לחץ בלב: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כאבים בלב

דקירות בלב וכאבים פנימיים מצריכים הגעה לקרדיולוג? מהם התסמינים להתקף לב? שלום רב,מזה מספר חודשים אני סובלת מדקירות בלב + כאבים פנימיים. זה קורה בערך פעם בשבוע...עברתי קרדיאוגרמה ורופאת המשפחה אמרה שהכל תקין. האם עלי לבקר קרדיולוג בכל זאת ?רב תודות. תשובה: חנה שלום, בדרך כלל, דקירות בחזה, אינן סוג הכאב המאפיין מחלות לב. יחד עם זאת, כיון שאת מדברת גם על "כאבים פנימיים", וכיון שברפואה יש תמיד יוצאים מן הכלל, וכיון שהתופעה כולה היא יחסית חדשה (מספר חודשים) - מומלץ לבצע בירור יסודי. העובדה שא.ק.ג. היה תקין אינה שוללת מחלת לב אפשרית. א.ק.ג. עשוי להיראות תקין גם בעיצומו של התקף לב. לצורך בירור ראשוני, קרדיולוג הוא בהחלט אפשרות, אולם גם הרופא המטפל יכול להתחיל את הבירור. בברכה, ד"ר מיכל גולובנר, מנהלת רפואית של שח"ל
ללמוד עוד על לחץ בלב
על השינה - מהי הרדמה?-תמונה

מה זה אומר שאריאל שרון נושם עצמונית? מהי הרדמה? מהי הרדמה...

מאת: ההרדמה היא...
07/05/2000
כאבים בלב-תמונה

דקירות בלב וכאבים פנימיים מצריכים הגעה לקרדיולוג? מהם...

מאת: מערכת zap...
03/02/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללחץ בלב?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לחץ בלב: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אם אקו דופלר במנוחה,אקו במאמץ,צילום חזה,טרופונין,אק"ג,הולטר בדיקות דם תריסיות תקינים ואני עדיין מרגיש סימפטומים של כאבים בלב,חולשה בלב, קצב לב מהיר מידי פעם, הרגשה שהלב נופל ואז פעימה חזקה ועוד הרגשות אחרות בלב מה זה אומר ? בדיקות תקינות ואני עדיין ממש מרגיש שהכול מהלב מה דעתך ? מה ניתן לעשות ? מדוע זה קורה ?

אם כל בדיקות הלב תקינות זה אומר שהבעיה לא בלב

שלום אם אני מרגיש במנוחה כאב בחזה בלב ובאותו רגע שאני יעשה אק"ג וגם יהיה לי תכאב בלב ובחזה האק"ג יביא את זה לידי ביטוי ויראה תבעיה ? כמובן שאם אכן זה ממקור לבבי. או שהאק"ג יכול ליהות תקין למרות שהמקרה הוא לבבי ?

אם יש בעיה,נדיר שהאק"ג יהיה תקין

שלום לפני כארבעה חודשים עשיתי הרבה בדיקות לב במאמץ מנוחה שיצאו תקינות כמו גם אק"ג מספר פעמים בחודשיים האחרונים שהיו תקינים ועוד בדיקות כאלו ואחרות שהיו תקינים. אני מרגיש בתקופה האחרונה כאב ממש בלב עצמו ובחזה כאב כזה בלב ממש... זה לא כול יום אבל שזה קורה זה יכול ליהות שעה ויותר.. מה עושים ?

אם כל הבדיקות תקינות אולי שווה לנסות פשוט להתעלם

שלום רב עשיתי המון בדיקות לב שתקינות כולל בדיקות אחרות שתקינות, אפילו הלכתי כבר על הקטע של החרדה ... בקיצור עדיין מרגיש סימפטומים של כאבים בלב דופק מהיר ועוד הרגשות שלא היו בלב לא מרגיש שזה נובע משריר עצם או משהו כזה מה עושים דעתך ?

מטפלים בחרדה...