כאב בלתי נסבל בשן מספר 46

דיון מתוך פורום  טיפולי שורש

08/01/2019 | 13:43 | מאת: דנה

שלום רב, ביום שישי האחרון התחלתי לסבול מכאבים נוראיים בשן תוחנת בלסת התחתונה שמנעו ממני שינה, אוכל ולא אפשרו לי לתפקד. ביום ראשון פניתי לעזרה ראשונה ולאחר בדיקת קור בה לא חשתי כאב וצילום סטטוס מקביליות קיבלתי אנטיביוטיקה והופנתי למומחה חניכיים. לצערי עד היום לא חל שום שיפור ברמת הכאב ופניתי שוב לרופא אחר. הרופא קבע שבשן, בה נעשתה סתימה עמוקה עם בורג לפני הרבה שנים, חל נמק בעצב ולכן לא חל שיפר בנטילת אוגמנטין. למעשה יש לבצע טיפול שורש בלבד. מה דעתך?

לקריאה נוספת והעמקה
08/01/2019 | 14:16 | מאת: דנה

שוב שלום, מעיון בפורום נתקלתי בתשובה אותה ענית בנוגע לנמק בעצב. במקרה בו בוצע טיפול השורש רק לאחר שהגעתי למצב של נפיחות, כאבי אוזניים וכאבים נוראיים הסיכויים להצלחתו נמוכים. הרופא אמר שעדיין לא ניתן לראות את הנמק בצילום. איך יודעים אם הטיפול נכשל? האם כאבים מעידים על כישלון? המון תודה והמשך יום טוב.

דנה שלום מקוה שאת חשה הטבה בכאב . לגבי שיניים עם נמק ,בשלבים הראשונים צילומים אינם מראים דבר והאבחנה נעשית על פי התלונה שלך, ןהבדיקה הקלינית שנעשית על ידי הרופא . אם השן לא מגיבה לקור, רגישה לניקוש ולעיסה הנחת העבודה היא נמק במוחד אם זו שן שיש בה סתימה עמוקה שיכולה להסביר למה התפתח נמק.

מנהל פורום טיפולי שורש