לחץ בלב: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כאבים בלב

דקירות בלב וכאבים פנימיים מצריכים הגעה לקרדיולוג? מהם התסמינים להתקף לב? שלום רב,מזה מספר חודשים אני סובלת מדקירות בלב + כאבים פנימיים. זה קורה בערך פעם בשבוע...עברתי קרדיאוגרמה ורופאת המשפחה אמרה שהכל תקין. האם עלי לבקר קרדיולוג בכל זאת ?רב תודות. תשובה: חנה שלום, בדרך כלל, דקירות בחזה, אינן סוג הכאב המאפיין מחלות לב. יחד עם זאת, כיון שאת מדברת גם על "כאבים פנימיים", וכיון שברפואה יש תמיד יוצאים מן הכלל, וכיון שהתופעה כולה היא יחסית חדשה (מספר חודשים) - מומלץ לבצע בירור יסודי. העובדה שא.ק.ג. היה תקין אינה שוללת מחלת לב אפשרית. א.ק.ג. עשוי להיראות תקין גם בעיצומו של התקף לב. לצורך בירור ראשוני, קרדיולוג הוא בהחלט אפשרות, אולם גם הרופא המטפל יכול להתחיל את הבירור. בברכה, ד"ר מיכל גולובנר, מנהלת רפואית של שח"ל
ללמוד עוד על לחץ בלב
על השינה - מהי הרדמה?-תמונה

מה זה אומר שאריאל שרון נושם עצמונית? מהי הרדמה? מהי הרדמה...

מאת: ההרדמה היא...
07/05/2000
כאבים בלב-תמונה

דקירות בלב וכאבים פנימיים מצריכים הגעה לקרדיולוג? מהם...

מאת: מערכת zap...
03/02/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללחץ בלב?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לחץ בלב: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני בחודשים האחרונים כול הזמן עסוק במצב הלב שלי מה שלא היה בעבר, בעבר רצתי והמון ולא היה לי כלום, עקב כאבים באיזור הלב ודופק לב מהיר שהחלו לי כמובן שעשיתי המון בדיקות לב מקיפות ועוד בדיקות אחרות ורבות הכול יצא תקין אני בן 34 התחלתי לקחת כדורים של חרדות כול מיני ועדיין אני תמיד חושש שהלב יעצר יקרה לו משהו עקב קצב לב מהיר או כאבים בלב או כול דבר אחר ללב גם בראש לא מפסיק לחשוב על זה מה עושים ? באמת יכול לקרוא משהו ללב אם התיאורים שתיארתי למרות כול הבדיקות אני עדיין חש את מה שציינתי מה עושים? מה זה יכול ליהות לדעתך ? אולי מפספסים משהו הרופאים ? מה דעתך ?

יש לי רעיון מבריק - טיפול בחרדה !!!

שלום בת 18 כבר תקופה שאני לא מרגישה טוב ,תחושת עייפות , תשישות, כאבי מפרקים ,כאבים בלב ,קשיי נשימה במאמץ רב , תחושת נימול בידיים ורגליים , פצעים בפה . לפני כמה חודשים הלכתי לתרום דם פעם ראשונה וקיבלתי מכתב שבדיקת קומבוס ישיר נמצאה חיובית והתוצאות הם: ps +3 , c3 +2 igg+2 בדיקות מעבדה esr-74 שהנורמה עד 20 A.B2 GLYCOPROTEI IgG>160.0ערך נורמה עד 20 27.3- A.B2 GLYCOPROTEI IgM הנורמה עד 20 ANTI CARDIOLIPIN IgG>160.0 ערך נורמה עד 20 ANTI CARDIOLIPIN IgM-23.1ערך נורמה עד 20 ANTINUCLEAR Ab_(ANA) בשיטת multiplex שלילי . DNA (ds) Ab -2 (20.1-30.5)31.8-APTT-sec 98-PT %בנורמה 10.5-PT- SEC בנורמה 1-PT-INR בדיקת שתן כללי : SPECIFIC GRAV-U STRI-1.004 הנורמה (1.005-1.025) PROTEIN- U STRIP -100 mg/dL RBC calc. - U STRIP -10 cells/µl PH- U STRIP- 8.5 הנורמה (4.5-8) האם התוצאות מתאימים ללופוס למרות ש ana שלילי ?

שלום רב, שילוב התלונות ותוצאות המעבדה מעלות אפשרות שמדובר בבעיה אוטואימונית (הגוף מייצר נוגדנים נגד עצמו) וצריך להשלים את הברור. יכול להיות שאת סובלת ממחלה ויראלית (פשוט וירוס) ולכן התוצאות יצאו כך, אבל אולי מדובר בבעיה אחרת? אמנם ANA יצא שלילי, אבל כדאי לבקש לחזור על הבדיקה בשיטה אמינה יותר (אימונופלורוסנס). בכלל, תפני לראומטולוג שינהל את הברור, צריך לחזור על הבדיקות שיצאו חיוביות (כולל בדיקת השתן) ולהשלים בדיקות נוספות. בהצלחה ורק בריאות!

אני בת 80. מרגישה כאבים בלב. אני נוטלת כדורים lercapres נגד לחץ דם גבוה וlosartan. א.ק.ג. שעשיתי לפני שנה היה תקין. לא היו בעיות קרדיולוגיות בעבר האם כאבים קשורים ללב?

שלום זינה, כמובן שלא ניתן לאבחן את הסיבה לכאבים שאת חשה, בלי להכיר את הרקע שלך לעומק, בלי לאפיין יותר את התלונה שלך ובלי לבדוק אותך. אני ממליצה לפנות לרופא משפחה שיאפיין את התלונה שלך, יבדוק אותך, יעשה אקג עדכני ואז יחליט אם יש צורך בבדיקות דם או בבדיקות נוספות כמו גם אם יש צורך להתחיל בטיפול כלשהוא. תרגישי טוב

אני בת 81, מרגישה כאבים בלב. נוטלת כדורים נגד לחץ דם גבוה. א.ק.ג. שעשיתי בעבר היה תקין. האם הכאבים קשורים ללב?

לא ניתן לעשות אבחנה של כאבים בחזה באינטרנט.בשביל זה יש רופאים בשר ודם.