טומקסיפן - האם הוא משמין?

דיון מתוך פורום  סרטן השד

02/04/2011 | 18:17 | מאת: רז

עברתי טיפולים כימוטרפי סיימתי באמצע 8/2010 בחודש 9/2010 התחלתי טיפולים ביולג\יים הרצפטין פעם ב-3 שבועות , [ נשארו לי עוד 2 טיפולים ] , וכן גם כדור טומקסיפן כל יום . במהלך הטיפולים שמנתי כ- 6 קילו , ..וזה נשאר האם הכדור משפיע על המשקל ? האם זה קשור לכדור ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
03/04/2011 | 13:59 | מאת: מרינה

גם אני רוצה לדעת האם טמוקסיפן משמין אני נוטלת מזה חודשיים ןעליתי במשקל התיאבון גבר .לי זה גרם לשיעור יתר האם זה סביר והאם אפשר לעשות הסרת שיער בלייזר

לא בהכרח.

05/04/2011 | 09:55 | מאת: אחת מ

סליחה לפרופ' אילן כהן, אך זאת התשובה הסטנדרטית המתקבלת מרופאים ואני לא מבינה על מה היא מבוססת. תחושה? מחקר? אני שומעת וקוראת בפורומים (גם בחו"ל), על מאות נשים שמתקשות להוריד במשקל בזמן נטילת טמוקסיפן. אני יכולה להעיד רק על עצמי. אני עושה כושר פי ארבע יותר מאשר לפני המחלה. יש לי משמעת עצמית ולפני הסרטן שמרתי על משקל תקין. במהלך הכימו' עליתי ששה ק"ג ומהם הצלחתי לרדת רק שניים, כבר כמעט שנה וחצי!!! הנתון היחיד שהשתנה במשוואה הוא הטמוקסיפן. זה קצת "מטריף" אותי שהתגובה של הרופאים היא שזה לא קשור. על פי מה אתם אומרים את זה? אני לא אפסיק לקחת את הכדור בשביל לרדת ארבעה ק"ג, אך הייתי רוצה את ההכרה שיש לו השפעה. כי אם זה לא הכדור, אז מה אני ועוד רבות עושות לא בסדר?

16/04/2011 | 13:21 | מאת: אסתר

רז יקרה, אכן.. משמין משמין.. עליתי כ-7 ק"ג מאז הטיפולים ונטילת הכדור. הרופא הכירורג אמר לי לפני שזו אחת מתופעות הלוואי. הבנתי שיש הצטברות של נוזלים אכן, ממש לא נעים. ברגע שנסיים את נטילת התרופה.. אני מקווה שנחזור לעצמינו... והעיקר... הבריאות!!!

מנהלי פורום סרטן השד