שינוי מין

דיון מתוך פורום  שרינק פרנדלי - ייעוץ פסיכולוגי לגברים הומוסקסואלים, ביסקסואלים וא-מיניים

03/11/2013 | 17:16 | מאת: משה .

שלום דליה אני בן 33 ויש לי בעיה בזהות המינת שלי אני מרגיש אישה מאז ומתמיד כשהייתי קטן נהגתי לילבוש ביגדיי נשים בסתר במהלך השנים יסתגרתי בתוך עצמי ולאט לאט שנאתי תגוף שלי יתחלתי לקפל את הפין כדיי להרגיש שהוא לא קיים עם הזמן היתחלתי לקנא בנשים סתם ברחוב אני רואה אותם ומקנה בהן למה אני לא יכול להיות ככה קשה לי מאוד לנהל אורח חיים רגיל גם שהמישפחה שלי לא מקבלת את השינוי מין אין לי עומץ לבוא ולספר להם מה עוד שאני כיום נשואי וחשבתי שאם אני יתחתן ויהיו לי ילדים כל המחשבות על שינוי מין יעלמו לי אבל טעיתי זה כל יום נהיה קשה יותר היום אני כל היום חושב רק על שינוי מין אני צריך עזרה קשה לי מאוד כבר ליחיות ככה בגוף שאני לא אוהב אני רוצה להיות אישה בבקשה תעזרי לי יצרתי קשר איתך פעם ולא באתי כי פחדתי לא יודע מה יש יתרגשתי מאוד שהיו לי פרפרים בבטן רק מהמחשבה שאני מתחילה תשינוי היום יש לי שניי ילדים וזה נהיה מסובך אני לא יודע איך לגשת הלהם לספר להם לאישה שלי כיום לא יודע מה לעשות בבקשה רוצא עזרה תודה .

לקריאה נוספת והעמקה
05/11/2013 | 13:53 | מאת: ד"ר דליה גלבוע

שלום רב לך, במהלך השנים שמעתי דברים דומים למה שתיארת, מעשרות אנשים אשר ניסו להילחם שוב ושוב בזהותן הנשית וללא הצלחה. אנשים שרתו בצבא, התחתנו וילדו ילדים, תוך כדי כך שהם מסתירים את תחושתם הפנימית ונאבקים להמשיך ולחיות לפי המין בו נולדו בגופם והציפיות של סביבתם מהם. אפשר שישנם כאלה שהצליחו לחיות כך לאורך השנים מבלי שיגיעו למצב שבו לא יכלו יותר להמשיך ולהסתיר את זהותם באשר למגדר ובוודאי שאת אותם אנשים אינני מכירה, מכיוון שלא הגיעו אלי. אך,לעומת זאת, כן מוכרים לי רבים אשר בשלב מסוים בחייהם, מי מוקדם יותר ומי מאוחר יותר, החליטו שהחיים שלהם יקרים ואינם רוצים לבטלם ולעבור אותם בהסתרה ובכחש. אנשים אלה, החלו בתהליך ברגע שגילו את סודם לאדם קרוב ומשמעותי בחייהם, כמו בן זוג או הורה. מרגע הגילוי- כך ראיתי במקרים שפנו אלינו לעזרה- החל להתגבש האדם באשר לדרך שבה רוצה הוא לחיות והוא החל לפעול למען חייו על פי זהותו המגדרית ולא על פי המצופה ממנו. אין זה תהליך פשוט ונדרש לו הרבה אומץ לב, אך כפי שציינתי רבים מקבלים אומץ זה בשלב כלשהו בחייהם. באשר אליך, אם אכן הדבר חשוב לך ובוער בעצמותיך, אך אתה מתקשה להתחיל את הדרך באמצעות החשיפה האישית וגילוי הסוד, תוכל להיעזר באיש מקצוע מתחום הטיפול הנפשי, שיוכל לסייע לך בתמיכה ובעצה במציאת הכוחות להגיע לפעולה שתואמת את שאיפתך ומצבך. אכן, אין זה פשוט, אך בהחלט אפשרי. תמיד יש לשקול מה עדיף עבור האדם: המשכת החיים בכחש ובתחושת אומללות או מציאת פתרון למצב הכל כך קשה עבור האדם. ברור, שאצל מי שהתופעה חולפת או לא כל כך חזקה וברורה, אין מקום לעבור תהליך שינוי וניתן להמשיך בחיים רגילים. לא התרשמתי מדבריך, כי זהו המקרה שלך. בהצלחה ובברכה, ד"ר דליה גלבוע

11/11/2013 | 01:07 | מאת: משה

תודה דליה על שענית לי רציתי להגיד לך שאני רוצה לשנות את המין שלי ולבקש מימך שתטפלי בי את בבקשה אני יכול ליצור איתך קשר אני חייב להתחיל שינוי מין לאישה לא יכול יותר יש לי כמו מועקה שרוצא לצאת החוצה לא יכול יותר קשה לי להיות גבר אני אישה תמיד הרגשתי כך רק שעכשיו אני לא יכול לשילוט בזה יותר אני חייב לעשות סוף סוף מה שאני הכי רוצא בעולם להיות בגוף נשי להשלים להרגשה והחיצוניות שלי בבקשה תעזרי לי .

מנהל פורום שרינק פרנדלי - ייעוץ פסיכולוגי לגברים הומוסקסואלים, ביסקסואלים וא-מיניים