אבשטיין אנומלי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאבשטיין אנומלי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אבשטיין אנומלי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
01/05/2020 | 01:21 | מאת: אבשטיין אנומלי
מתוך פורום ניתוחי לב וחזה

שלום,רוצה לדעת אם מבצעים בארץ ניתוח חרוט לתיקון האנומליה ע"ש אבשטיין?

שלום וברכה, כן, אכן מבצעים ניתוח חרוט (Cone Procedure) לתיקון אנומליה על שם אבשטיין. בתינוקות/ ילדים הניתוח מתקיים בשניידר- ניתן ליצור קשר עם ד"ר ג'ורג'י פרנקל, ד"ר גבי אמיר או פרופ' עינת בירק במכון הלב בשניידר 03-9253675. אם מדובר במבוגר ניתן ליצור קשר עם מחלקתינו (יחידת מומי לב במבוגרים במסגרת מערך ניתוחי לב וחזה) 03-9376701 לצורך קבלת פרטים נוספים. בברכה, ד"ר ארי ניימרק.

שלום למכובדי! אומנם כבר מזמן אני לא ילד (48) אבל אצלי אובחן סמוך ללידה מום ע"ש אבשטיין אנומלי, המצב העיקרי הבולט במום זה הוא אי ספיקה (לדברי הקרדיאולוג קשה) של המסתם הטריקוספדלי. סך הכל אני חי די טוב ,עובדה ,ברוך השם הגעתי לגיל 48 . בחודשים האחרונים הייתי במצב אחד או שניים של כמעט עילפון בעיקר במקומות בהם כמות החמצן דלילה. בימים האחרונים עברתי בדיקות אקו לב ,ארגומטריה והולטר . הקרדיאולוג אמר שכדאי לשקול ניתוח לתיקון המסתם הטריקוספדלי. אני חייב לציין שאותי זה מאוד מרתיע ומפחיד ,כי סך הכל אני חי ,למה להיכנס לסיכונים בכוונה תחילה? לכן אני שואל : האם אתם מכירים אנשים שיש להם מום דומה ועברו ניתוח כזה? עד כמה ניתוח כזה מסובך/מסוכן והאם התוצאות יהיו שוות ? תודה רבה מראש !

שלום א.י EBSTEIN'S ANOMALY ממנה הנך סובל, ידועה ומוכרת שנים רבות , יחד עם זאת שינויים רבים עברו על מנתחי הלב ומנותחי הלב ב-50 שנה האחרונות . יכולות הניתוח והתיקון של המסתם הטריקוספידאלי השתנו לבלי הכר וכיום, בידי מומחים ספציפים( שכאלה יש גם בארצנו) תוצאות הניתוח הן ברובן חיוביות . ההחלטה לגבי הניתוח אינה תלויה רק בדליפה מהמסתם, היא תלויה במספר גורמים נוספים, בין ביתר מצבו של המטופל, הפרעות קצב, אורח החיים ומומים נוספים. החשש מניתוח לב תמיד קיים, אולם אין זה אומר שזו לא האפשרות הטובה ביותר העומדת בפניך בארץ מספר מרכזים המטפלים ספציפית במבוגרים עם מומי לב מולדים. נשמח לייעץ בברכה ד"ר הדס

שלום פרופ': אני צריך לעבור ניתוח בקע מפסעתי (צד ימין),שנחשב ניתוח יחסית פשוט . אבל יש לי מום בלב מלידה שנקרא אבשטיין אנומלי ,אי ספיקה קשה במסתם הטריקוספדלי שגורמת למצבי פרסינקופה בעיקר במקומות עם כמות חמצן דלילה. לדברי הקרדיאולוג אוכל לעבור ניתוח בקע בהרדמה אך חשוב לשמור על לחץ ריאתי נמוך ולדבריו עדיף לבצע את הניתוח בבית חולים ציבורי (שם יש מרדימים שמתאימים לסוג הרדמה כזאת ). אני לעומת זאת מעדיף ניתוח בבית חולים פרטי ,שם אני יודע בוודאות מי המנתח ומי המרדים ואז אוכל להגיע לניתוח לפחות עם הרגשה יותר טובה . אני שואל מה דעתך ,היכן עדיף לערוך את הניתוח? והאם אתה יכול להיות הרופא המנתח? תודה רבה מראש.

שלום רב, ככלל, ומבלי להכיר את פרטי המקרה, למערכת הפרטית יש את היתרון של אפשרות הבחירה של הרופא המנתח ולעיתים גם של הרופא המרדים, ולמערכת הציבורית יש את היתרון של הגיבוי של מחלקות נוספות להן עלולים להזדקק, כגון המחלקה הקרדיולוגית. לכן, ישנם מקרים שעדיף לבצע במערכת הפרטית, ישנם כאלה שעדיף לבצע במערכת הציבורית, ויש את מרבית המקרים שבהם זה לא ממש משנה. קשה להתעלם מהמלצת הקרדיולוג, שמכיר את המקרה שלך. מעבר לכך, לצערי, קשה לי לתת לך יעוץ פרטני מבלי להכיר את כל פרטי המקרה.

אחרי 4 שנים של תלונות חוזרות ונישנות על תחושה של לחץ בחזה ודופק מהיר. התגלה כי אני סובלת מתסמונת אבשטיין אנומאלי. והמליצו לי לעבור נתוח תיקון. רציתי לדעת איזה בית חולים נחשב לטוב ביותר בנושא וגם מיהו הרופא המומלץ ביותר. כרגע אני מטופלת בתרופות.

מי שיכול להמליץ לך -שימליץ..