מונשם בבית

דיון מתוך פורום  ייעוץ והכוונה - טיפול סיעודי וגיל הזהב

28/03/2013 | 15:33 | מאת: אייל

שלום אני מקווה שהגעתי לפורום הנכון. אבי חולה סיעודי, שנעזר חלקית במכונת הנשמה, ומטופל בבית בתמיכת חברת קלינטיקה. רציתי לשאול אם את מכירה למה זכאי חולה בטיפול ביתי שכזה, שכמובן ממומן ע"י קופת חולים. הרופא שמטפל בו מגיע רק אחת לחודש לביקור, יש אח שמגיע אחת לשבועיים, וכאשר אני פונה לרופא במקרים דחופים, אז הוא תמיד עסוק מכדי להגיע, ומסביר לי בטלפון מה לעשות, כמו לתת לו אנטיביוטיקה במרשם טלפוני.הם לא מוכנים לעשות לו עירוי כאשר הוא לא שתה, וטוענים שזה דבר שעושים רק בבית חולים. אני מעוניין להחליף את החברה, שאלתי אם את חושבת שאלו הנהלים ועם חברה אחרת הדברים לא יהיו שונים?. בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אייל. לצערי הרב משרד הבריאות לא קבע סטנדרטים/נהלים אחידים לקופות חולים למתן מענה אחיד לחולים מונשמים המטופלים בבית. כתוצאה מהעדר קריטריונים ברורים כל קופ"ח וכל מחוז של הקופה עושה הסכמים שונים בהתאם למדיניות הפנימית של הקופה עם חברות שמספקות שרותים. דעתי שהשרות שאתם מקבלים בבית אינו מספק וראוי. באפשרותכם לפנות להנהלת מחוז של קופ"ח המבטחת בתלונה על טיב הטיפול ותדירותו ובמקביל לנציבות תלונות הציבור במשרד בריאות. בהצלחה ורפואה שלמה.

29/03/2013 | 11:46 | מאת: אייל

11/08/2013 | 07:38 | מאת: ריאד

יש לנו בן מונשם בבית ,הרופא מגיע פעם בשבוע , דרך " שקד " אשר שייכת לקופת חולים כללית , מחוז שרון שומרון, הרופא כן , היה נותן לו נוזלים במקרה הצורך . אם אתה מעסיק מטפל מגיע לך 1100 ש"ח מהרווחה , כעזרה למימון מטפל . את הטפסים שולחים לירושלים .

מנהלי פורום ייעוץ והכוונה - טיפול סיעודי וגיל הזהב