תינוקת שעולה יפה במשקל אך מציגה סימני רעב?

דיון מתוך פורום  הנקה - ייעוץ והנקה

21/08/2014 | 11:29 | מאת: מימי

שלום, יש לי תינוקת בת שלושה שבועות. יונקת משני הצדדים פרט לכך שלא כל כך אוהבת לינוק משד שמאל ןלכן אני משתדלת לסיים כל הנקה על שד זה (יש שם פחות חלב מימין אך עדיין השד פעיל). בשעות אחר הצהריים והערב רוב הזמן רוצה לינוק וגם בוכה כשהשד מתרוקן. מאידך יש כמה נתונים מעודדים: היציאות שלה מרובות- פיפי וקקי. עלייה במשקל- נולדה במשקל 3600, ירדה במשקלה 9 אחוז בבית החולים (נאמר לי שזה בסדר). שלושה ימים אחרי יציאה מבית חולים חזרה למשקל הלידה. תוך שבועיים עלתה למשקל 4 ק"ג - עלייה של 200 גרם בממוצע בשבוע. בסך הכול יונקת לא רע, גם התייעצתי בבית עם יועצת הנקה שראתה שההנקה נראית בסדר בסך הכול וגם שיש כמות חלב תקינה (זו לידה שנייה). ליתר בטחון אני נוטלת מיוזמתי כדורי חילבה. היועצת אמרה שבשעות אחר הצהריים ואילך החלב יותר שומני. שאלתי היא - האם לאור הנתונים של העלייה במשקל והחיתולים המלאים היא עדיין נותרת רעבה אחרי הנקה בשעות מסויימות? זה מאוד מטריד אותי שהיא בוכה אחרי ההנקה, אם כי הבכי הוא לסירוגין ולא מתמשך בצורה קיצונית. אחרי הנקה לסירוגין של מספר שעות היא נרדמת לבין 5 ל-8 שעות! אודה לתשובתכן.

לקריאה נוספת והעמקה

מימי שלום כל הכבוד לך על המסירות ,לאור הנתונים היא יונקת מצוין . יש לציין שרוב תינוקות נמצאים באי שקט בשעות הערב , הסיבה היא כאבי בטן המופיעים בזמן זה . בשפה המקצועית זה נקרא "קוליק "(גזים). הסיבה היא לא ידועה ,ישנה סברה ,שהסיבה היא התפתחות המעי . רוב התינוקות סובלים מזה . לכן , כיוון שבחלב אם יש חומרים המרגיעי כאב , והמגע גוף אל גוף , עוזר להם להתגבר על הכאב . לכן הדרישה שלה לינוק לעיתים קרובות בשעות הערב . אל דאגה זה עובר בסביבות גיל 3 חודשים . בהצלחה

31/08/2014 | 09:55 | מאת: לינוי

לתת לה פשוט טיפות הרגעה כמו גרפווטר, ולעסות לה את הבטן. בד"כ עם שימוש נכון זה מקל על התינוקות, וזה עובר לקראת גיל 4 חודשים. הכל בסדר.

מנהלי פורום הנקה - ייעוץ והנקה