פורום טיפולי פוריות

פורום זה יעסוק במגוון נושאים בתחום פריון האישה והגבר. בשני העשורים האחרונים חלה פריצת דרך עצומה בכל הקשור לאבחון וטיפול בבעיות פוריות אצל גברים ונשים. מדי שנה מתפרסמות טכנולוגיות חדשות וחדישות באבחון בעיות בייצור והפרשת תאי זרע אצל הגבר ובעיות הורמונליות, ביוציות ומכניות אצל האישה. כ-15% מכל הזוגות בתקופת גיל הפוריות (גיל 25-42) סובלים מאי פריון מכל סוג שהוא ונזקקים לרוב לאבחון וטיפול כשבחלק נכבד מהמקרים הטיפול המוצע הינו ART - Assisted Reproductive Technologies - כל הטכנולוגיות המתקדמות הקשורות לטיפול בהפריה חוץ-גופית. בעשר השנים האחרונות חלה התקדמות בלתי רגילה בשיטות המעבדתיות של איתור זרע, הפריית הביציות וגידול עוברים בתנאי מעבדה עד להזרקתם לחלל הרחם או הקפאתם בשיטות שונות. כתוצאה מטכנולוגיות אלו חלה עלייה דרמטית באחוזי ההצלחה של טיפולי הפריון ואנו מגיעים היום ל-50-60% באוכלוסיות מסויימות למחזור טיפול של הפריה חוץ-גופית. פורום זה, בניהולו של פרופ' דב פלדברג, יעסוק בנוסף בנושאים: תרומת ביציות, תאי גזע, גנטיקה של עוברים, הגדרת מין העובר לצרכי מחלות ושיטות כירורגיות להפקת זרע מהאשכים.
6203 הודעות
6127 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפולי פוריות

הציעו לי להתחיל לקיים יחסים גם יום לפני הווסת . האם ייתכן שזה מועד שיצליח להביא להיריון? או שמיותר בכלל לנסות לקיים יחסים זמן קצר לפני הדימום ? אמרו לי שמצד אחד אין טעם לנסות כי אלו "ימים בטוחים" , ומצד שני יש כאלו שאמרו לי לנסות גם יום לפני הדימום כי יש סיכוי שיוסיף סיכויים להיריון.

לקריאה נוספת והעמקה

אין סיכוי להריון מספר ימים לאחר הביוץ.

אם בטא שלילית אחרי 14 יום בוודאות אין היריון או שיכול להיות שעוד לא רואים ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין סיכוי חהריון-לצערי

27/01/2020 | 09:25 | מאת: הילה

הייתה לי הכתמה והדימום המתמשך הגיע 24 שעות אחריה. ממתי לספור את הווסת לטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

מהדימום הממשי

27/01/2020 | 07:33 | מאת: אור

שלום יומיים אחרי הזרעה הרמתי דברים די כבדים ניהיה לי כאבי גב.. האם זה יכול לפגוע בקליטה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

איןנקשר ברור בין ההזרעה וכאבי הגב. בכל מקרה זה לא מפריע להצלחת הטיפול.

27/01/2020 | 06:30 | מאת: עמנואל

פרופ' היקר שלום, התכתבנו והשבת לי שאנסה בהפרייה . רציתי לשמוע את דעתך על הפרייה ללא זריקות זריקות במקרה שלי כמובן, האם אתה ממליץ לי? אשמח אם תוכל לכתוב לי איך זה עובד? בעצם שהזקיק הטבעי מגיע לגודל 18 מ"מ מבצעים שאיבה? האם נותנים משהו טרם השאיבה? אם כן מה? מה הסיכוי גם להצליח בטיפול שכזה? הסיכויים קטנים לעומת עם הורמונים ? או שבמילא בגלל שיש לי רק ביצית אחת זה היינו הך. מצרפת לך שוב את שכתבתי לך קודם. אנוכי בת 40 עם בעיית רזרבה שחלתית. בגיל 37 התחלתי טיפולי פוריות מזרע תורם. 5 הזרעות עם הורמונים ללא הצלחה ו6 מחזורי ivf שבכל מחזור כזה נשאבו ביציות בודדות בלבד ולא תמיד בכלל הצליחו להפרות אותן. במחזור ה6 של ivf הריתי ( דקה לפני תרומת ביצית....). כיום יש לי ילד בן שנה מהריון שהסתיים בניתוח קיסרי עקב מצג עכוז. מזה כ3 חודשים חזרתי לטיפולי פוריות ובצעתי 2 סבבים של ivf שפעם הראשונה נשאבו 2 ביציות והופרו 2 עוברים והחזרה יום 3 בדרגה A8. בסבב האחרון נשאבה ביצית אחת שהופרתה גם כן והוחזר עובר A4 ביום 2 רירית רחם עובי 9 מ"מ. בניגוד לתוצאות טרם ההריון כעת הביציות הבודדות שנשאבות מופרות ויש עוברים יפים מה שלא היה קודם בכלל. לדעתי זה בגלל זרע התורם שהקפדתי להמשיך עם הזרע שאיתו גם הריתי. לכאורה הכל נראה טוב אך אין הריון לצערי הרב. נורא קשה לי עם ההורמונים ואני שוקלת לנסות הזרעות ללא הורמונים. חשוב לי לציין כי לאחר הסבב הראשון שבצעתי לאחר הלידה כאשר הוחזרו 2 עוברים יפים ולא נקלטו החלטתי לבצע היסטרוסקופיה. להלן התוצאה: הכל תקין למעט שניצפה פתח חצוצרה שמאלית בלבד. רציתי לשמוע דעתך על רצוני לבצע הזרעות. ברור לי הסטיסטיקות.....אך אם גם ככה נשאבת אצלי כל פעם רק ביצית אחת אז מה הטעם? הסבל של הזריקות גדול. אני לא ככ יודעת איך להמשיך מכאן. אני משתוקקת לעוד ילד ביולוגי משלי. מה היית מציע לי בבקשה? תודה על הכל

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי לא אוכל לענות בהקף הגדול של שאלתך. שאלות כאלו יש להעלות בדיון עם הרופא המטל ואם הוא אינו מוצא סמן, יש לחםש אחר. אסתפק באמירה קצרה שבמקרה כמו שלך, כאשר בכל מקרה שואבים רק ביצית אחת או זתיים, בפהייתי בהחט מנסה מחזור טבעי.

26/01/2020 | 19:15 | מאת: לי

היי היום 26.1 נשאבו 36 ביציות ללא אוביטרל לפני שאיבה קיים חשש לגירוי יתר בעקבות כמות הביציות הומלץ על החזרה רק בחודש הבא בגלל הגירוי שאלתי היא האם עדיף להמתין כרגע ולא לבצע החזרה או להחזיר בלוסטוציסט 1 או 2 בחודש הבא ? האם לבלוסטוציסטים יש סיכויי קליטה טובים יותר מאשר לעוברים טריים שיוחזרו ביום רביעי או חמישי ?

לקריאה נוספת והעמקה

בחסטוציסטים ששורדים יש בהם סיכוי להצלחה כמו טריים. איני רואה בעיה להחזיר חודש אחרי השאיבה א״כ הציסטות שנשארות עלולות להםריע ביכולת לקבוע מתי הביוץ.

26/01/2020 | 18:53 | מאת: לירז

שלום, עשו לי שאיבה והזריקו דקא בגלל עבר של גירוי יתר, בלי החזרה כמובן. רציתי לשאול האם אפשר לעשות החזרה לפני המחזור השני כי בכל מקרה ההחזרה היא בביוץ. האם אפשר להחזיר אחרי מחזור אחד כשמגיע ביוץ או שהדקא עדיין מוריד סיכויים להכנס להריון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לעדות היזרה בחודש שאחרי שאיבה על בסיס ביוץ טבעי או הכנה מלאכותית של הרחם עם אסטרופם ופרוגסטרון

26/01/2020 | 14:55 | מאת: נועה

עשיתי בדיקת דם היום 11 ימים מהחזרת שני בלסטוציסט מוקפאים על בסיס הורמונלי . ביטא 102 פרוגסטרון 15.5 ננוגרם E2. 720 האם הבדיקות תקינות ??

לקריאה נוספת והעמקה

לפי הבדיקות את בהריון. הייתי מגביר את תמיכת הפרוגסטרון

26/01/2020 | 14:17 | מאת: ליה

שבוע טוב פרופ משיח, חושבת על תרומת ביצית.. וקוראת קצת ברשת על הנושא. האם קיימים מקרים בהם הגוף תוקף את העובר/ רוצה לפלוט אותו/ או לא קולט אותו בגלל שמזהה שהוא שונה גנטית? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

לא, זה לא מצב אפשרי

שלום, עם 2 נרות אנדומטרין הגיע מחזור (דימום קל בניגוב עד הפסקה מוחלטת של התרופה) ביום 11(פעמיים) אחרי החזרת בלסטוציסט(6 להחזרה). הוצעו לי זריקות פרוגסטרון. האם זה הכרחי? פשוט כמעט לכל זריקה בטיפולים יש לי תגובה אלרגית(גם לחלק מהתרופות) ואני צריכה לקחת תרופות נגד. האם אפשר להסתדר עם מינון גבוה יותר של אנדומטרין ואולי תוספת נוספת מבלי להפחית את סיכויי ההריון? וגם האם יש לזריקות אלו תופעות לוואי ידועות? רוב תודות לך

לקריאה נוספת והעמקה

ההחזרה על בסיס טבעי כך שהגוף אמור לייצר לבד פרוגסטרון

מציע לנסות תכשירים אחרים כמו אוטרוגסטאן, קרינון או דופאסטון

26/01/2020 | 09:01 | מאת: אושי

שלום בוקר טוב מנסה להסביר שוב את השאלה כי לא כ"כ הסברתי נכון שמעתי שהגוף חולה ויש חום וכו' אז סיכויי קליטה יותר גבוהים כי קשה לגוף לדחות את" הגוף זר " שאלה קצת מטומטמת אבל סתם עניין אותי לשמוע.. כי שמעתי מבלא בנות שזה ככה אצלהן.. תודה רבה

בהחלט ללא הגיון מדעי ולא נכון

26/01/2020 | 08:57 | מאת: טופז

שלום רב, אשמח למענה אנחנו מטופלי פוריות עקב זרע - 1 האם אחרי קיום יחסים בזמן ביוץ עדיף להמנע מהוצאת שתן והדבר יכול לפגוע בקליטה ? 2 רוק בקיום יחסים גם בעיה לקליטה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה לרוקן שתן אחרי יחסים או הזרעה. עדיף שלא להשתמש ברוק שעלול להכיל חומרים שמשפיעים לרעה על הזרע.

26/01/2020 | 06:30 | מאת: עמנואל

לפרופ' היקר שלום, אנוכי בת 40 עם בעיית רזרבה שחלתית. בגיל 37 התחלתי טיפולי פוריות מזרע תורם. 5 הזרעות עם הורמונים ללא הצלחה ו6 מחזורי ivf שבכל מחזור כזה נשאבו ביציות בודדות בלבד ולא תמיד בכלל הצליחו להפרות אותן. במחזור ה6 של ivf הריתי ( דקה לפני תרומת ביצית....). כיום יש לי ילד בן שנה מהריון שהסתיים בניתוח קיסרי עקב מצג עכוז. מזה כ3 חודשים חזרתי לטיפולי פוריות ובצעתי 2 סבבים של ivf שפעם הראשונה נשאבו 2 ביציות והופרו 2 עוברים והחזרה יום 3 בדרגה A8. בסבב האחרון נשאבה ביצית אחת שהופרתה גם כן והוחזר עובר A4 ביום 2 רירית רחם עובי 9 מ"מ. בניגוד לתוצאות טרם ההריון כעת הביציות הבודדות שנשאבות מופרות ויש עוברים יפים מה שלא היה קודם בכלל. לדעתי זה בגלל זרע התורם שהקפדתי להמשיך עם הזרע שאיתו גם הריתי. לכאורה הכל נראה טוב אך אין הריון לצערי הרב. נורא קשה לי עם ההורמונים ואני שוקלת לנסות הזרעות ללא הורמונים. חשוב לי לציין כי לאחר הסבב הראשון שבצעתי לאחר הלידה כאשר הוחזרו 2 עוברים יפים ולא נקלטו החלטתי לבצע היסטרוסקופיה. להלן התוצאה: הכל תקין למעט שניצפה פתח חצוצרה שמאלית בלבד. רציתי לשמוע דעתך על רצוני לבצע הזרעות. ברור לי הסטיסטיקות.....אך אם גם ככה נשאבת אצלי כל פעם רק ביצית אחת אז מה הטעם? הסבל של הזריקות גדול. אני לא ככ יודעת איך להמשיך מכאן. אני משתוקקת לעוד ילד ביולוגי משלי. מה היית מציע לי בבקשה? תודה על הכל

לקריאה נוספת והעמקה

יש לך בעיה קשה דל עתודה שחלתית נמוכה וגיל מעם זאת, הסיכוי להצלחה בהםריה חוץ גופית-גדול לעין שעור-לעומת הזרעות.

שלום פרופסור אמורה להתחיל טיפול בווסת אך גם 30 יום אחרי הווסת האחרונה וטרם קיבלתי מלבד הכתמה היום בבוקר ומאז ללא דימום כלל לא מוכרת לי תופעה של הכתמה לפני דימום ווסתי ומדוע מאחר לי בדיקת היריון ביצית שלילית האם ייתכן בגלל מתח של ציפייה לווסת בשביל להתחיל בטיפול? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לבצע בדיקת הריון.

25/01/2020 | 23:39 | מאת: אושי

שלום פרופ שאלה קצת מטומטמת אבל אנסה האם זה נכון שחולים יש יותר סיכוי להקלט? ככה שמעתי

השאלה לא מובנת

25/01/2020 | 19:55 | מאת: אפרת

שלום צריכה לעבור הזרעה רציתי לדעת האם מותר אחרי הזרעה להתקלח מיד או שעדיף לחכות מס שעות? תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט אפשר להתקלח מיד לאחר הפעולה

25/01/2020 | 18:44 | מאת: מור

יש לי תסמונת אשרמן קשה ונאמר לי שאני צריכה לעשות מספר ניתוחים עשיתי את הניתוח הראשון אשר עבר בהצלחה ושמנו ג'ל למניעת הדבקויות האם זה פטיר כי הרופא אמר שאולי לא ורציתי לשמוע עוד רופא קיבלתי פרוגילוטון ואני עכשיו בכדורים החומים האם אני יכולה לוותר על כדורים החומרים ואם כן על כמה כדורים? כדי להקדים את הוסת ואז לשוב להיסטרו אבחנתית לביקורת אני ממש בלחץ מהנושא

לקריאה נוספת והעמקה
25/01/2020 | 18:48 | מאת: מור

האם יכול להיות שיהיה לי ביוץ סופנטני עם הפרגילוטון? יש לי שחלות פוליציסטיות אבל לפני כמה ימים היה לי כמו הפרשה צמיגית אשר מופיע בדרך כלל בביוץ...אני גם סובלת מבחילות קשות ביומים האחרונים יש סיכוי להריון? בהריון הקודם שהיה ספונטני בין טיפולי פוריות גילתי הריון שבוע לאחר הביוץ שגם היה ספונטני ומוזר לסיפר שלי ומיד התחילו לי בחילות....🤷‍♀️ יש טעם לבדוק?

אפשר דיהיה ביוץ גם עם פרוגילוטון-שאינו מונע ביוץ.

ההצלחה של הניתוח התבמונת אשרמן תלויה בחומרת המצב. יש לשאול זאת את הרופא המנתח. אפשר להקטין את מספר הכדורים החומים ל-5 בלבד.

25/01/2020 | 17:58 | מאת: ליגל

שלום פרופ שבוע מבורך רציתי לדעת האם חום 38.5 ביום ההזרעה יכול להוריד סיכויים של הקליטה? איזה כדור מותר לקחת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מחלת חום עללולה להפחית את הסיכויים. ניתן לרחת אקמולמאו אופטלגין

24/01/2020 | 13:49 | מאת: מורן

ערכי ביטא אחרי החזרת בלסטו מוקפא בן חמש . יום 8 אחרי החזרה. ביטא היתה 24 יום 11 אחרי החזרה .ביטא 125 יום 14 אחרי החזרה ביטא 460 1.האם הכפלת הביטה תקינה ? למרות שהתחילה נמוך ?? 2. מה יותר חשוב ? הערך ההתחלתי של ביטא או ההכפלה שלה ? אם למשל מתחילה ב25 ואחרי יומיים 60 ועוד יומיים 130 זה נראה בסדר ?

לקריאה נוספת והעמקה

עשית את הבדיקה 8 ימים אחרי ההחזרה וסה מוקדם מידי ומסביר את התוצאה הנמוכה. בהמשך היו התוצאות טובות, מה שנותן סיכויים טובים להריון.

24/01/2020 | 12:14 | מאת: דנה

אני בת 33, עשיתי כבר 3 הזרעות טבעיות (רק עם אוביטרל) שלא צלחו. מבחינת בדיקות הכל תקין, הרירית טובה, הכל אידיאלי אבל לא מצליח. הייתי בטוחה שהחודש הפרוטוקול ישתנה אבל הרופא ממשיך עם אותה שיטה. האם לדעתך זה תקין? האם יש משהו שאני יכולה לבקש או לדרוש לעבור אליו על מנת שזה כן יצליח? אין לי כבר כוח להיכשל ולסבול כל חודש מחדש כי התהליך עצמו לא קל. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה
25/01/2020 | 20:00 | מאת: אביטל

סליחה שאני מתערבת.. אבל בטח שאת צריכה לבקש הזרעה על בסיס הורמונים גונל וכו.. הזרעה אחת עושים טבעי וזהו! .. ומהשנייה שלישית וכו' עושים עם הורמנים שככה הסיכויים יותר גדלים.. ברגע שעשית 3 הזרעות עם הורמנים וחס ושלום לא נקלטת זכותך לעבור ל הפריה.. ששם הסיכויים הרבה יותר גבוהים.. לא מבינה את הרופא שלך.. קצת ישן.. אני גם לא נקלטתי בהזרעה טבעי.. בשנייה עם הורמונים נקלטתי. שיהיה בהצלחה

מסכים עם הבחורה שענתה בהמשך. מקובל, אחרי נסיון קצר של הזרעות-לעבור לטיפול בזריקות (גונל אפ או מנופור) עם הזרעות ואז אפשר לפנות לקופה ולקבל אישור לטיפולי הפריה חוץ גופית.

26/01/2020 | 17:01 | מאת: דנה

תודה רבה מאמי ♥

26/01/2020 | 17:02 | מאת: דנה

תודה רבה דוקטור, חיכיתי לאיזשהי המלצה ממך ועכשיו אבקש ואתעקש!

23/01/2020 | 22:05 | מאת: נועה

שלום, בהפסקה קצרה מטיפולים. מנסים באופן טבעי, מה צריך להיות גודל הזקיק כדי להתחיל לקיים יחסים לשם כניסה להיריון ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

18-20 ממ.

23/01/2020 | 19:20 | מאת: אור

שלום. בטא 6.0 iu/l מה אומר? אנינאחרי הזרעה 14 יום ולוקחת דופסטון אחת ליום. מה הצפי?

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי זו תוצאה שלילית

23/01/2020 | 16:05 | מאת: דנה

שלום רב, אני בת 36, מבקשת לדעת האם ערך 257 של אסטרדיול, אשר נבדק ביום החמישי של המחזור, מצביע על רזרבה שחלתית נמוכה. אשמח לדעת מה נחשב לערכים תקינים ביום חמישי של המחזור.

לקריאה נוספת והעמקה
23/01/2020 | 16:38 | מאת: דנה

בהמשך לשאלתי, מבקשת לציין כי שאר הערכים שנבדקו יצאו תקינים: FSH - 6.27 TSH-1.46 PROGESTERONE-0.9 LH-3.54

לא זה תקין אבל כדאי לעשות פרופיל הורמונלי לא ביום 5 אלא ביום 3.

23/01/2020 | 15:45 | מאת: נטע

החזירו לי ב 14 לינואר שני עוברים בלסטוציסט מוקפאים.ביום ההחזרה קיבלתי זריקת פרגניל.אני מקבלת תמיכה קרינון ופעמיים אסטרופם. 1. באיזה יום אני יכולה לעשות בדיקת ביטא, ומעל איזה ערך של ביטא תהיה תקינה ? 2. היום אני ביום התשיעי מיום ההחזרה ( לא כולל יום החזרה ) עשיתה בדיקה ביתית ויצאה חיובית . האם אני בהריון ? או זה לא אמין ?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לבצע בדיקת בטא במשל יומיים רצופים ואם יש עליה משמעותית מים ליום-זה הריון.

23/01/2020 | 15:05 | מאת: אסתר

שלום, עברתי IVF ישר הקפאה מחשש לגירוי יתר. 5 בלסטוציסטים. הבנתי שאין אפשרות לצבור מוקפאים אולם מבלי לפרט, בעתיד ככל הנראה לא אוכל לעבור הקפאות ועכשיו עם כל הקושי זה עדיין אפשרי. האם יש מקרים מיוחדים בהם ניתן לאשר סבב IVF נוסף למרות שנותרו עוברים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי קופות החולים אינן מאשרות. יזמתי במועצה בלאומית לפוריות מאבק לשינוי התקנות והגשנו המלצותינו אולם הן עדיין לא התקבלו על ידי המבטחים.

23/01/2020 | 17:42 | מאת: אסתר

ראשית, תודה רבה על היוזמה! שנית, האם יש אפשרות לשלם על IVF ובכך לפתור את הבעיה או שגם אפשרות כזו שלא קיימת? באם יש אפשרות האם ניתן לעשות זאת דרך בית חולים או רק דרך רופא פרטי?

כמובן שבתשלום מלא כולל עבור התרופות זה אפשרי. את יכולה לפנות גם לרופא פרטי מנוסה. במקרה זה יש להוסיף להוצאות את התשלום לרופא (ביקור+שאיבת ביציות), אבל הוצאות אלו אינן גדולות בהשוואה לתשלום לבית החולים שיחול עליך גם אם תלכי דרך רופא של הקופה. ייתכן גם שרופא של הקופה אינו רשאי לבצע טיפול אלא דרך הקופה.

23/01/2020 | 14:48 | מאת: הדר

שלום, רציתי להקפיא ביציות רזרבה שחלתית 4.17 אבל נאמר לי שבגילי (39) אחוז השרידות נמוך ושעדיף שאקפיא עוברים. ההקפאה תעשה בשיטת ויטריפיקציה אשמח לדעת מה ההבדל בשרידות בין הקפאת ביציות לעוברים, מאד רוצה אשמח מאד אם יהיה בן זוג לשם כך אבל לא על חשבון. אודה לך על עצתך

לקריאה נוספת והעמקה

אין היום, במעבדות מתקדמות, הבדל בין הקפאת ביציות להקפאת עוברים.

23/01/2020 | 09:24 | מאת: לי

סבב ראשון של ivf, מהן ההמלצות לאחר החזרת עוברים? האם מומלצת מנוחה? האם ניתן ללכת מס' שעות לאחר ההחזרה לעבוד? (עובדת במלר"ד, עבודה לחוצה ודינמית) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני מייעץ לנוח 3 ימים לאחר ההחזרה. מנוחה משמעותה להימנע ממאמץ חריג וגם להימנע מיחסי מין.

22/01/2020 | 15:55 | מאת: נטע

שלום, מה ההבדל בסיכויי הריון בין עובר קפוא לטרי? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אין הבדל. אם העובר תקין.

22/01/2020 | 14:51 | מאת: אני

שלום. יום שישי אני אמורה לעשות הזרעה. אנחנו זוג דתי והיום אני הולכת למקווה .( כמובן שבשבועיים האחרונים לא קיימנו יחסים ) בדרכ אנחנו מקימים ביום המקווה ועד אז נמנעים יומיים כמעט עד ההזרעה. מתי כדי להימנע או להפך, להצלחת ההזרעה? תודה רבה רבה!!!

לקריאה נוספת והעמקה

אם הזרע תקין לחלוטין אפשר לקיים יחסים גם יום לפני ההזרעה, אבל אם הזרע לא תקין או גבולי, יש לחכות להזרעה

22/01/2020 | 09:58 | מאת: אני

שלום רב, בת 42, מנסה להיכנס להריון ראשון... מחזור כל 28 יום. התוצאות שנצפו בבדיקה שביצעתי ביום 9 למחזור כדלהלן: שחלה ימנית: מידות 30*32 - מכילה מבנה היפואקוגני צלול במימדים 25*24 מ"מ - זקיק? אחר? שחלה שמאלית: מידות 25*18 זקיקים בגודל 18*16 מ"מ עובי אנדומטריום 6.8 מ"מ הודגם שרירן קדמי אינטרמורלי במימדים 15*18 מ"מ דוגלס: חופשי מנוזל אשמח לדעת מה זה המבנה ההיפואקוגני ומהו השרירן המצוינים לעיל? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

לא אוכל לחוות דעה באשר לחשיבות הממצאים בלי לראות את הבדיקה ישירות וגם לדעת את ההיסטוריה שחל. אוכל רק להגיד שמיומות קטנות שכיחות מאד אצל נשים מעל גיל 35 והן חסרות חשיבות ובאשר לממצאים ציסטיים-יש לעקוב אחריהם.

22/01/2020 | 08:15 | מאת: ליהי

שלום !! רציתי לדעת אם מותר להשתמש ב רקטוצורין (בגלל טחור) אני לפני הזרעה מזריקה גונל ..:האם זה יכול להשפיע על הטיפול? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר להישתמש

21/01/2020 | 13:47 | מאת: נטלי

1.אחרי כמה ימים מיום ההחזרה של בלסטוציסט מוקפא בן 5 ימים , מתחיל הגוף להפריש הורמון הביטא ?? 2. כשאומרים 10 ימים מההחזרה . סופרים את יןם ההחסרה או יום למחרת ?

10 ימים מיום ההחזרה

21/01/2020 | 12:33 | מאת: סיון

שלום, אנחנו כבני 37, מתחילים בקרוב טיפולי IVF עקב כריתת חצוצרות (2 הריונות חוץ רחמיים) בבית יש 2 ילדים מהריונות ספונטניים ותקינים (היו בין לבין 2 הפלות תוך רחמיות עקב הריון לא תקין) בעלי עשה בדיקת זרע ונכתב בתשובה שהמרפולוגיה שלו היא 3% מה הכוונה? זה עשוי להשפיע על תקינות הריון? צירפתי את הקובץ עם תוצאות כל הבדיקה

לקריאה נוספת והעמקה
22/01/2020 | 08:20 | מאת: סיון

Volume-2.2 pH-7.8 Concentration-27 million Total Count:59.3 million Motility:42 % Total Motile Count:24.9 million Motile Progressivity :Rapid 30% Slow 8% Non Progressive 4% Immotile 58% Morphology:(Kruger strict) Normal Forms: 3% Abnormal Forms:97% Head 63% Mid Piece 31% Tail 2% Multiple abnormalities 1 % Agglutination:None Teratozoospermia

בדיקת הזרע שכאן תקינה על כל פרטיה

3% עם מורפולוגיה תקינה-זה תקין, למרות שבדף הבדיקה מציינים את הגבול ליותר מ-4%

21/01/2020 | 11:49 | מאת: ענת

שלום, אשמח לדעת את ההבדל בסטטיסטיקה בין הקפאת ביציות לעוברים בגיל 39 וכן מה ההבדל הססטיסטי בין הקפאת ביציות בגיל 39 לבין זה של למשל 37. אשמח לפירוט. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא אוכל לפרט, זה מופיע בכל דף הסבר לטיפול. הסיכויים להצלחה מהקפאת עוברים יותר טובים מהקפאת ביציות. הסיכויים בגיל 37 טובים בלפחות 30% מאשר בגיל 39.

21/01/2020 | 10:24 | מאת: חן

שלום מה הסיכוי להכנס להריון בIVF בתחילת גיל 39 (זרע תקין). תודה רבה!

קשה לאמוד בסטטיסטיקה כי כל מקרה לגופו אבל אם הכל תקין יש סיכוי טוב בגיל זה

שלום, האם יש בעיה לעשות טיפול אחרי טיפול (150 פיורגון או פרגיבריוס) 3 פעמים ברצף, ז"א טיפול, ואחרי מחזור שני שוב טיפול, ואחרי מחזור שני שוב טיפול. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם אין ציסטות לאחר מחזור טיפולי-אפשר להמשיך, אלא שקופות החולים לא מאפשרות רצף של טיפולים ודורשות המתנה של 45 יום לפחות- בין הטיפולים.

21/01/2020 | 08:15 | מאת: לי

שלום וברכה רציתי לדעת האם גונל ואסטרופם לא לוקחים יחד? הרירית שלי די דקה והרופא אמר שלא לוקחים יחד ורק אחרי הזרעה אני יקבל. והבנתי ממך שאמרת לי שרירית חשוב שתיהיה עבה לפני הביוץ, אז מה שווה לקחת אחרי הזרעה??!! תודה רבה!!!

לקריאה נוספת והעמקה

אם לוקחים אסטרופן עם גונל זה מפריע למעקב רמות ה-E2 בדם ולא מאפשר מעקב נכון

21/01/2020 | 00:21 | מאת: אור

האם אפשר להזריק גסטון IM בזרוע או בירך?

בירך

20/01/2020 | 18:23 | מאת: עמנואל

היי פרופ יש לי שאלה היתה לי החזרה בשעה 14:00 ובשעה 7 בבוקר שמתי קרינון. לא ידעתי שלפני החזרה אסור לשים קרינון. זה יכול לחבל בסיכויי הקליטה? במה זה מפריע? שמתי נר קרינון 7 שעות טרם ההחזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

אין בזה נזק. אנו מורים להימנע כי זה מפריע לרופא המבצע את ההחזרה ועליו לחזור ולנקות את הקרינון כדי לראות את צואר הרחם.

20/01/2020 | 13:39 | מאת: שני

פרופ' שלום, יכול להיות מצב של דיכוי יתר בפרוטוקול ארוך? כלומר איחור של שבוע במחזור (הזרקתי שבועיים דקפפטיל 0.1 לפני המחזור בגלל האיחור), תגובה איטית של ה e2 ותגובה חלשה של כמות וקצב גדילת הזקיקים? הורדנו לחצי דקפפטיל וה e2 התחיל לעלות. יש עוד מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט ייתכן דיכוי על ידי דקהפפטיל אני מפחית תמיד לחצי.

26/01/2020 | 15:04 | מאת: שני

הטיפול בוטל לקראת הסוף כי לא היתה התאמה בין ההתפתחות של הזקיק המוביל לבין התגובה האיטית של התפתחות שאר הזקיקים ועליית האסטרדיול. באיזה שלב כדאי להפחית לחצי דקפפטיל בפרוטוקול ארוך שמטרתו למנוע עליה מוקדמת של הפרוגסטרון בלי לדכא יותר מדי את שאר המערכת?

20/01/2020 | 08:47 | מאת: דנה

שלום רב, להלן נתוני בדיקת זרע שביצע חבר שלי : Complete liquefaction – not complete Viscosity – normal pH -8.1 volume – 1.30 concentration – 104 total count – 135.2 motility – 54 total motile count – 73.01 grade of motility – abc vitality – 78 normal morphology – 1 leukocytes – few מבקשת לדעת האם לאור הנתונים של בדיקת הזרע (מורפולוגיה תקינה 1% בלבד), נכון לומר שהסיכויים להרות באופן טבעי ובמהירות אפסיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

סה״כ בדיקה תקינה מלבד מורפולוגיה של אחוז אחד בלבד נורמלים. כדאי להרחיב את הבדיקה המורפולוגית.

20/01/2020 | 19:39 | מאת: דנה

אני מודה לך מאוד על תגובתך. כיצד ניתן להרחיב את הבדיקה המורפולוגית ?

19/01/2020 | 20:11 | מאת: סמדר

אני יום ששי אחרי החזרת מוקפאים ( כולל יום ההחזרה ).קיבלתי זריקת פרגניל 5000 ביום ההחזרה . 1. כמה יחידות ביטא יש בפרגניל 5000? 2. כמה יחידות ביטא נשאר בגוף מהפרגניל עד היום ( ששי כולל יום החזרה ) ?

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא מתימטיקה ואין אפשרות לתרגם ליחידות בטא.

19/01/2020 | 03:25 | מאת: אא

שלום פרופ' משיח, בת 41, שני ילדים מהריונות ספונטניים ולאחריהם 4 שנים עם 7 הפלות מהריונות ספונטניים שבכולן למעט אחת הפסקת דופק. ברורים גנטיים, המטולוגיים, היסטרוסקופיה ועוד לא העלו דבר. בשתיים מההפלות האחרונות ההריון החזיק עד שבועות 15 ו-17, שקיפויות עורפיות תקינות וסקירת מערכות אחת נראתה תקינה . צ'יפ גנטי של אחד העוברים הראה על גנטיקה תקינה. יש לציין שילדיי סבלו שבועיים אחרי הלידה מאנמיות קשות שנעלמו אחרי 3 חודשים, ושיש לי מערך נוגדנים מעט יוצא דופן ללא ממצאים קליניים. אני אחרי שתי החזרות של הפריות חוץ גופיות שלא צלחו (שלושה עוברים), והרופאים טוענים שבהתחשב בגיל ובהורמונים (למיטב זכרוני fsh 12-13 וAMH בנורמה) כל ההפלות נבעו מגיל הביציות ושמומלץ ללכת על תרומת ביצית. האם סביר בעיניך שגם ההפלות המאוחרות עם המורפולוגיה והגנטיקה התקינה נבעו מגיל (דנ"א מטרנלי וכו)? אני חוששת להחזיר אלי עובר מתרומת בייצית שמערכת החיסון שלי תתקוף. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי מאד להרחיב את הברור להפלות ולא להיתפס רק להפרעה הגנטית בעוברים.

היי, האם מותר לקחת פרימולוט נור שבוע לאחר הביוץ (שיתגלה במעקב זקיקים) כדי לדחות מחזור במידה ולא נקלט הריון כאשר בתחילת החודש (בווסת) נטלתי איקקלומין (5 ימים)? לא אדע כמובן אם אני בהריון או לא, אבל מקרה שלא אני לא רוצה לקבל מחזור בזמן שאני אמורה לקבל. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הסברים שכמרת נכונים-את יכולה לקחת כדי לדחות את המחזור. באשר להריון-אפשר לבצע בטא

החזרתי 2 עוברים יום 3 ב3.1. ב13.1 בטא 15 פרוגסטרון 130 ב15.1 בטא 51 פרוגסטרון 148 ב17.1 בטא 140 פרוגסטרון גדול מ190 1. הבנתי שהבטא נמוכה ולא מבשרת טובות, איזה בטא נחשבת לתקינה? 2. מדוע הפרוגסטרון עולה למרות שאני לא משנה תמיכה (3 אנדומטרין ו2 אסטרופם)? זה לא גבוה מדי?

לקריאה נוספת והעמקה

הבטא אמנם נמוכה אבל כל עוד היא מכפילה-יש סיכוי. באשר לפרוגסטרון: ההבדלים אינם מהותיים

18/01/2020 | 08:24 | מאת: ליבי

בת 44 ילדתי בקיסרי בגיל 41 לאחר ivf 2 . יש קושי בטיפולי פוריות מחדש מבחינה רפואית. האם לטרוזול בתקופה הזאת עד גיל 45 יכול לסייע אם מקיימים יחסים או מבצעים הזרעה? הביוץ סגיר מדי חודש. שמעתי על מישהי שהמתינה לתרומה וכך נקלטה. מאיזה יום לוקחים אותו ?

לקריאה נוספת והעמקה

הבעיה של גיל מתקדם (מספר לא תקין בכרומוזומים של הביציות-עוברים, שאינה ניתנת לתיקון על ידי טיפולים הורמונלים.

17/01/2020 | 15:22 | מאת: לילי

אני יום חמישי אחרי החזרת 2 בלסטוציסט מוקפאים. מקבלת כתמיכה 2 דופסטון ו2 קרינון ו4 אסטרופם ביום . איך אני אדע אם התמיכה הזו מספיקה לי ואם הגוף שלי מגיב לה והפרוגטרון עולה כמו שצריך או לא ? אפשר דרך בדיקת דם ? אני ביום 5 אחרי ההחזרה

לקריאה נוספת והעמקה

התמיכה שאת מקבלת רבה ומספקת. אין בדיקת דם להערכת רמת הדופאסטון בדם.

16/01/2020 | 21:02 | מאת: שי

שלום פרופ' משיח, מתי יש העדפה של זריקות המכילות fsh ו- LH על זריקות המכילות fsh בלבד? בשני סבבים עם זריקות גונל לא הבשיל יותר מזקיק אחד. האם פרגובריס עשוי להניב תוצאות טובות יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

כל תרופה יש לה את היתרונות והחסרונות. לכל רופא יש העדפות שלו. אין מקום להשוות את התרופות בצורה כללית אלא צריך להתאים אותן למטופלות.

16/01/2020 | 20:28 | מאת: מיקה

הי פרופסור משיח, בת 41, מקבלת קלקסן (למניעה) 40 פעם ביום. שאלתי היא- האם קלקסן גם מונע רעלת הריון כמו אספירין? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

קלקסן לא מונע רעלת הריון, אולי רק במקרים של קרישיות יתר.

16/01/2020 | 19:22 | מאת: נטלי

שלום פרופ משיח אתמול שאלתי האם ניתן לזהות מבנה רחם T בהיסטרוסקופיה אבחנתית? סליחה פשוט לא הבנתי את תשובתך. (היה אצלי חשד ל מבנה t עשיתי היסטרו אבחנתית והד"ר אמר לעשות תלת מימד ושלא ניתן לראות אצלו) תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל הדרך לאחחן רחם T היא בהיסטרוסקופיה. גם ה-US 3D הוא מכשיר עזר חשוב.