לחץ בלב: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כאבים בלב

דקירות בלב וכאבים פנימיים מצריכים הגעה לקרדיולוג? מהם התסמינים להתקף לב? שלום רב,מזה מספר חודשים אני סובלת מדקירות בלב + כאבים פנימיים. זה קורה בערך פעם בשבוע...עברתי קרדיאוגרמה ורופאת המשפחה אמרה שהכל תקין. האם עלי לבקר קרדיולוג בכל זאת ?רב תודות. תשובה: חנה שלום, בדרך כלל, דקירות בחזה, אינן סוג הכאב המאפיין מחלות לב. יחד עם זאת, כיון שאת מדברת גם על "כאבים פנימיים", וכיון שברפואה יש תמיד יוצאים מן הכלל, וכיון שהתופעה כולה היא יחסית חדשה (מספר חודשים) - מומלץ לבצע בירור יסודי. העובדה שא.ק.ג. היה תקין אינה שוללת מחלת לב אפשרית. א.ק.ג. עשוי להיראות תקין גם בעיצומו של התקף לב. לצורך בירור ראשוני, קרדיולוג הוא בהחלט אפשרות, אולם גם הרופא המטפל יכול להתחיל את הבירור. בברכה, ד"ר מיכל גולובנר, מנהלת רפואית של שח"ל
ללמוד עוד על לחץ בלב
על השינה - מהי הרדמה?-תמונה

מה זה אומר שאריאל שרון נושם עצמונית? מהי הרדמה? מהי הרדמה...

מאת: ההרדמה היא...
07/05/2000
כאבים בלב-תמונה

דקירות בלב וכאבים פנימיים מצריכים הגעה לקרדיולוג? מהם...

מאת: מערכת zap...
03/02/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללחץ בלב?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לחץ בלב: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום בת 18 כבר תקופה שאני לא מרגישה טוב ,תחושת עייפות , תשישות, כאבי מפרקים ,כאבים בלב ,קשיי נשימה במאמץ רב , תחושת נימול בידיים ורגליים , פצעים בפה . לפני כמה חודשים הלכתי לתרום דם פעם ראשונה וקיבלתי מכתב שבדיקת קומבוס ישיר נמצאה חיובית והתוצאות הם: ps +3 , c3 +2 igg+2 בדיקות מעבדה esr-74 שהנורמה עד 20 A.B2 GLYCOPROTEI IgG>160.0ערך נורמה עד 20 27.3- A.B2 GLYCOPROTEI IgM הנורמה עד 20 ANTI CARDIOLIPIN IgG>160.0 ערך נורמה עד 20 ANTI CARDIOLIPIN IgM-23.1ערך נורמה עד 20 ANTINUCLEAR Ab_(ANA) בשיטת multiplex שלילי . DNA (ds) Ab -2 (20.1-30.5)31.8-APTT-sec 98-PT %בנורמה 10.5-PT- SEC בנורמה 1-PT-INR בדיקת שתן כללי : SPECIFIC GRAV-U STRI-1.004 הנורמה (1.005-1.025) PROTEIN- U STRIP -100 mg/dL RBC calc. - U STRIP -10 cells/µl PH- U STRIP- 8.5 הנורמה (4.5-8) האם התוצאות מתאימים ללופוס למרות ש ana שלילי ?

שלום רב, שילוב התלונות ותוצאות המעבדה מעלות אפשרות שמדובר בבעיה אוטואימונית (הגוף מייצר נוגדנים נגד עצמו) וצריך להשלים את הברור. יכול להיות שאת סובלת ממחלה ויראלית (פשוט וירוס) ולכן התוצאות יצאו כך, אבל אולי מדובר בבעיה אחרת? אמנם ANA יצא שלילי, אבל כדאי לבקש לחזור על הבדיקה בשיטה אמינה יותר (אימונופלורוסנס). בכלל, תפני לראומטולוג שינהל את הברור, צריך לחזור על הבדיקות שיצאו חיוביות (כולל בדיקת השתן) ולהשלים בדיקות נוספות. בהצלחה ורק בריאות!

שלום יש פעמים שיש לי בו זמנית קצב לב מהיר ולחץ חזק בראש זה לחץ דם גבוה ? זה שיש לחץ בראש זה מהלב ? מה יכול ליהות שילוב הבעיות שתיארתי ? בעבר עשיתי הרבה בדיקות לב ובדיקות אחרות ורבות שיצאו תקינות מה זה יכול ליהות ?

כמובן שלא ניתן לנחש מה זה יכול להיות.לחץ דם גבוה יכול לגרום ללחץ בראש, נסה למדוד לחץ דם בזמן תחושה כזו

שלום אם אקו דופלר במנוחה,אקו במאמץ,צילום חזה,טרופונין,אק"ג,הולטר בדיקות דם תריסיות תקינים ואני עדיין מרגיש סימפטומים של כאבים בלב,חולשה בלב, קצב לב מהיר מידי פעם, הרגשה שהלב נופל ואז פעימה חזקה ועוד הרגשות אחרות בלב מה זה אומר ? בדיקות תקינות ואני עדיין ממש מרגיש שהכול מהלב מה דעתך ? מה ניתן לעשות ? מדוע זה קורה ?

אם כל בדיקות הלב תקינות זה אומר שהבעיה לא בלב

שלום אם אני מרגיש במנוחה כאב בחזה בלב ובאותו רגע שאני יעשה אק"ג וגם יהיה לי תכאב בלב ובחזה האק"ג יביא את זה לידי ביטוי ויראה תבעיה ? כמובן שאם אכן זה ממקור לבבי. או שהאק"ג יכול ליהות תקין למרות שהמקרה הוא לבבי ?

אם יש בעיה,נדיר שהאק"ג יהיה תקין