טרנדייט ואמלודיפין

דיון מתוך פורום  תופעות לוואי בטיפול התרופתי

07/10/2016 | 09:05 | מאת: נעמה

האם יתכן שאמלודיפין גורם להרדמות ידיים בלילה? האם אלטרוקסין במינון גבוה מבעבר יכול להביא לכך? האם טרנדייט יכול לגרום לקשיי שינה ומה אפשר לעשות כדי להימנע? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נימול בידיים יכול להגרם מסיבות מגוונות וכן הפרעות בשינה. כאשר תופעה מתרחשת בסמוך לתחילת טיפול או עליית מינון, עולה הסבירות כי ניתן לייחסה לטיפול תרופתי. אך כמובן שהמצב לא תמיד כה פשוט. יש לפנות לרופא ולשלול גורמים נוספים לתופעות שתיארת. בכל מקרה ביחס לתרופות שציינת, לפי העלון לרופא, השימוש אמלודיפין עלול לגרום לנימול אך בשכיחות נמוכה .ההשימוש באלטרוקסין עלול לגרום להפרעות בשינה. בפנייתך לא ציינת מחלות רקע אשר יכולות לגרום לעיתים להפרעות שונות, וכן תרופות נוספות. במידה ולא אותרו גורמים נוספים לנימול ולהפרעת השינה (שאולי קשורה לנימול?) ויש חשד כי קשורים לטיפול התרופתי, ניתן להיוועץ ברופא בנוגע לביצוע שינויים בטיפול התרופתי (מינון/תזמון).

מנהל פורום תופעות לוואי בטיפול התרופתי