שלוםמדוקטור אני אחרי mri וmrs מוח להשוואה מאודצלחוץ בבקשה אסבר קטן

דיון מתוך פורום  גידולי מוח

01/01/2020 | 19:12 | מאת: משה

סיבת ההפניה: בן 32 ,ברקע IBD .ממצא היפראינטנסי ב- T2 ו- FLAIR בהיפוקמפוס הטמפורלי מזיאלי מימין, לצורך הערכה. בוצעה השוואה לבדיקת MRI מתאריך 2019/11/5. .T1,T2,FLAIR,DWI,SWI,MRS משוקללות בסדרות בוצעה הבדיקה בדומה לבדיקה הקודמת מודגם תהליך תופס מקום טמפורלי מזיאלי מימין, בעל אות חריג ב-T2 ו- FLAIR, היפואינטנסי ב- T1. מוקד האדרה עדינה בתוכו בסידרה המאוחרת , אינו מוגבל בדיפוזיה ואינו מכיל תוצרי דם בתוכו, ללא שינוי בהשוואה לבדיקה הקודמת. התהליך בקוטר של 13 מ"מ. בבדיקת MRS מדגים עלייה של כולין לעומת קריאטנין , רושם לעלייה במיואיזינטול בבדיקה זו. חשוד לגליומה בדרגת ממאירות נמוכה, אולם יכול להתאים אף לקורטיקל דיספלזיה. במפת הפרפוזיה ללא עלייה בפרפוזיה. לא הודגמו תהליכים תופסי מקום אחרים במוח. חדרים, חריצים וציסטרנות תקינים. ללא עדות לאוטם או דימום מה זה אומר ממאיר דרגה נמוכה ?אפשר לטפל בזה זה שפיר או שזה סרטן אבל קטן ? ומה זה קורטיקל דיספלזיה

לקריאה נוספת והעמקה

משה שלום ממאיר בדרגה נמוכה- פרושו תהליך שגדל לאט שאינו אגרסיבי, קורטיקל דיספלזיה- היא איזשהו פגם בשלב עוברי, שאם לא הציק לך עד כה אין לו השפעה על מצב בריאותך. כדאי להתייעץ עם רופא מנוסה, נוירו אונקולוג או נוירוכירורג כדי לבחון היטב את האפשרויות שבפניך.

05/01/2020 | 10:00 | מאת: משה

תודה רבה דוקטור ..לפי הבנתי תחולת חיים של שאסטרוציטומה בדרגה ממאיר נמוכה עם תחולת חיים עד 10 שנים דוקטור כמה זה נכון .?. פשוט רשום בסיכום : תהליך תופס מקום טמפורלי מזיאלי מימין, ללא שינוי, יכול להתאים לקורטיקל דיספלזיה והן לאסטרוציטומה בדרגת ממאירות נמוכה. דרוש המשך מעקב. האם נוירוכירורג ממוחה יכול להגיע להבחנה רק מלראות את הדיסק השני הזה ? או שבדרך כלל מומלץ ביופסה ?

מנהל פורום גידולי מוח