לאחר טיפול של קלינאית תקשורת. האם במצב כזה במידה ואבצע טיפול קל של סגירת רווח בין השיניים הקדמיות והכנסתן מעט פנימה (טיפול שנאמצר לי שיארך חודשים ספורים בלבד) עלול להיגרם לי נזק לשיניים בשלב שימור התוצאה באמצעות פלטה? כוונתי שהפלטה בלילה תכניס את השיניים וביום עקב דחיפת לשון הן יצאו והרווח יפתח וכך שוב ושוב?ההאם מצב כזה עלול להזיק. יש לציין שאני מעדיפה להמנע מקיבוע קבוע לצמיתות..

שלום ורד. על פי התאור שנתת אפשר לסגור הרווח באמצעות פלטה. אפשר להישאר מספר חודשים עם הפלטה בלבד. אם הרווח יפתח מעט במשך היום גם לאחר מספר חודשים עם הפלטה בלילה ,הרי רצוי לקבע את שתי החותכות המרכזיות ובנוסף להמשיך גם עם הפלטה בלילה. לטווח ארוך אין זה בריא שהרווח יפתח ביום ושוב יסגר בלילה.המשמעות שהשיניים בתזוזה מתמשכת. בהצלחה

אהלן ד"ר אילן, התייעצתי איתך בעבר בנוגע לטיפול סגירת רווחים בשיניים הקדמיות. מהתייעצות איתך ועם מגוון רופאים אחרים, הבנתי שהטיפול האסתטי הטוב ביותר בשבילי הוא הרחבה של 4 שיניים כדאי שיהיה התאמה בינהם. לאחר הטיפול שעברתי, בו הוגדלו רק 2 השיניים הקדמיות , התוצאה הסופית היא שה"השלמה" של הרווחים והגדלת השן יצאה טובה מאוד אך אינם נראות טבעיות ביחס לשאר השיניים בפה . (שאר השיניים נוטות להיות עגולות ואילו 2 השיניים שהושלמו סוג של מלבניות). פניתי אל רופא השיניים בכוונה להגדיל את 2 השיניים הסמוכות לקדמיות על מנת "להתאים" את המראה בינהם. לאחר בדיקת הפה, הרופא טען שאין לי מספיק "מקום" כדאי להגדיל את השיניים הללו ובמידה ויגדיל ההשלמה עצמה תישבר מהר בעקבות התנגשות של הניב התחתון(בסגירת הפה). הפתרון שלו היה יישור שיניים בכדאי לישר את צורת הפה ולהתאימה והוסיף שהרווחים בשיניים עלולות לגרום לדלקות ולאיבוד שיניים בעתיד , כלומר שנחוץ יישור שיניים מבחינה בריאותית ואסטתית. נכון לעכשיו, אינני מרוצה ממראה השיניים אך ורק בגלל " חוסר ההתאמה " בין הקדמיות לשאר שיני הפה. הוסיף להזכיר ששן אחד קדמית והשן הסמוכה לה, שניהם עברו טיפול שורש . והשן הקדמית רובה השלמה ופחות חומר שן. לאחר אישורו של הרופא, הבנתי שהוא בנה את השיניים יותר לבחוץ כדאי לשמור עליהם ושלא יישברו. כרגע , השיניים הפכו לבולטות הרבה יותר ממקודם ובמידה ורציתי "להתעלם" מהמראה הנוכחי עכשיו זה בלתי אפשרי. אני פונה אלייך כדאי לקבל מענה לשאלות הבאות : * האם כתר בשיניים שעברו טיפול שורש , ישפר את המראה האסתטי? * במידה ואני יעשה יישור שיניים, לאחר ש"הגדלתי" את 2 השיניים הקדמיות באמצעות קומפוזיט , האם האפקט של היישור יהיה ירוד? כי גודלן הנוכחי של השיניים ותפיסת המקום שלהם אינה הגודל הטבעי. * נוכחתי לשמוע שטיפול ה"כתר" , צריך להיות הדרך האחרונה מכיוון שאחריה אין דרך חזרה ועדיף לעשות זאת כמה שיותר מאוחר כדאי לא להגיע לשתלים (אחרי שהכתר עצמו ייפול כמה פעמים, לא יישאר מקום להשחיז את השן). *האם המצב הנוכחי שהשיניים נבנו/הושלמו כלפי חוץ והינם בולטות ישתנה מהפתרונות שהוצעו : כתר / יישור שיניים. ואם לא, מהו הפתרון אם יש כזה. * הרופא הזהיר אותי מהיווצרות של דלקות ואיבוד שיניים אם לא יהיה יישור, האם הבעיה באמת ברמה הזו? או שהוא נטה להגזים. הבעיה הזו יושבת לי על הראש כל היום ואני ממש אשמח לקבל ממך תשובות. תודה רבה לך ד"ר אילן על העזרה.

בן יקר, אתה חייב לסמוך על רופא השיניים שמטפל בך. אם אינך סומך עליו או שתחליף גישה או שתחליף רופא. את השלמות השיניים שבוצעו אצלך אפשר להוסיף ולעצב. אם השיניים אינן מעוגלות בפינות ניתן לעגל. אם השיניים רחבות מדי ניתן להצר. אם השיניים לאחר ההרחבה יוצרות אילוץ כלשהו בטיפול האורתודונטי (יישור שיניים), ניתן לשייפן ולהחזירן למצב המקורי או לכל מצב אחר. לגבי איזה טיפול לבחור, צריך לראות אותך כדי לתת את התשובה. מתיאוריך אני מעריך שאתה צריך טיפול משולב - אורתודונטי ואח"כ כתרים.אין סיבה לחשוש מכתרים. נכון שכאשר משייפים את השן לצורך התאמת הכתר גורמים לה נזק מסויים. אבל כתר טוב יכול להישאר שנים רבות בפה. בהצלחה!

שלום וברכה. נוצרו לי רווחים בין השיניים כתוצאה ממחלת חניכיים כרונית.אני עוברת טיפולים לבעיית החניכיים, אבל אני רוצה לסגור את הרווחים,מכיוון שהם ממש מפריעים לי מבחינה אסתטית. גשר זו לא אופציה בשבילי מכיוון שהעצם שלי נספגת וזה עלול להאיץ את המחלה. שאלתי היא- האם אוכל לסגור את הרווחים (מבחינה טיפולית, אם זה לא יזיק לחניכיים)? ואם כן,באילו דרכים ? מה הכי מומלץ ויעיל, ומה טווח המחירים? אשמח לפירוט! תודה.

רחלי שלום הדרך הטבעית והבריאה ביותר לסגירת מרווחים שנוצרו עי מחלת חניכיים היא עי יישור שיניים. ניתן לבצע יישור שיניים במתרפאים עם רקע של מחלת חניכיים שטופלה באופן מלא ומתוחזקים בצורה קפדנית וסדירה תחת פיקוח רופא החניכיים ובתיאום עם האורתודונט. ניסיונות לבצע שחזורים מחומרים שונים (סתימות לבנות או חרסינה) להרחבת מתאר השן וצמצום המרווח עלולה להביא להצטברות פלאק מוגברת בשולייהם וקושי בשמירה על ניקיון. מצב זה עלול להביא להתפרצות דלקת חניכיים ואף לחזרת מחלת החניכיים הפעילה. אני ממליץ לך לסיים את טיפול החניכיים במלואו ולאחר תקופת תחזוקה ויציבות פריודונט לבית ניתן לשקול את הנושא בברכה דר ערן גבאי