הריון בגיל המעבר תוך כדי נטילת נובופם

דיון מתוך פורום  גיל המעבר וטיפול הורמונלי חילופי

31/10/2019 | 11:42 | מאת: Lee

אני בת 44.5 במאנופאוזה כבר שנתיים ונוטלת נובופם ומאד רוצה לנסות להיכנס להריון (טבעי וללא הפריות). לפני כשנה עשיתי אולטראסאונד ועדיין ראו ביציות בודדות. אני מקבלת מחזור אך באופן ממש לא מסודר. רציתי לדעת האם יש לי עדיין סיכוי להיכנס להריון? האם נובופם מסכל סיכוי להיכנס להריון? איך היית ממליץ, אם בכלל, תהליך שכזה (הסיכונים בשל הגיל ידועים לי). תודה על תשובתך !

לקריאה נוספת והעמקה

לי שלום ותודה על שאלתך. נובופם אינו גלולה למניעת הריון ולכן אינו מדכא ביוץ ספונטני במידה וישנו כזה. ככלל, אם את מתכננת הריון עדיף לשנות את סוג הפרוגסטרון שאת נוטלת לטבעי, כזה המותר בהריון. כדאי להתייעץ עם הרופאים המטפלים שלך. בברכה דר' זלוצובר

04/11/2019 | 16:15 | מאת: Lee

תודה על תשובתך המהירה. אכן הייתי אצל הרופא ובהמלצתו אמר להפסיק את נטילת כדורי הנובופם ולאחר חודש לעשות בדיקת דם לבדיקת FSH/LH על מנת לבדוק אם השחלות הורמונליות ואם ניתן להיכנס להריון. קראתי על הבדיקה קצת באינטרנט והבנתי שיש חשיבות גדולה למועד בדיקת הדם וכי רצוי לעשותה כ 3-4 ימים לאחר המחזור. את הנובופם הפסקתי לאחר שנטלתי 9 כדורים ואני מניחה שתוך מספר ימים אקבל מחזור. אודה אם תוכל לעשות לי סדר ולומר לי מתי צריך לעשות את בדיקת הדם? האם באמת חודש אחרי הפסקת הכדורים ובלי קשר לקבלת המחזור, או שלא לחכות חודש, אלא לעשות בדיקה כ 4 ימים לאחר הווסת שאקבל (ככל הנראה כי הפסקתי את השימוש בכדורים). אודה מאד לעזרתך !!!

מנהל פורום גיל המעבר וטיפול הורמונלי חילופי