הזהות

דיון מתוך פורום  שרינק פרנדלי - ייעוץ פסיכולוגי לגברים הומוסקסואלים, ביסקסואלים וא-מיניים

25/02/2012 | 16:40 | מאת: בימן

שלום לך ד"ר גידי. אני אפתח את מכתבי בכך שאגיד שאני ביסקסואל ויש דבר מה שאני רוצה להתייעץ איתך בנוגע אליו.דבר שהפך אצלי לבעיה. תראה אני סך הכל אדם מאוד גברי הן כלפי חוץ והן כלפי פנים,אני מאוד אוהב להיות גברי, חש עם הגוף הגברי שלי טוב מאוד ואפילו מחפש תמיד להיות עוד יותר שרירי,אני אוהב דברים שמיוחסים לגבר כמו אקשן מכות,פיצוצים,כלי נשק,מכוניות וכו'(עד כמה שזה נשמע מטומטם נתתי כאן דוגמאות שימחישו למה אני מתכוון) יש לי ותמיד היו לי חברים גברים ובשורה התחתונה מאוד נהנה ואוהב את הגבריות שלי אבל שמתי לב שבתור ביסקסואל,לעתים קרובות הדימוי העצמי שלי מתערער ולפתע כל דבר שאני עושה,כל תנועה וכל מחשבה נראים בעיניי נורא נשיים. כאילו נדמה לי באותו רגע שאישה חושבת,שאישה מתנועעת ולא אני. כדי שתבין למה אני מתכוון אני אתן דוגמא: אני קם בבוקר מהמיטה ויש לי רק תחתונים עליי ואני מושיט את היד לקחת משהו,באותה שנייה אני מדמה לעצמי בראש אישה שקמה עם תחתונים ולוקחת משהו כאילו אני נכנס לתפקיד שהוא כלל לא אני ואז כדי להתנער ממחשבה כזו אני צריך ללכת להסתכל על עצמי במראה שבמקלחת להזכיר לעצמי שאני גבר שבגברים יש לי זקן אני זז כמו גבר ולא כמו אישה . האם הדימוי העצמי פשוט מתעתע בי מאז שאני ביסקסואל וגורם לי להרגיש כך רק בגלל הנטייה המינית הזו(זאת אומרת שאלו סך הכל מחשבות שווא) או שיש כאן מן האמת וביסקסואל הוא אכן לא תמיד גברי כשם שסטרייט כן?

לקריאה נוספת והעמקה
25/02/2012 | 21:52 | מאת: ד"ר גידי רובינשטיין

שלום בימן, בפנייתך שכחת פרט מאוד משמעותי והוא גילך. עם זאת, מתיאוריך עולה תפיסה מאוד נוקשה לגבי גבריות, וכתוצאה מכך, גם חרדה ודאגה לגבריותך. גבריות ונשיות קיימות אצל כולנו ברמות שונות. מאבות הפסיכואנליזה ועד הפסיכולוגיה המודרנית קיימת הכרה בכך שבגבר קיימים גם היבטים נשיים ובאישה גם היבטים גבריים. חלק גדול ממבחני האישיות כוללים אף הם סולמות לבדיקת גבריות ונשיות אצל בני שני המגדרים. אחד ממקורות המצוקה של ביסקסואלים היא אכן הצורך בהגדרה ברורה של "או הומו - או בי", "או גברי או נשי" וכד': http://www.shrink-friendly.co.il/?p=187 הגמשת התפיסה הנוקשה הזו היא אכן מטרה טיפולית בייעוץ פסיכולוגי עם ביסקסואלים ואז הם באמת יכולים ליהנות משני העולמות. בהצלחה, ד"ר גידי רובינשטיין http://www.shrink-friendly.co.il

26/02/2012 | 18:23 | מאת: בימן

אני בן 22. אז אני רוצה לדעת אם הבנתי נכון. אתה למעשה אומר שכן קיימת בי נשיות אבל כמו בכל גבר ולא רק בגלל שאני בי סקסואל? אני פשוט רוצה לדעת אם מה שאני מרגיש הוא מוטעה כתוצאה מהידיעה שאני בי סקסואל או שהמצב הוא באמת כזה.

26/02/2012 | 00:01 | מאת: הומוסקסואל בן 23

היי, חשוב שתבין ותפנים, שגם אם אתה טיפה נשי מדי פעם או ברגעים מסויימים זה לא הופך אותך לפחות טוב, משום בחינה שהיא. זה נורמלי לגמרי, טבעי, ותקין. ואני מוכן לחתום שגם הגברים הכי גבריים בעולם גם להם יש מדי פעם רגעים/תנועות יותר נשיים בלי ששמים לב. זה לא הופך אף אחד לאישה. בטח לא כשיש לגבר שרירים וזקן. יש לי דוד שהוא סטרייט לגמרי ושונא הומואים ועם קעקוע ושרירים, ומדי פעם עושה שטויות בשביל הצחוק ופעם אחת אפילו שם לעצמו לק של אמא שלו על אחת הציפורניים בשביל הצחוק ליד חברים שלו, והוריד את זה לאחר מכן. זה לא הפך אותו אפילו לביסקסואל, כי הוא תמיד סטרייט, ולא עשה אותו פחות טוב או פחות גברי. להפנמתך :)

מנהל פורום שרינק פרנדלי - ייעוץ פסיכולוגי לגברים הומוסקסואלים, ביסקסואלים וא-מיניים