חרחורים בחזה (או ריאה)

דיון מתוך פורום  מחלות ריאה

15/06/2015 | 12:43 | מאת: דנה

שלום דר לפני כמה ימים נהייתי -19 , יש בעיה שמורידה אותי מאוד במשך שנה וחצי, אני נגיד שוכבת ונושמת רגיל ואז אני מרגישה כמו בועות חרחורים בריאות או לב (בחזה , אני לא יודעת איפה) יש קול כזה : חרררר , ובזמן שזה קורה הלב שלי מחסיר כמה פעימות , וכשאני שואפת לריאות מרגישים את זה חזק חזק בגרון ( אני חושבת שזו הקרנה) הלכתי לקרדיולוג כי אני לא יודעת מה זה , הוא לא הסתכל עלי ואמר שאני דוברת שטויות , (בנוסך רשום לי כבר סינוס טכיקרדיה שזיהו לפני שנה) אני רוצה לציין שהמצב שציינתי לרוב קורה בשכיבה ובערך 10-20 שניות משתנה לפעמים זה אפילו לשלוש שניות, וכשאני יושבת ממש הרבה פחות , לא נלווים לזה סימפטומים נוספים האם אתה יודע מה זה? אולי זה אי ספיקת ריאות אני מפחדת שזה זה ? יכןל להיות? מה אני צריכה לעשות והכי חשוב לי לדעת מה זה , אציין שעושה ספורט מסודר ונראית ספורטיבית לחלוטין, לא רוצה ללכת לאותו רופא . הכי טוב שיש פורום

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דנה, יתכן שהחירחורים שאת שומעת נובעים מליחה שמצטברת בדרכי הנשימה העליונות. האם את סובלת מאלרגיה או מנזלת? בכל מקרה, נראה כי אם את מבצעת פעילות גופנית ללא קושי אין לך פגיעה בפעולת הריאות.

15/06/2015 | 18:24 | מאת: דנה

לא אין לי ליחה , כנראה שזה מדרכי אוויר עליונות , או ריאות זה קורה בדרך כלל בשכיבה. , ובזמן שאיפה ניתן לשמוע את הרעשים , ובנוסף החסרת פעימה למצב זה, יש לך מספר השערות?

שלום דנה, דפיקות לב או חסר פעימה יכול להופיע מידי פעם ללא משמעות מיוחדת. בגילך לא שכיחות הפרעות קצב, סביר להניח שקצב הלב סדיר - סינוס - ומהיר - טכיקרדיה - אולי בגלל לחץ?. בירור הפרעות קצב נעשה לרוב ע"י מכשיר הולטר שמנטר את קצב הלב למשך יממה ומראה אם מדובר בהפרעת קצב משמעותית. לגבי החירחורים - חוץ מאלרגיה אני חושב על שתי אפשרויות נוספות - 1. רגישות של דרכי אוויר שזו מעין אסתמה סמויה. ניתן לבדוק זאת בבדיקת תפקודי ריאה ובדיקת מטכולין. הטיפול בד"כ במשאפים. 2. תנועה לא תקינה של מיתרי הקול. אבחנה נעשית בבדיקת אא"ג אבל לפעמים קשה לאבחן זאת. טיפול ע"י קלינאי תקשורת ואימון לנשימה נכונה.

מנהל פורום מחלות ריאה