משבר גיל ארבעה חודשים

דיון מתוך פורום  ייעוץ שינה לתינוקות

09/03/2019 | 16:04 | מאת: ליאור

שלום רב, בני בן ארבעה חודשים. בימים האחרונים אנו חווים לילות מאוד קשים של התעוררויות לפעמים כל שעה..אותה בעיה גם בתמונות היום. בהתחלה חשבתי שזה חלק מקפיצת גדילה והייתי מניקה אבל עכשיו קשה לי להבדיל מתי הוא רעב. הבעיה היא שהוא מתעורר ממש בצרחות, אני מניסה להרגיע במיטה אבל הדרך היחידה שהוא נרגע היא כשאני מוציאה אותו ומרימה. אני משתדלת לא לתת לו להרדם עלי אלא להחזיר למיטה שירדם שם גם אם זה לוקח כמה פעמים. העניין הוא שלפעמים זה לא עובד ואני מרגישה שהוא מתחיל להיות עייף מדי. קראתי קצת וראיתי שהתיאור מתאים למשבר של הגיל הזה למרות שגם לפני הוא לא ממש היה ישן טוב. אני מנסה לדאוג לסדר יום עד כמה שאפשר ולסביבת שינה חשוכה ונעימה.. אני כבר מאוד מתוסכלת, אי אפשר באמת לתפקד ככה. מה את ממליצה לי לעשות? איך אפשר לשפר את המצב?

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל להרגיע אותך. בגילו את בהחלט יכולה להרים אותו מהמיטה בשביל להרגיע אותו. את הדבר שנוסך בו ביטחון וחום ואהבה והוא זקוק לכך. תתחילי מלעקוב אחריו ביום ולנסות לתפוס את חלונות השינה שלו. סימני עייפות מובהקים כמו שפשוף עיניים ופיהוקים הם סימנים של פספסתי את החלון. סימני עייפות עדינים ררשוניים הם הזמן להשכיב לישון. ברגע שישן טוב ביום גם הלילה ישתפר מאוד. בהחלט יכול להיות גם קפיצת גדילה לכן תמשיכי להניק.

כמו כן בגיל 4 חודשים מתחילים לקשקש ויכול להיות שחלק מההתעוררויות שלו הן כאלה ואין צורך להתערב. יכול לקשקש גם שעה ואז להירדם לבד. אם מתעורר בצרחות כמו שאמרת תנסי לבדוק אם זה קורה כל לילה באותה שעה. אם כן כ20 דק לפני שזה קורה נסי לבצע הערה חלקית שלו.

11/03/2019 | 17:52 | מאת: ליאור

תודה רבה, בתנומות היום שלו אני שמה לב שלפעמים הוא מתעורר אחרי 40 דקות עדיין עייף.. אני מנסה להחזיר לישון אבל לפעמים זה לא מצליח והוא כבר מתחיל להיות עצבני ולבכות. האם יש דרך לחבר את התמונות כשי שיוכל להשאר לישון ברצף?

עדיף שלא. בגילו חלוקת השינה והעירות היא מאוד דומה ורק מתחילה להשתנות. כלומר ער 1.5 שעות ישן 1.5 שעות.

11/03/2019 | 20:30 | מאת: ליאור

אז אם הוא מתעורר אחרי 40 דקות לא לנסות להרדים שוב? אפילו אם הוא עייף? כי רק ככה הוא מגיע לשעה וחצי

אפשר לנסות כ10 דק אבל לא בכוח. ברגע שיתאפס עם השינה היא תתארך

מנהל פורום ייעוץ שינה לתינוקות