לחץ נפשי גובר

דיון מתוך פורום  פסיכולוגיה רפואית

09/10/2020 | 00:14 | מאת: בינימין

אני סובל מהמון לחץ נפשי כבר במשך הרבה מאוד זמן ולאחרונה אני מרגיש שאני כבר ממש על הקצה. היו כבר מספר פעמים שהרגשתי שאני עוד שניה מאבד הכרה מרוב עומס. אני מאוד רוצה לפגוש פסיכולוג אבל אני לא מסוגל לעשות זאת מכיוון שאני יודע שפסיכולוג יכול בכל רגע נתון להחליט לדווח עליי, להפיץ את התיק שלי ולדאוג שיאשפזו אותי בכפייה, ואני לא מסוגל לקחת את הסיכון הזה בשום מצב. האם יש איזו שהיא דרך לקבל טיפולים פסיכולוגים בצורה אנונימית?? אולי משהו דרך האינטרנט? אני כבר מרגיש שאני לא עומד בזה יותר..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בנימין, אני לא לגמרי מבין למה אתה אומר את זה. אתה יכול לגשת לפסיכולוג בקליניקה פרטית ולשמור על פרטיותך כפי שאתה מצפה. שום פסיכולוג לא ידווח עליך או יפיץ את התיק או ידאג שישאפזו אותך בכפייה, קודם כל משום שזו עבירה פלילית ושנית משום שאין בסמכותו לדאוג שיאשפזו אותך בכפייה. זו התנהגות המנוגדת לחלוטין מקוד האתיקה שהפסיכולוגים מחויבים לו. אתה בהחלט מוזמן להעלות את הנושא בפגישה הראשונה שלך עם פסיכולוג ולשמוע מה שיש לו לאמר ולשפוט את זה באופן אמיתי יותר. אתה סובל, וזו בכלל לא שאלה, הדברים שאתה כותב מבהירים זאת היטב. אתה זכאי לטיפול מקצועי שיסייע לך להפחית את המתח והעומס הנפשי וזו זכותך על פי חוק לקבל עזרה פסיכולוגית תוך הגנה ושמירה מקסימלית על פרטיותך. מקווה שתבחר לנסות זאת.

17/10/2020 | 02:47 | מאת: בני

קודם כל תודה רבה על התגובה אך לצערי המאמר הבא די סותר אותה.. https://www.mentalhealth.co.il/חיסיון-מטפל-מטופל/ בכל מקרה אשמח לדעת האם למיטב ידיעתך קיימים שירותים כלשהם של טיפולים פסיכולוגיים, און-ליין או רגילים, שניתן לבצע בצורה אנונימית?

שלום בני, קראתי ובהחלט הצדק איתך, כי במצבים של ביצוע פשע כנגד קטין ואו כוונה לפגיעה ממשית באחר על הפסיכולוג להפעיל שיקול דעת למניעת הפשע במסגרת החוק אליו הוא כפוף. בהחלט יש טיפולים און ליין אולם ככל שידוע לי החוק חל גם לגביהם.

20/10/2020 | 00:31 | מאת: בני

לא לדברים הללו התכוונתי תוארו שם גם מצבים נוספים.. אבל זה כבר לא מהותי בכל מקרה אני מודה לך מאוד על העזרה וההקשבה

מנהל פורום פסיכולוגיה רפואית