אלרגיה לדבש: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאלרגיה לדבש?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אלרגיה לדבש: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום! אני אולסיה בת 25, מאז ומתמיד הייתי מכורת שוקולד (חלב), לפני כחצי שנה התחילו לי התנפחויות וכאבים בבטן (ממש כמו של הריון), גזים.. שילשולים ועצירויות. כמובן שפניתי לגאסטרו וקיבלתי טיפול אנטיביוטי בריפקסימין מכייון שטען שיש לי ככל הנראה חוסר איזון של חיידקים במעיים. האנטיביוטיקה בהחלט הקלה על התסמינים. אבל אני שמתי לב שכשאני אוכלת שוקולד... יש לי את אותם כאבי הבטן והנפיחויות. האם יכול להיות מצב שאני אלרגית לשוקולד או לאחד ממרכיביו? ואם כן, איך בודקים? אני לא יודעת אם חשוב לציין.. אבל פיתחתי גם רגישות לדבש עם הזמן. תודה מראש.

ייתכן וזה תכולת הסוכר הגבוהה שמעוררת את חיידקי המעיים וגורמת לבעיה ולא אלרגיה לשוקולד - אך אם את מתלבטת ניתן לבצע בדיקת אלרגיה למזונות כולל השוקולוד במרפאתי

שלום. ברצוני לשאול לגבי מוצר העוזר לבעיות חניכיים. האם יש בעיה לנשים הרות לקחת את זה?

משה שלום, ביררתי בחברה המייצרת את התכשיר פלורמל, ולטענתם אם אין רגישות לדבש מותר לנשים הרות להשתמש בו, למטרות שטיפת פה בלבד. לא מומלץ לבליעה לנשים הרות. ליאת

יש לי ילד בן שנה וחודשיים. באיזה גיל מותר לתינוקות לאכול דבש. במידה ויש רגישות לדבש, מה הסימנים?

שלום, מעל גיל שנה מותר לתת דבש אם את חושבת שזה חיוני. הבעיה אינה רגישות אלא שהדבש אינו עובר פיסטור. מעל גיל שנה אין חשש לתת.

בתנו בת שנה ושלושה חודשים. היום בבוקר שמנו לב שהופיעה לה פריחה בכל הגוף. בבטן בגב ובאזור המפסעה זה נראה כמו כתם אדמדם גדול על רוב השטח ואילו בידיים וברגליים הופיעו כתמים. כמו כן יתכן שישנה גם נפיחות מסויימת בצוואר. אתמול בערב נתנו לה קצת דבש על תפוח. האם יש קשר לכך? אם כן, מהו הטיפול המומלץ? תודה מראש, מולי.

ייתכן וזו אלרגיה - אלרגיה לדבש לתפוח או למשהו אחר פנו בהקדם לרופא המשפחה ובהמשך לרופא אלרגיה (במיוחד עם הדבר נשנה או לא ודאי).