בן שנה ו-7 פתאום שינה את הרגלי שינה לחלוטין

דיון מתוך פורום  ייעוץ שינה לתינוקות

12/08/2019 | 08:39 | מאת: ענת

היי, בני, בן שנה ושבעה חודשים, עד לפני כמה שבועות היה הולך לישון בשעה שבע, מרדים את עצמו, גם אם זה היה לוקח לו זמן, הוא היה עם עצמו במיטה עד שנרדם. בשבועות האחרונים התחילו לילות שהוא לא מוכן להיות לבד בחדר עד שנרדם, אם אנחנו יוצאים הוא צורח ממש. זה התחיל יום פה יום שם ולארחרונה זה ממש כל ערב. כך יוצא שהוא נרדם רק באזור תשע. הלילה היה השיא והוא גם התעורר בשלוש בלילה עם אותן הצרחות ולא הסכים לישון אם אנחנו לא לידו. אציין גם שלפני שלושה חודשים הגיעה אחותו הקטנה. אני ממש מתוסכלת כי הוא היה עם הרגלים ממש טובים ואני רוצה לחזור אליהם ולא לעשות טעויות שיגרמו לזה להשתנות. תודה רבה על כל עצה!

לקריאה נוספת והעמקה

מה שאת מציינת מתאים מאוד לעובדה שחייו הדתנו עם בוא אחותו התינוקת. וברור לי שזמן זה קשה לך מאוד אבל זה הזמן לתת לו קצת יותר תשומת לב שלא ירגיש שאין לו מענה. לתת לו זמן איכות איתך. להתחיל טקס שינה קצת יותר מוקדם מכרגיל. לשבת איתו בחדר עד שנרדם. לקחת אותו לחנות לקנות בובה שומרת שתישן איתו ותשמור עליו בלילה.

14/08/2019 | 12:31 | מאת: ענת

הוא אמור לחזור לאותה התנהלות כמו בעבר או שיש מצב שככה זה ישאר? גם בצהריים הוא הפסיק לישון והלילות קטועים, הוא מתעורר מידי פעם.

1. יכול להיות שלאחרונה התחלתם לפספס חלונות שינה שלו גם בשינת לילה וגם בשנות היום ולכן כל השינויים. נסי לזהות את חלונות השינה שלו ולהרדים אותו בהם ותראי אם יש שינוי לטובה. 2. חידוד קל אם את רואה אותו מפהק ומשפשף עיניים זה סימן של פספוס חלון השינה אז ההמלצה היא להרדים לפני שרואים סימנים אלו אלה לשים לב לסימנים העדינים יותר שאינדיווידואליים לכל ילד, סימן שאולי כן תוכלי לזהות היא ירידה ברמת הפעילות. 3. בגילו יכול להיות שמתחיל לוותר על אחת משנות היום שלו ולכן יש תקופת הסתגלות לשינה בשעות טיפה שונות, לאחר תקופת הסתגלות לשעון החדש הסדר יחזור לך אז כמובן יהיה טיפה שונה. כמובן בשינות היום.

מנהל פורום ייעוץ שינה לתינוקות