טיפול אפיסקלריטיס

דיון מתוך פורום  מחלות עיניים במבוגרים

28/04/2016 | 22:38 | מאת: צ

שלום, מזה כמה חודשים אני סובל מאודם באחת העיניים. תחילה חשבו שזה אלרגיה וקיבלתי טיפות רלסטט שלא כל-כל הועילו ולאחרונה הלכתי לרופא ה מומחה ואובחן חדש לאפיסקלריטיס\סקרליטיס. זה סוג של דלקת?? מה זה? קיבלתי הפניה לבצע US של העין וצילום קדמי ולאחר הצילום להתחיל בטיפות וכדורים: 1) טיפות NEVANAC שלוש טיפות ביום, אחרי שבוע 2 ואחרי שבוע נוסף רק טיפה אחת. 2) INDOVIS 25 MG שני כדורים ביום לשבוע ואז כדור אחד ביום למשך שבועיים. קראתי ברשת שזה כדור לדלקת, אז במידה ויש דלקת בעין או בגוף שגורמת לאודם אז זה מה שיעזור? זה סוג של אנטיביוטיקה?? 3) FAMOTIDINE 40 MG כדור 1 ביום. לפי נסיונך זה הטיפול המתאים? ולדעתך הוא אמור לעזור ואראה שינוי תוך כמה זמן בערך?

06/05/2016 | 12:27 | מאת: צ

ייתכן שהאודם נגרם כתוצאה של שימוש כ 6 שנים בעדשות מגע רכות? בצעתי אתמול את צילום הUS בעין האדומה (גלגל העין) והיום אתחיל את השימוש בטיפות וב2 סוגי הכדורים, בתקווה לראות שינוי כבר בימים הקרובים. הטיפול שניתן לי נראה מתאים? בפענוח תחת הסעיף לובן העין (סקלרה) נכתב: לא הודגם עיבוי הסקלירה או הרחבה של חלל הסוב טנון. לסיכום: ללא סימני פסיקלריטיס. אם כך, יכול להיות שמדובר במשהו אחר? פשוט יותר? ולא מה שנחשד? לפי נסיונכם, אם לא מדובר כנראה באפיסקלריטיס אז יכולה להיות אפשרות שאחזור להשתמש בעדשות מגע? ואף אולי בעתיד לעבור ניתוח לייזר? תודה.

16/05/2016 | 07:51 | מאת: ד"ר אודי רייך

בדיקת האולטרא סאונד אינה שוללת את מהחלה. לרוב מדובר בדלקת של מעטפת העין. וקשה לאבחן אותה. חשוב מאוד כי תציין פבני הרוםא המטפל שלך שאצה משתמש בעדשות מגע היכולות לחקות תמונה דומה. אני ממליץ להשאר במעקב צמוד של הרופא המטפל מאחר והתגובה לטיפול עוזרת גם באישרור / שלילת האבחנה.

מנהל פורום מחלות עיניים במבוגרים