פורום טיפולי פוריות

פורום זה יעסוק במגוון נושאים בתחום פריון האישה והגבר. בשני העשורים האחרונים חלה פריצת דרך עצומה בכל הקשור לאבחון וטיפול בבעיות פוריות אצל גברים ונשים. מדי שנה מתפרסמות טכנולוגיות חדשות וחדישות באבחון בעיות בייצור והפרשת תאי זרע אצל הגבר ובעיות הורמונליות, ביוציות ומכניות אצל האישה. כ-15% מכל הזוגות בתקופת גיל הפוריות (גיל 25-42) סובלים מאי פריון מכל סוג שהוא ונזקקים לרוב לאבחון וטיפול כשבחלק נכבד מהמקרים הטיפול המוצע הינו ART - Assisted Reproductive Technologies - כל הטכנולוגיות המתקדמות הקשורות לטיפול בהפריה חוץ-גופית. בעשר השנים האחרונות חלה התקדמות בלתי רגילה בשיטות המעבדתיות של איתור זרע, הפריית הביציות וגידול עוברים בתנאי מעבדה עד להזרקתם לחלל הרחם או הקפאתם בשיטות שונות. כתוצאה מטכנולוגיות אלו חלה עלייה דרמטית באחוזי ההצלחה של טיפולי הפריון ואנו מגיעים היום ל-50-60% באוכלוסיות מסויימות למחזור טיפול של הפריה חוץ-גופית. פורום זה, בניהולו של פרופ' דב פלדברג, יעסוק בנוסף בנושאים: תרומת ביציות, תאי גזע, גנטיקה של עוברים, הגדרת מין העובר לצרכי מחלות ושיטות כירורגיות להפקת זרע מהאשכים.
6203 הודעות
6127 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפולי פוריות

21/04/2020 | 03:40 | מאת: א

פרופ׳ משיח שלום, בעוד כשלושה חודשים ימלאו לי 41 ולצערי רק לפני כחודשיים ״התעוררתי״ והתחלתי לחשוב על הקפאת ביציות. לאור המצב והקפאת טיפולי הפוריות, האם זה אומר שלא תהיה לי אפשרות לבצע פרוצדורה של הקפאת ביציות? הבנתי שההליך אפשרי עד לגיל 41.. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

היות והמימון לשימור פוריות הוא עצמי, איני רואה בעיה שהרופאים (כולל אני) יסכימו לבצע לך טיפול, לאחר שהטיפול בך נדחה, בלל הקורונה ולא בגללך.

19/04/2020 | 20:51 | מאת: עילאי

שלום. בת 28 ללא הריונות וללא הפלות מנסה כ 1.5 לאחר 2 החזרת עוברים שנכשלו רירית יחסית דקה 6-6.5 בשיא , ביצעתי היסטרוסקופיה אבחנתית הכל נמצא תקין למעט חלל דיסמורפי צורת Y 1.האם באמת זה יכול להשפיע על הרירית והקליטה להריון,ואיך? 2.האם היסטרוסקופיה ניתוחית מומלצת או שעדיף להמשיך לנסות להרות בivf ? המון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

1. חלל דיסמורפי עלול, בהחלט, להיות סבה לאי פוריות ולהפלות 2. יש לפנות למומחה להיסטרוסקופיות אבחנתיות/ניתוחיןת, כדי לקבל חו"ד אמינה.

שלום, אני בת 39, כשהייתי בגיל 36 ועשרה חודשים ובגיל 36 ו 11 חודשים הקפאתי ביציות. הוקפאו לי סהכ 9. חצי שנה לאחר ההקפאה הביציות החלטתי להיכנס להריון מתורם ונקלטתי בהזרעה שניה עם גונאל, להריון שהחל כהריון תאומים אך אחד העוברים הפסיק להתפתח בשבוע שש. כעת בת 39 . מעוניינת להרות שוב. נשארו לי 4 מבחנות מהתורם הזרע. האם עדיף לנסות להיכנס להריון מהביציות שהוקפאו לפני שנתיים או לנסות מחזור ivf חדש ואז הביציות יהיו טריות? האם הסיכוי להצלחה עולה ככל שעושים יותר טיפולים? האם עדיף להתחיל מ ivf חדש ולשמור את הביציות הקפואות למחזור שלישי במידה ולא אקלט ולא לבזבז אותם על מחסור ראשון? בנוגע לזרע, המבחנות הם iui מתורם מחול ולכן יקרות מאוד. הבנתי שאפשר לבקש לגרד ולא להפשיר הכל אבל אז מחייב icsi. האם כדאי ? או עדיף לבזבז זרע אבל שיעשו ivf כי זה יותר בטוח לעובר ופחות מסוכן? בהקפאות מלפני שנתיים היו לי 4-5 ביציות למחזור. לא יותר. לכן השאלה על הזרע. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

האופן ברור הסיכויים להצלחה ב-IVF גדולים בהרבה מ-IUI. כן, גם מבחינת חיסכון בזרע-IVF עדיף. אני מייעץ לך לשמור את הביציות המוקפאות לעתיד, לא בגלל שביציות טריות טובות יותר, אלא שבגילך יש עדיין סיכוי סביר להרות מביציות טריות. את המוקפאות כדאי לשמור לעתיד.

18/04/2020 | 23:56 | מאת: החזרת עוברים

בת 42,רזרבה שחלתית נמוכה,לפני כארבעה חודשים עברתי ניתוח כריתת שרירנים בפתיחת בטן,כיום 3 עוברים מוקפאים. האם ההמלצה להחזיר עובר אחד או שתיים יחד? האם יש חשיבות לאיכות העובר בקליטה? האם קיימים סיכונים בהחזרת 2 עוברים יחד בגלל הניתוח שעברתי ?

לקריאה נוספת והעמקה

יש להבין שכריתת שרירנים ברחם משאירה צלקות ברחם שהם סכנה לקרע הרחם בעת הריון ולידה. יש להתייעץ עם המנתח באשר לכמה חודשים יש להימנע מהריון ובודאי שיש להימנע מהריון מרובה עוברים.

18/04/2020 | 21:58 | מאת: מור

שלום פרופסור משיח, רציתי לשאול שאלה, אני בהפסקה כמו כולם מטיפולים כי יש לי שחלות פוליצסטיות אומנם בעבר היו לי שני הריוניות טיבעיים לגמרי אבל ניגמרו בהפלה. היום אני לוקחת צמחי מרפא לנסות לגרום לביוץ טבעי ולנצל את הזמן הנל. כבר חודש שני שיש לי הפרשות צמגיות של ביוץ אבל הסטיקים של הבדיקות ביתיות לא מראות על ביוץ.(בעבר הבדיקות הראו לי ובטיפול האחרון עם אוביטרל לא הראה לי). האם יכול להיות שיש ביוץ וזה אכן הפרשות של ביוץ בשבוע האחרון היו כמו הפרשות שקופות והיום היה משהו יותר נמתח כזה ושקוף נקי. וכמובן שהיו כאבים בשבועיים החארונים בשחלה שמאלית כמו שיש בזמן הביוץ. לפני חודש גם היה לי הפרשות כאלה והגיע מחזור אחרי שבועים אני ממש בדילמה אם אכן זה ביוץ אני כבר רגילה רק לטיפולים ושכחתי איך זה בטבעי. תודה רבה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
19/04/2020 | 00:17 | מאת: מור

שאלה נוספת, האם זה אכן ביוץ האם אני יכולה להתאמן בשבועיים הקרובים? זה אימונים אינטנסיטים של כוח משוקולות ארובי וכו.

שלום\אישית איני מאמין בצמחי מרפא. אני מאמין בטיפול בתרופות משרות ביות במקרים של שחלות פוליציסטיות. אמנם טיפולי ה-IVF הושהו, אבל לא טיפולי הביוץ עם הזרקה תוך רחמית והרבה מומחי פוריות מבצעים טיפולים אלו.

21/04/2020 | 15:06 | מאת: הדס

האם תוכל לפרט על סוג הטיפולים לשחלות פוליציסטיות שאכן מתקיימים בימים אלה? להבנתי אי אפשר לבצע טיפול לעידוד ביוץ כגון: זריקות

18/04/2020 | 17:28 | מאת: Nona

שלום פרופסור האם זה תקין לדעתך כאבים בצלעות בצד ימין מתחת לחזה בשבוע 10 כחלק מההריון? מלחיץ ומפחיד ואין כל כך את מי לשאול הפסקתי אסטרופם ואנדומטרין לפני כמה ימים, האם ישנו קשר ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא נראה כקשור בהפסקת הטיפול התומך. כדאי להגיע לבדיקה בהקדם

17/04/2020 | 12:05 | מאת: דנה

שלום רב, אני בת 36, מעונינת להכנס להריון (טרם הייתי בעבר בהריון). מחזור סדיר אולם ב-3 החודשים האחרונים ימי הדימום נמשכים כיומיים עד שלושה בלבד. זאת לאחר שלאורך השנים הדימום היה ארוך יותר ונמשך כשבוע. בבדיקת AMH תוצאה 0.39. FSH ביום 3 של מחזור 5.76. אסטרדיול ביום 3 של מחזור 174 האם לאור תוצאות הבדיקות וקיצור ימי הדימום ניתן להסיק כי הדבר יקשה עלי להכנס להריון ?

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקות לא תואמות: ה-AMH מעיד על רזרבה שחלתית נמוכה, בעוד ה-FSH תקין. בכל מקרה כדאי להגיע לברור וטיפול בהקדם.

16/04/2020 | 19:08 | מאת: סקרנית

האם זה נכון שבחודשים שאחרי לידה/הפלה, הגוף פורה יותר וקל לו יותר לקלוט היריון? או שמדובר במיתוס? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

האמירה הזו לא הוכחה סטטיסטית

פרופסור יקר, כשיחזרו הטיפולים האם ייתכן לדעתך מצב של הדבקות בין עוברים מוקפאים???? כלומר אם איכשהו העובר נדבק, האם ייתכן שכאשר יוקפא ידביק עוברים אחרים של נשים אחרות שכבר קפואים? אם זה ייתכן הדבר עלול להיות אסון. כמו כולן רוצה לחזור לטיפולים אבל מודאגת לשלומם ובטיחותם של העוברים עליהם עבדנו קשה. ואין לנו באמת ידע מה קורה במקרה של הדבקה לעובר זעיר... במקרה של חוסר ידע או סכנה לעוברים המוקפאים עדיף לא לחזור לפעילות. האם יש ידע בנושא? אשמח בבקשה לדעתך המקצועית בנושא תודה פרופסור.

לקריאה נוספת והעמקה

הדברים שאת שואלת מאד מטרידים גם אותנו. עד היום לא היתה עדות להדבקת עוברים לא ברחם ולא במעבדה אבל אפשרות זו ממשיכה להיבדק. לא נחזור לפעילות לפני שיהיה בטחון מספיק בשאלות אלו.

14/04/2020 | 16:37 | מאת: ליה

שלום, מעל שבוע דימום בצבע חום כהה. הדימום לא רציף לרוב בקושי קיים ולעיתים לזמן קצר מאד, מתגבר. כאבי בטן כבר שבועיים. אולטרסאונד חיצוני הכל נראה תקין. (לא מחזור) מה יכולה להיות הסיבה ?(אחרי טיפולי פוריות, לא בהריון)

לקריאה נוספת והעמקה

לא נשמע מדאיג. ייתכן הפרעה במחזור ההורמונלי בגלל הטיפול. רצוי לחכות למחזור הבא.

13/04/2020 | 17:12 | מאת: ענבר

שלום רב, אני בת 37, אחרי סבב של שאיבה ללא החזרה (קבלתי אוביטרל ושני דקפפטיל לפני השאיבה). קבלתי וסת כ12 ימים לאחר השאיבה, שנמשכה 5 ימים כמו תמיד והייתה רגילה לחלוטין. העניין הוא שאני כבר ביום העשירי למחזור, ומסיום הוסת עד עכשיו עדיין מופיעים לי באופן קבוע דימומים והפרשות חומות על התחתונים ובניגוב (אין זרימה של דם כמו בימי וסת), ותחושה של רגישות קלה בבטן התחתונה. קיימתי יחסים ביום השישי למחזור אם זה משנה. על מה לדעתך זה יכול להעיד, ואילו בדיקות כדאי לבצע? האם כדאי ללכת להיבדק במוקד? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לא נשמע מדאיג. ייתכן הפרעה במחזור ההורמונלי בגלל הטיפול. רצוי לחכות למחזור הבא.

12/04/2020 | 11:20 | מאת: דנה

שלום וברכה הריון שבוע 7 לאחר דימומים כמו מחזור (פסקו כרגע) נצפו שני שקים אחד תואם לשבוע פלוס דופק והשני לא נצפה קוטב עוברי בבירור נצפו הדים של קרישי דם והמלצה לחזור בעוד כ10 ימים לבדיקה חוזרת האם השק השני יספג? או יתכן שיהיה בו דופק?

לקריאה נוספת והעמקה

כל הסיכויים שהשק השני ייספג. בגלל הדימומים כדאי לתגבר את טיפול התמיכה.

12/04/2020 | 02:00 | מאת: שאלה

מה קורה עם אשה שימלאו לה בקרוב 45 ולא יכלה להתחיל טיפול בגלל משבר הקורונה? האם יאפשרו טיפול פוריות עם הביצית שלה בתום הקורונה, גם אם האיסור יימשך כמה חודשים וכבר הגיל יהיה 45 פלוס? האם יש ערך לבדיקה הורמונלית שנערכה לאחרונה ויצאה תקינה או שאין לכך חשיבות ומסתכלים רק על הגיל? מה הולכים לעשות במשרד הבריאות אם יקפיאו טיפולי פוריות באופן גורף לחצי שנה או לשנה כל עוד יש הידבקויות מקורונה? האם יש פיקוח על מה שנעשה בתחום זה בבתי חולים פרטיים או בקליניקות פרטיות של רופאים? מה עושים עכשיו במדינות אחרות כמו איטליה ספרד ומדינות ארהב שם המצב באמת קטסטרופלי - האם גם שם אין טיפולי פוריות? לא התחלתיים ולא לממשיכים?

לקריאה נוספת והעמקה

המדיניות של משרד הבריאות בנושא שהעלת עדיין לא ברורה. בכל מקרה אני מתכוון להעלות בישיבת המועצה הלאומית לפוריות את ההצעה שלנשים שהפסידו טיפול בגין בקורונה-תשמר הזכאות.

11/04/2020 | 12:17 | מאת: מנור

שלום, אני לוקחת deah כבר כשלושה שבועות, כרגע יש הפסקה של הטיפולים בגלל הקורונה. במקביל אנחנו ממשיכים לנסות באופן טבעי. האם להמשיך עם הdeah ברציפות או להפסיק בזמן המוערך של הביוץ? כיוון שהבנתי שאם נוטלים בזמן הריון יכול לעשות מומים. תודה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא מאמין ביעילות של DHEA ומכאן שאיני ממליץ למטופלות שלי לקחת זאת.

שלום, אחרי שני סבבים של ניסיון לטיפול על ידי איקקלומין שלא צלחו ושלא ראו גדילה של הזקיקים במעקב אולטראסאונד (יש לי שחלה פוליציסטית) רופאת הנשים החליטה שהחודש ננסה לקחת לטרוזול במינון 2.5 מג פעמיים ביום לחמישה ימים במטרה להביא את הביוץ, במידה ולא יקרה אתחיל זריקות (שממש לא בא לי...). לכן אני מחכה לקבל מחזור כדי להתחיל את הטיפול. ווסת נורמלית אחרונה ב2.3 למשך 5 ימים. לאחר 38 ימים הייתי בטוחה שקיבלתי מחזור כיוון שהיה דימום אבל עדיין לא מוגזם, בדרך כלל יום אחרי זה ממש מתגבר. אבל להיפך, יום אחרי הדימום הפך לצבע חום כהה וקצת הפך ל'יבש', על הפד אין כמעט כלום רק כמה כתמים חומים וקטנים, אבל אין זרימה. ככה למשך יומיים אתמול והיום.. אני לא יודעת אם להתייחס לזה כמחזור או לא ואם לקחת את הלטרוזול ביום החמישי ומאיפה להתחיל לספור...לא רוצה לפספס גם את החודש הזה לאחר שנה של ניסיונות.. אשמח לעצה מה לעשות ואם להתחיל בכל זאת את הטיפול, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא בטוח שזה מחזור. כדאי לבצע גם בדיקת הריון ו-2E ן-P.

תודה על התגובה. בשבת-ראשון התחיל להיראות ממש כמו וסת. השאלה ממתי לספור את ימי המחזור? אני אמורה להתחיל את הטיפול בלטרוזול ביום החמישי עד התשיעי למחזור. ברביעי שעבר עד שישי היו בעיקר הכתמות חומות כהות וזה לא היה נראה כמו וסת רגילה. האם להתחיל לספור מיום רביעי או משבת? שוב תודה.

10/04/2020 | 15:39 | מאת: יעל

היי פרופ מחזור טיפול אחרון בגונאל אולגלוטרן ואוביטרל בחודש דצמבר- ינואר. לצערי ההיריון לא היה תקין ונאלצתי לעבור הפלה בעזרת ציטוטק ב20.2 קיבלתי ווסת 26.3 והבדיקה לאחר מכן יצאה תקינה, הכל התנקה. מהיום ה10 בערך של הווסת אני מרגישה כאבים בשחלה השמאלית ועד היום - יום 16 לווסת. האם זה צריך להדאיג? הדבר דורש בדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

כן רצוי להיבדק וגם לבצע US

09/04/2020 | 22:08 | מאת: דורה

שלום ד ר בתאריך 22/3 עברתי צילום רחם והכל תקין הייתי אמורה לקבל וסת בתאריך 5/4 (וסת כל 25 יום).מאז כמובן שקיימנו יחסים. האם תקין שעדיין לא קיבלתי?יש לי איחור של 4 ימים. האם הצילום גורם לאיחור בוסת ? תודה על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן הריון דווקא אחרי צילום. תבצעי בדיקת דם להריון.

09/04/2020 | 21:59 | מאת: יעל

שלום, האם תמיכה של 3 פעמים חצי אוביטרל הינה תמיכה מספקת אחרי הזרעה (הכנה עם פרגובריס ואוביטרל)? יש לציין בעברי הפלה בשבוע 8 עם ציטוטק אם כי כנראה הפסיק להתפתח סביב שבוע 5-6. הפרוגסטרון היה גבוה מאוד לכל אורך ההריון הקודם. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אני הייתי מוסיך גם אנדומטרין או אוטרוגסטן

08/04/2020 | 11:32 | מאת: הודיה

שלום שבוע 6 אתמול התחילו לי דימומים חזקים ממש כמו מחזור היום עשיתי אולטרסאונד ונצפה שק תואם לשבוע פלוס דופק האולטרסאונד כאב לי נורא היא לחצה לי על הבטן ו10 דקות אחרי הבדיקה התחיל לי שוב דימומים חזקים מה עליי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לרופא המטפל ולתגבר את התמיכה עפ תכשירי פרוגסטרון.

08/04/2020 | 06:22 | מאת: תמרה

היי דק' אני בשבוע 5 להריון לוקחת פעמיים ביום קרינון . בימים האחרונים מרגישה כאבים (נסבלים) בבטן התחתונה . האם זה מהקרינון ?

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא מהקרינון, אולי למרות הקרינון וכדאי להתייעץ עם הרופא המטפל על תמיכה נוספת.

07/04/2020 | 19:30 | מאת: טניה

שלום וברכה הריון שבוע 6 דימומים טריים ממש כמו מחזור שהתחילן בבוקר ופסקו אחרי כמה שעות מדם טרי זה הפך לחום עד שנעלם האם מדובר בהפלה? או השרשרה? אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבצע בדיקת בטא כמותית ו/או US ואם תקין -לבקש מהרופא תמיכה.

07/04/2020 | 19:17 | מאת: ליה

המשך לשאלה שבהמשך הטקסט(נשאלה אתמול), הדימום אינו מחזור כי הוא מאד מאד חלש. הכאבים התרחבו, הם כבר לא נקודתית בשחלות אלא גם בגב התחתון. התחזקו מעט אבל לא כאב חזק מאד.מה יכולות להיות הסיבות לכך, האם זה יכול להיות סיבוך של הטיפולים למרות שעברו חודשים והאוביטרל ניתן אחרי ביוץ? שוב, תודה. חוזרת על השאלה שנשאלה אתמול: לפני כחמישה שבועות קיבלתי זריקת אוביטרל (כבר ביצתי) לצורך החזרת מוקפאים, לקחתי יומיים דופסטון אבל לאור המצב בארץ ויתרנו על ההחזרה. מחזור לפני שלושה שבועות, בשבוע האחרון כאבים בשחלות (מכירה משאיבות קודמות, אחרונה לפני חודשיים וחצי) והיום התחיל דימום, נראה כמו מחזור. זה לא יכול להיות מחזור מבחינת זמנים וגם לא היה ביוץ. האם זה יכול להיות משהו מדאיג, אני צריכה לראות רופא או שלא. אני אסמטית קשה ועדיף שלא אצא אם לא ממש הכרחי. אשמח להכוונה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

זה בהחלט יכול להיות מחזור שהקדים בגלל הטיפול בחודש הקודם.

07/04/2020 | 14:52 | מאת: דנה

שלום וברכה שבוע 6 התחילו לי דימומים חזקים דם טרי האם מדובר בהפלה? ובמידה וזה היה דימום מצוואר הרחם האם הוא היה עדין יותר? אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא בהכרח הפלה. יש לבצע בדיקת בטא או US ואם תקין- לבקש מהרופא המטפל תמיכה.

06/04/2020 | 16:21 | מאת: נטלי

פרופסור משיח היקר. האם יש איזו התפתחות בחידוש הטיפולים או שעדיין הכל מעורפל ולא ידוע? האם יש ידע כלשהו על סכנות לעובר בטיפולים או מועד חידושם?אשמח להערכתך לחידוש הטיפולים אם אפשר כבר להעריך תודה רבה על פועלך המבורך ובריאות לכולנו

לצערי אין חדש בנושא השהיית טיפולי ההפריה. אני מקווה שאחרי פסח יתבהר יותר ונוכל לקבוע את הזמן ליציאה מההסגר. חג שמח

06/04/2020 | 15:30 | מאת: ליה

לפני כחמישה שבועות קיבלתי זריקת אוביטרל (כבר ביצתי) לצורך החזרת מוקפאים, לקחתי יומיים דופסטון אבל לאור המצב בארץ ויתרנו על ההחזרה. מחזור לפני שלושה שבועות, בשבוע האחרון כאבים בשחלות (מכירה משאיבות קודמות, אחרונה לפני חודשיים וחצי) והיום התחיל דימום, נראה כמו מחזור. זה לא יכול להיות מחזור מבחינת זמנים וגם לא היה ביוץ. האם זה יכול להיות משהו מדאיג, אני צריכה לראות רופא או שלא. אני אסמטית קשה ועדיף שלא אצא אם לא ממש הכרחי. אשמח להכוונה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

זה בהחלט יכול להיות מחזור שהקדים בגלל הטיפול הקודם. איני רואה דחיפות לבדיקה. יש להיבדק רק אם הכאבים יתגברו.

05/04/2020 | 21:15 | מאת: טיטי

שלום. אני ביום השני למחזור לאחר החזרת עובר שלא הצליחה , עשיתי בדיקת דם לקרישיות יתר ועל הדרך נכנסו בדיקות של lh e2 ואסטרודיל, הערך של ה lh היה 10.4 אסטרודיל 183 פרוגסטרון 3.4 הערך של ה lh לא גבוה מידי לשלב זה של תחילת מחזור?

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקות תקינות

05/04/2020 | 17:26 | מאת: אנונימית

היי בת 30, שחלות פוליצסטיות.. כבר כמה סבבים עם לטרוזול ואוביטרל ו-2 הזרעות שלא צלחו. אמורה להתחיל סבב חדש עם גונאל כשהמצב יחזור לשגרה. שמתי לב שב-3 סבבים האחרונים הזקיק שהתפתח תמיד היה רק משחלה ימנית. האם זה תקין? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זה תקין וכנראה מיקרי

05/04/2020 | 13:44 | מאת: מיכל

שלום, בגלל הפסקת הטיפולים אני מפסידה זמן משמעותי, בת 39, באמצע טיפול IVF. הייתי צריכה לעבור החזרות של מוקפאים שנדחתה. אני יודעת שאי אפשר לעשות שאיבה נוספת כל זמן שישנם מוקפאים אבל האם יש אפשרות לקבל אישור לשאיבה מיד אחרי שיוחזרו טיפולי הפוריות למרות המוקפאים, בגלל הזמן שעבר? תודה והרבה בריאות

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי שתפני לרופא המטפל כדי שיכין לך פניה לקופ"ח.

05/04/2020 | 13:17 | מאת: אביב

היי סליחה על השאלה המוזרה. איך זה שבעת יחסי מין זרע שורד רק 78 שעות אבל בתרומת זרע הוא חי מלא זמן? כי מקפיאים אותו בתנאי מעבדה? ובגוף האישה הוא לא שורד מעבר לכמה ימים? תודה מראש וסליחה

לקריאה נוספת והעמקה

בבנק הזרע- הזרע יכול להחזיק חיות שנים רבות בגלל שהוא מוקפא

03/04/2020 | 18:04 | מאת: דני

היי , האם ניתן להשתמש ביריעות סיליקון בהריון? לטיפול בצלקות

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי איני יודע.

היי, בת 48 וחצי. ש לי יילדה בת 3 בבית אחרי 25 טיפולי פוריות.9 הפלות. לפני כחודשיים,לאחר 10 חודשים ללא מחזור, עם גלי חום שחלפו כבר, קיבלתי מחזור.ובאופן הזויי לחלוטין , באותו חודש,נכנסתי להריון טבעי ועברתי הפלה טבעית לאחר חודש. הרופא במיון אמר לי שאם לא יגיע מחזור תוך חודשיים עלי לקחת דופסטון במשך 5 ימים. שאלתי:למה לקחת? לא אכפת לי שיגמר לי המחזור.זה גם ככה מדשדש זמן רב. האם הדופסטון אמור להחזיר לי את הוסת?עד כמה זה חשוב? וגם הוא דיבר על לעשות היופסיה במידה ויהיה דימום שהוא לא סדיר. אשמח לתשובה מפורטת.תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לעשות US לעובי הרירית. אם עבה-כדאי לקחת דופסטון. אין צורך בביוםסיה אם הרירית דקה.

תודה על תשובתך. אין לי רצון ללכת ולסכן את עצמי עכשיו עם הקורונה בשביל אולסרסאונד. אני יכולה פשוט לוותר ולראות מה יקרה ...אולי עכשיו נכנבתי לגיל הבלות וזהו? לא מעוניינת לקחת דופסטון ולא אולטרסאונד. האם אני מסכנת את עצמי? סרטן? או להרפות ומה שיהיה יהיה? סה"כ אני בנאדם מאוד אחראי ולא הייתי רוצה לסכן עצמי. תודה רבה לך על תשובה עכשווית.

תודה על תשובתך, אבל אני ממש חוששת להכנס לקופת חולים בגלל הקורונה. יקרה משהו אם הרירית עבה? מה זה אומר?

שלום, נותרו לי עוברים מוקפאים. אני מניקה. כמה זמן לאחר סיום הנקה ניתן להתחיל תהליך של החזרת עוברים מוקפאים? תהליך החזרה בלבד ללא שאיבה דורש גם הוא לקיחת הורמונים? איזה סוג וכמה זמן לוקחים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן להצע החזרת מוקפים חודשיים כחרי הפסקת ההנקה ובפרט אם הוסת חוזרת. אם יש לך וסת סדירה, אפשר להחזיר במחזור אבעי-ללא הורמונים.

02/04/2020 | 18:46 | מאת: קרין

היי, אחרי החזרת 2 עוברים בוצעה בדיקת בטא ביום 11 בטא 31 יומיים לאחר מכן ביום ה13 בטא 101 האם תקין? האם כדאי לבצע בדיקת בטא נוספת השבוע הבא? והאם הקפיצה פי 3 יכולה להעיד על הריון תאומים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

נראה תקין אבל כדאי לחזור ביום א.

05/04/2020 | 13:19 | מאת: קרין

היי תודה רבה על המענה המהיר. היום חזרתי על הבדיקת בטא 31.3 בטא 31 2.4 בטא 101 5.4 בטא 564 האם העליה תקינה ?

שלום ד"ר אני בת 39 ללא ילדים, עברתי טיפולי ivf במשך כשנה, נקלטתי פעמיים אולם היה מדובר בהריונות כימיים. יש לציין שלשמחתי נקלטתי בהריון ספונטני המחזור האחרון היה ב 20.2 ואת בדיקת הבטא הראשונה ביצעתי בתאריך 16.3. והיא יצאה 125 כעבור שבוע ביצעתי בדיקה נוספת שיצאה 5772. הייתי אצל הרופאה ששללה הריון מולארי שלם, ראינו שק וכן שק חלמון אולם שלחה אותי לבצע שוב בדיקת בטא אשר אותה ביצעתי היום והיא עומדת על 122000. לפי הרופאה אני בשבוע 6. האם יש חשש להריון מולארי חלקי? תודה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

האבחנה של הריון מולרי נעשית על ידי US. כדאי לפנות לבדיקה אצל מומחה US.

ביום שישי האחרון הייתי בבדיקת אולטרסאונד, שם נצפה שק הריון, שק חלמון ואף דופק. הרופאה אמרה שזה נראה בסדר. האם יש לפנות למומחה ספציפי שיבדוק זאת? המון תודה

02/04/2020 | 15:18 | מאת: שואלת

שלום, עברתי הזרעה עם גונאל ואוביטרל. משבוע 4 עד שש תמיכה של נרות פרוגסטרון וכדורי אסטרוגן פעמיים ביום וכן 3 זריקות סהכ כל שלושה ימים של פרוגסטרון. בשבוע שש נצפו שני שקי הריון עם דופק. מאז ועד אתמול שבוע 8+4 לא הייתי אצל רופא נשים. אתמול התברר שהעובר העליון מתפתח בסדר והתחתון הפסיק להתפתח בשבוע שש.כנראה יש ציסטה בחבל הטבור שלו. שאלתי, האם זה בגלל הפסקת התמיכה? אם הייתי הולכת לרופא כל מספר ימים יכולתי לעשות משהו על מנת שלא יפסיק להתפתח? מה זה אומר כעת על העובר שכן בסדר? יש לו יותר סיכוי כי זה הריון יחיד כבר ולא תאומים עם כל הסיכונים? או דווקא בגלל שהיתה בעיה עם אחד עלולה חלילה להיות גם עם השני? האם ניתן לעשות חלבון עוברי ו nypt או שלא יהיה מדוייק כל עוד העובר השני לא נספג? מה יכולה להיות הסיבה שהפסיק להתפתח? אני בת 37. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היפסקות הדופק של אחד לא בגלל הפסקת התמיכה. עם זאת בגלל שיש עת ברחם עובר שאינו מתפתח-כדאי להמשיך בתמיכה. חלבון עוברי או NIPT עלולים שלא להיות אמינים

03/04/2020 | 21:20 | מאת: תאום אחד הפסיק להתפתח

תודה על התשובה, על איזו תמיכה תמליץ? את האולטרסאונד האחרון בו גיליתי שאחד העוברים לא מתפתח עשיתי אצל רופא נשים רגיל, לא פריון והוא לא המליץ על תמיכה. אשמח אם תוכל לכתוב לי איזה תמיכה מומלצת ולכמה זמן על מנת שאצור איתו קשר ביום ראשון ואבקש מרשם. תודה

02/04/2020 | 15:10 | מאת: הקפאת ביציות בגיל 37

שלום, אני בת 37 עם fsh 11. ביצעתי עכשיו הקפאת ביציות. הקפיאו לי 9. מה סיכוי שלי להיכנס להריון בעוד שנתיים, בגיל 39 עם ביציות שהוקפאו בגיל 37? האם אפשר להפשיר אחת ואחת ולייצר עוברים טריים או כולם מופשרות יחד? האם עדיף היה להקפיא עוברים מזרע תורם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכוי, לצערי, לא גדול-בסביבת 10%. כדאי להקפיא עוד. היום אין הבדל בדיעור ההצלחה בין ביציות או עוברים מוקפאים

02/04/2020 | 13:03 | מאת: דני

היי יצא לי בבדיקת שתן בכדוריות דם אדומות את התוצאה 10 והבנתי שזה מיקרוהמטוריה בשתן השאלה מה זה אומר..אני בשבוע 7 מחר

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות לאורולוג או נפרולוג לברור

01/04/2020 | 19:36 | מאת: איגי

שלום, בת 28 ללא ילדים וללא הפלות אפילו ללא הריון כימי וכו׳ מנסה כ 1.5 להיכנס להריון ללא הצלחה עברתי 2 הזרעות ו 2 החזרות ivf פרופיל הורמונלי תקין היסטרוסקופיה תקינה , רירית מגיעה לגודל 6-6.5 בשיא(למעט לפני השאיבה שהגיעה ל 8 אבל אני סקפטית ) . ב ivf לאחר שאיבה נשאבו 20 הופרו 18 הוקפאו 4 עוברים באיכות מצויינת . מסקנה הבעיה לא בזרע/בביצית/בעובר כנראה בהשתרשרות... יש חשד לרחם חד קרני אבל לפי הבנתי זה לא אמור להשפיע לפחות על הקליטה. 1.רציתי לדעת מה דעתך לנוכח הנתונים האם אתה חושב שבאמת העובר לא מצליח להשתרש 2.אני מאוד מיואשת ולא רואה את האור , האם לדעתך היית ממשיך להחזיר חודש אחרי חודש עוברים בתקווה שמתישהו זה יתפוס או בודק משהו אחר? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

גילך הצעיר ותגובתך לטיפול מבטיחים סיכוי גבוה להריון. האם שקלת לפנות לחוות דעת נוספת אצל מומחה פוריות נוסף?

01/04/2020 | 16:52 | מאת: שריי

שלום, האם FSH גבוה וAMH נמוך פוגעים גם בהשתרשות עובר בטיפולי IVF. כלומר, נשים בדר"כ עם מדדים גבוהים של FSH וערכים נמוכים מאוד של AMH סיכוייהן להכנס להריון לא טובים והן מופנות לIVF בשל הקושי לביוץ ורזרבה נמוכה לפי הבנתי. אך שאלתי היא האם בטיפולים כשהגוף מצליח לייצר ביציות טובות ויש עוברים, האם הסיכויים להשתרשות הם גם נמוכים? רקע: בת 38 (ילד בן שנתיים ספונטני), AMH 0.1 FSH18.8 תודה רבה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

כן, ירידה ברזרבה השחלתית מלווה גם בירידה באיכות הביציות. עם זאת, גילך הצעיר יחסית, נותן סיכוי סביר.

01/04/2020 | 08:52 | מאת: אנונימית

שלום ד"ר, הביוץ שלי תוזמן עם אוביטרל בתאריך 23.3 יום שני..האם בסדר לבצע בדיקת דם מחר ויהיו תשובות מהימנות?

לקריאה נוספת והעמקה

הכי מוקדם שיש טעם לבצע בדיקת הריון זה 12 יום לאחר האוביטרל

31/03/2020 | 19:46 | מאת: נועה

שלום. ב 18.3 לקחתי אוביטרל לפני החזרת מוקפא כאשר הזקיקים היו 23,17,15 (הזרקתי מונפור ) ב 23.3 נעשתה ההחזרת עובר מוקפא הומלץ לבצע בדיקת דם לבטא ב 2.4. 1.האם הזמן שחלף מהזרקת האוביטרל ועד ההחזרה הוא סביר? 2.בדיקת הדם תבוצע כ 10 ימים לאחר ההחזרה זה לא מוקדם מידי? 3.ניתן לשער שהתבצע ביוץ לאחר האוביטרל ולכן האם ניתן להסיק ש 14 יום לאחר הביוץ יחשב כאיחור למחזור? 4.מה קורה במצב שהיה ביוץ טבעי וגם החזרה כיצד אמור להתנהג המחזור אם אחד נקלט והשני לא וכו׳. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תשובותי: 1. אם העובר היה בן 5 ימים אז ההחזרה נעשתה בזמן. 2.אם זה עובר של 5 ימים אז 10 ימים מספיק. 3. כן 4. אם את בהריון אפילו אם נקלט אחד, אז לא תקבלי וסת

31/03/2020 | 18:36 | מאת: קרין

היי, בתאריך 20.3 הוחזרו 2 עוברים בני יומיים, היום בדיקת בטא לאחר 11 יום מההחזרה בטא 31 פרוגרסטרון 33 האם הבטא תקינה או שהתוצאה נמוכה מידי?

לקריאה נוספת והעמקה

היא תקינה ל-11 יום לאחר ההחזרה. כדאי לחזור בעוד יומיים.

31/03/2020 | 13:44 | מאת: האביר השחור

בבית יש ארבעה ילדים, שנולדו כולם עם IUGR. לאחר ארבע הפלות (לפני הראשון ובין כל השאר), ערכנו בירור של הפלות חוזרות מקיף בבילינסון אצל פרופ ורדימון. לא מצאו כל ממצאים, קרישיות תקינה הכל תקין. איך אמר ורדימון? bad lack. בייעוץ אצל קופרמינץ לפני הילד האחרון, הוא הנחה לקחת קלקסן במהלך כל ההריון, תוך אמירה שלא נחווה שוב הפלות ואף לא IUGR. האחרון נולד יחסית לשאר גדול יותר 2800. במהלך ההריון היה דימום מאסיבי, שכנראה נבע מהיפרדות חלקית של השלייה בשילוב עם הקלקסן (שגרם לדימום מאסיבי). לקראת תכנון הריון נוסף הייתי מעוניין לקבל חוות דעת על הקלקסן? כן? לא? עוד אי אלו תובנות?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הצלחת עם קלקסן, הגיוני שתקחי שוב. תופעות הלוואי של קלקסן מינימליות.

30/03/2020 | 01:17 | מאת: מור

שלום רב, אני לאחר טיפול של תסמונת אשמרן שבביקורת האחרונה יצא שהכל נקי מהידבקויות וכל בסדר. לפני כחודש קיבלתי מחזור חלש מאוד אחרי פרוגילוטון עשיתי אבחנתית הכל יצא תקין.לקחתי כמה צמחי מרפא אשר אמורים לגרום לביוץ רוגע ואיזון הורמונלי יש לי שחלות פולצסטיות והיות בגלל הקורונה הופסקו הטיפולים החלטתי לקחת צמחים גם ככה אי אפשר לעשות טיפול. היום חודש בדיוק מאז קבלת המחזור עם הפרוגילוטון קיבלתי ווסת באופן טבעי שוב חלש יחסית למה שהיה לי בעבר.ויש כאבי בטן תחתונה.. ניסיתי במהלך החודש לבדוק ביוץ במקלות ולא הצלחתי , למרות שהרגשתי כאבים בשחלה שמאלית. יכול להיות שהמקלות לא איתרו את הביוץ או שקיבלתי מחזור ללא ביוץ ? יש דבר כזה מחזור ללא ביוץ.

לקריאה נוספת והעמקה

אם נוסת היתה סדירה, קרוב לודאי שבייצת רצוי לבצע מעקב אולטראסוני אחרי התפתלות הרירית

29/03/2020 | 15:16 | מאת: עמית

שלום, יש לי מספר עוברים מוקפאים באסותא רמת החייל. יש לי שתי שאלות: 1) האם ניתן להחזיר עוברים מוקפאים כעת במשבר הקורונה? 2) העוברים מוקפאים 7 שנים (כולם דורגו A בהקפאה) ויש לי ילדה אחת מאחד ממחזורי הטיפול בהם גם הוקפאו 4 עוברים. האם הזמן שהעוברים מוקפאים משפיע על סיכויי ההצלחה בטיפול? אני בת 42 היום והתהליך נעשה בגיל 35 במיקרומניפולציה בשל ota אצל בעלי

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי ממליץ לחכות עם החזרת המוקפאים עד שיתברר יותר על המגפה. בהחזרת מוקפאים אין חשיבות לגיל ולסמן שהעוברים נימצאים בהקפאה.

29/03/2020 | 00:50 | מאת: Noa

שלום פרופסור משיח אני בסביבות שבוע 7, החזרת טריים. מתי לדעתך צריך להוסיף תמיכה של פרנטל , ברזל וכדומה ? ממש חוששת שאני מפספסת משהו... כרגע עם אנדומטרין, אסטרופם, פרדינזון, מיקרופירין וחומצה פולית. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

התמיכה מספקת ולא תמיד טוב להרבות

28/03/2020 | 11:26 | מאת: סיגי

היי פרופ לאחרונה נתקלתי כאן בשאלה של אחת מהנשים, ששאלה לגבי כמה זמן חי זרע. כתבת לה- שיש מקרים שהוא חי גם עד שבוע. והוא יכול להימצא בכפלים של צוואר הרחם. האם יש דבר כזה שהוא ישאר בכפלים של צוואר הרחם יותר משבוע?? ויוכל להפרות? או שאחרי שבוע הוא כבר מתפרק ומת? סליחה על הבורות. רוצה לדעת האם יש לי סיכוי החודש להרות. כי לדעתי פיספסתי ביוץ. מנסה טבעי בגלל הפסקת טיפולי הפוריות :( *הלא מוגדרים

לקריאה נוספת והעמקה

זרע תקין חי ומסוגל להפרות לפחות 72 שעות.

27/03/2020 | 14:19 | מאת: שני

שלום, עברתי ביום ראשון 22/3 הזרעה בשעה 14:00 ולקחתי בשבת בבוקר אוביטרל. ערכי הפרוגסטרון שלפני ההזרעה היו. 1.8 והאסטרדיול היה 700+. אתמול בחמישי- 26/3 עשיתי בדיקת דם ואסטרדיול היה 550 והפרוגסטרון היה 18.3. הרופא שלי אמר לי לקחת דופסון 10 מג' 3 פעמים ביום. מה הסיבה לכך? האם התוצאות לא טובות? האם הסיכויים נמוכים? יש סיכוי להצלחה? האם הפרוגסטרון עולה כך תמיד אחרי ביוץ? אשמח לקצת סדר בבהלה. תודה רבה שני

לקריאה נוספת והעמקה

תגובתך לטיפול טובה ורגילה: אחרי הביוץ הפרוגסטרון עולה והאסטרוגן יורד. אין סכנה לקחת דופסטון.

27/03/2020 | 07:54 | מאת: מלי

שלום, בת 31 הריון ראשון ספונטני לפני שנה - חוץ רחמי שבסופו כרתו לי חצוצרה הריון שני ספונטני לפני 3 חודשים ( ממש לפני שהייתי צריכה להתחיל טיפולים)- לא התפתח הפלה ע"י ציטוטק בשבוע 8 עכשיון בהריון ספונטני שלישי ( גם הייתי צריכה להתחיל טיפול) .ווסת אחרונה בתאריך 17.2.20. בדיקת בטא ראשונה 22.3.- 5600 us ראשון 25.3- נראה שק ברחם + שק חלמון קטן.הרופא אמר שזה מתאים לשבוע ולא מצפה יותר מזה אך שהראתי לו את בדיקת בטא הוא אמר שהבטא גבוהה ובמספר כזה אמורים לראות עובר ודופק..אמר לי לחזור עוד 10 ימים. אשמח לדעה בנושא. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לפי הווסת האחרונה מדובר בהריון של 5 שבועות. ביל הריון זה אפשרי בהחלט שעדיין לא ייראה דופק. אני מאד מקווה שכבר בעוד שבוע ייראה דופק.

בת 27 בעלי ואני מוגדרים כאי פריון בלתי מוסבר החודש הייתה לי הזרעה בפעם השלישית. 5 ימים לפני ההזרעה היו שני זקיקים בגודל 13, 14 E2 - 832 P- 0.3 LH - 2.66 לאחר ההזרעה באותו יום ירד לי לחץ דם והייתה לי סחרחורת היום זה היום ה 10 לאחר ההזרעה אין לי תסמינים. 1- האם יש סיכוי ששני הזקיקים שרדו? 2- האם עדיין יש סיכוי להרות?

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה לשתי שאלותייך חיובית, מלבד שכנראה לא תוכלי לבצע הזרעה ויהיה צורך לשמוח על קיום יחסים רגיל.