פטכיה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחצבת ועד אלרגיה: 8 פריחות עור שחשוב להכיר

פריחות בעור עלולות להעיד על נוכחות וירוס, טפיל, תופעה אלרגית ולעיתים אפילו על מצב מסכן חיים. ריכזנו עבורכם מדריך שמפרט אודות 8 סוגי פריחות - רובן חולפות מעצמן, אבל יש גם כאלה שדורשות טיפול מידי הידעתם? ישנן מאות סוגים של פריחות עוריות, העשויות להופיע במגוון צורות וגוונים – רובן חולפות מעצמן, אבל יש גם כאלה שדורשות טיפול מידי. כדי להקל על הזיהוי, בחרנו להתמקד בכמה פריחות שכיחות שחשוב להכיר, וגם לציין אחת מסוכנת במיוחד. המדריך לפניכם.   מולוסקום מדובר בווירוס שכיח מאוד בקרב ילדים, המתבטא בנגעים עוריים בצורת נקודות ורודות נוקשות, אשר במרכזן גומה. הפריחה עשויה להופיע בכל חלק בגוף. הווירוס שגורם לפריחה מועבר בדרך כלל באמצעות מים, למשל בעת מקלחת משותפת או בעת שימוש במגבת של חולה. ברוב המקרים, התופעה חולפת מעצמה בתוך שבועיים עד שמונה שבועות, אך במקרים חמורים הילד עשוי לסבול מהסימפטומים לתקופה של עד שנתיים.   מולוסקום. וירוס שכיח מאוד בקרב ילדים. צילום: שאטרסטוק   מהו...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפטכיה

בעיות כלי דם וזרימת הדם - תמונת המחשה
בעיות כלי דם וזרימת הדם האם אתה סובל מכאבי רגליים, תחושות חום או גירוד, קושי לעמוד לזמן ממושך, ואינך יודע מה הס...
ללמוד עוד על פטכיה
לוקמיה חריפה-AML-תמונה

הסקירה נכתבה ע"י אורלי יו-טוב ומעיין דרור סטודנטיות שנה ג'...

מאת: בחלק זה תוצג...
02/03/2002
מחצבת ועד אלרגיה: 8 פריחות עור שחשוב להכיר-תמונה

פריחות בעור עלולות להעיד על נוכחות וירוס, טפיל, תופעה...

מאת: ד"ר יובל...
30/04/2019
פריחות פטכיאליות: סימנים מקדימים-תמונה

הורים רבים אינם מזהים את ה"פריחה שנעלמת בלחיצה" בליווי חום...

מאת: מערכת zap...
12/07/2010
סטרפטוקוק: אין תחליף לבדיקות מעבדה-תמונה

סקירה: אף סימפטומים של דלקות גרון בילדים לא יכול לאבחן את...

מאת: מערכת zap...
22/12/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפטכיה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פטכיה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

האם פוליצטמיה ורה מחייבת עלייה במספר כדוריו הדם האדומות נוסף להמטוקריט.האם הופעת פטכיות אופיינית למחלה הזו ואם כן האם בשלביה הראשונים או המתקדמים?

אבחנה של פולצטמיה וואה נעשית על סמך עליה בהמוגלובין והמטוקריט. פטכיות אינו ביטוי של פולצטמיה וורה.

כבר כמה חודשים לי מדי פעם פטכיות קטנטנות מתחת לעור.ברגלים כלפעם במקום אחר ב קוטר של1- 2 סמ לכל היותר ונעלם יכול להופיע פעם בשבןע פעמיים בשבןע פעם בחודש.כל פעם על מקום מצומצם.ספירת דם שעשיתי תקינה מס טסיות 350,000. האם עדיין יכולה להיות סיבה המטולוגית לעניין? האםיכולה להיות בעיה בתפקןד הטסיות?איזה בדיקה בודקת את תפקוד הטסיות?אני בת 34

הסיכוי שמדובר בבעיה המטולוגית לוגית לאור רמת טסיות נמוכה הוא קטן.

אני בת 32.מדי פעם ב3 חודשים האחרונים הבחנתי בנק אד קטנטנות על הרגלים פטכיות כאלה. זה בא בקבוצה קטנה במקום אחד למשל גודל סמ"ר או 2 ונעלם אחרי יום יומיים. יכול להיות שבוע הפסקה ופתאם קבוצה של במקום אחר ברגל.ככה חוזר חלילה. עשיתי ספירת דם והכול תקין. האם זה יכול להיות דלקת נימים? קראתי באינטרנט שיש מחלה כזו.כלומר האם הסימפטומים מתאימים לדלקת נימים?

לא דלקת בנימים תופעה ק מוכרת של התבקעות נימים או גודש . לבדיקת רופא מטפל

בשבוע 28, בחודשיים האחרונים הבחנתי בפטכיות קטנות על החזה והצלעות המתרבות מידי שבוע.. נוספו על הכתפיים וקצת על הזרועות . הראיתי לרופאת הנשים שלי שאמרה שזה יכול לקרות בהריון. לא שלחה לשום בדיקה או בירור בנושא. האם עלי לבקש בדיקה כלשהי?? האם ידועה תופעה כזו שהיא לגיטימית והגיונית בהריון? בבדיקות דם סטנדרטיות נראה שטווח כמות הטסיות תקין אך בצד הנמוך שלו. אילו ערכים נוספים עלי לבדוק??

בעיקר לעקוב אחרי הספירות. ואם מתפתחים תסמינים נוספים.