דיספורט: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אירוע מוחי: אתגרי השיקום

אירוע מוחי גורר אחריו אתגרים מוטוריים קשים כגון: התכווצות יתר של השרירים, קושי בבליעה ועוד. לעתים, המטופל סובל גם מכשל מוטורי מוכר פחות - תסמונת הבכי והצחוק האתגר העיקרי בטיפול באירוע מוחי הוא שלב השיקום, כאשר כל אדם נדרש להתמודד עם סימפטומים שונים ותופעות שונות - הנוצרות כתוצאה מאותה פגיעה. ישנן תופעות שכיחות יותר ושכיחות פחות, הנוגעות לתחום המוטורי - ומפריעות לעיתים לתפקוד הפיזי; ולעיתים לתפקוד הנפשי והרגשי.   מהי שכיחות הליקויים השונים, אחרי אירוע מוחי? לאחר אירוע מוחי, כמעט 50% מהמטופלים אינם מסוגלים ללכת, 70% אינם מצליחים להשתמש ביד וכ-40% סובלים מהפרעות בדיבור. כמעט בכל התופעות האלה ניתן לטפל במגוון תרופות או טיפולים שיקומיים, אך הן מחייבות מודעות וסבלנות רבה מצד המטופל ומשפחתו. מעבר לתופעות המוכרות יחסית, ישנם לא מעט אתגרים נוספים - שחשוב להכיר בתהליך השיקום. חלק מהאתגרים בלתי נראים - ולכן אינם פשוטים לזיהוי וטיפול. לאחר...
ללמוד עוד על דיספורט
הזעת יתר: לא חייבים לסבול-תמונה

הקיץ הוא אימת הסובלים מהזעת יתר, שלרוב מתבטאת בבתי השחי...

מאת: מערכת zap...
04/05/2014
בוטוקס: לא (רק) מה שחשבתם-תמונה

כולנו מכירים את נפלאות הבוטוקס, אבל רק חלק קטן מהרופאים...

מאת: ד"ר מרקוס בת...
13/05/2018
אירוע מוחי: אתגרי השיקום-תמונה

אירוע מוחי גורר אחריו אתגרים מוטוריים קשים כגון: התכווצות...

מאת:
13/09/2017
קמטים: סוגים ודרכי טיפול-תמונה

קמטי הפנים נחלקים לשני סוגים: קמטי הבעה פעילים וקמטים...

מאת: ~~ד"ר דין...
04/02/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדיספורט?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דיספורט: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום לד''ר אני בן 29 סובל מקרוהן וכ9 שנין מפיסורה כרונית של ימים טובים וימים חמורים נחשפתי לקלינקה שמפרסמת שמטפלים בפיסורה ומתרפאים רציתי את דעתך בנושא הם רושמים באתר שלהם ככה ''השיטה החדשה שבה אנו משתמשים במרפאתנו, הינה שילוב של שתי שיטות הטיפול, אשר משתמשים בהן בהדרגה: בשלב הראשון מחדירים בהזרקה תרופה בשם “דיספורט”, אשר חודר לתוך סיב העצב , התרופה פועלת להשגת הקלה משמעותית בהתכווצות השריר ובכאב המלווה אותה. במהלך הטיפול השני מטפלים באותו מקום בעזרת קרן רדיו-גל, אשר מסירה את חתיכת הרקמה הדחוסה. כתוצאה מהטיפול הסדק נרפא יפה מאוד ולא נשארים סימנים אחריו. טיפולים מתאחה תוך שבועיים. כעבור הטיפול הראשון המטופלים נפטרים מהכאב, וכעבור הטיפול השני הם יכולים לשכוח מהפיסורה לעולם.'' מה דעתך בנושא ד''ר, תודה.

היי דוד. אני לא מכיר את התרופה הספיציפית דיספורט, אך מסתבר שזה סוג של בוטוקס, והזרקת בוטוקס אכן מוכרת ומקובלת לטיפול בפיסורה. ספיציפית אצל חולי קרוהן סביב פי הטבעת העיקרון הוא להימנע ככל האפשר מניתוחים בהם מבצעים חיתוך או הסרה של רקמה עקב פוטנציאל הסיבוכים הגבוה, ובעיות בריפוי פצע. לכן הניתוח הכי שכיח לפיסורה בו מבצעים חיתוך חלקי של השריר פחות מקובל בחולי קרון. אופציה אפשרית וקורצת לטיפול בחולים אלו הינה הזרקת בוטוקס. הזריקה מכילה רעלן הגורם לשיתוק זמני וחלקי של השריר סביב פי הטבעת (שריר הסוגר) ועל כן מביאה להרפייה איזורית, היציאה עוברת חלק יותר, ישנו פחות כיווץ, עליה בזרימת הדם , ובעקיפין מתאפשר ריפוי הפיסורה בזמן בו השריר ״משותק״ (זה זמני למספר חודשים). היתרון בטיפול זה הינו שלא מבצעים כל חיתוך וכל הסרה של רקמה. מדובר בזריקה מקומית בלבד. פוטנציאל הסיבוכים מינימלי. אידיאלי לחולים מבוגרים עם סיכון ניתוחי גבוה, וגם לחולי קרוהן כפי שתיארתי. את הטיפול השני שאתה מתאר בעזרת קרן רדיו-גל איני מכיר כך שאיני יכול לחוות דעה. הזרקת בוטוקס כשלעצמה מקובלת כטיפול העומד בפני עצמו בפיסורה. חשוב בכל מקרה במהלך הטיפול ולאחריו להקפיד לשמור על יציאות רכות וקלות (באמצעות התאמת האוכל שאוכלים), אחרת הפיסורה עלולה לחזור ואז ניתן להזריק הבוטוקס שוב במידת הצורך.

שלום, אני סובלת מפיסורה כבר כמעט שנה. טיפולי משחות שונים לא הועילו. הגעתי למקום אשר מטפל בפיסורה על ידי הזרקה של דיספורט לסוגר הפנימי ושיתוקו ואם יש צורך, לאחר כ4 שבועות, מטפלים בגלי רדיו ישירות לאיזור. יש לי שתי שאלות: 1. האם שיתוק הסוגר הפנימי לא יגרום לבעיה (גם אם חלקית וזמנית) בשליטה על הסוגרים? 2. האם לשיטת הריפוי יש השפעה כלשהי על הסיכוי לחזרת הפיסורה בעתיד? תודה

איני מכיר את השיטות שהזכרת. שיתוק הסוגר הפנימי אינו אמור לפגוע בשליטה על הסוגרים (בניתוח חותכים את הסוגר הפנימי...). אין קשר בין שיטת הטיפול לסיכוי לחזרה של הפיסורה.

תודה רבה על התשובה המהירה והעניינית.

היי שלום בעבר עשיתי בוטוקס בצידי העיניים ובמצח זה עשה אותי מופתעת ומראה נוקשה ניסיתי שלוש פעמים ולא אהבתי בוטוקס ולמה זה נותן מראה כזה הבוטוקס? האם חומצות יכול לעזור לקמטוטים מסביב לעיניים ולקמטוטים קטנים במצח ?

הי ציפי, הזרקת בוטוליניום טוקסין(בוטוקס או דיספורט) דורשת מיומנות. מראה מופתע ניתן לתיקון כמעט מידי. בהחלט ניתן גם לשפר את המצב הקמטוטים על ידי הזרקת חומצה לצידי העיניים . קמטי זעף ניתנים לתיקון בקלות יחסית. הקמטים במצח יותר מסובכים לתיקון ולכן יתכן ושווה לך בכל זאת לעשות זריקות בוטוליניום. אני בהחלט חושב שניתן לבצע טיפולים אסתטיים ולשמור על מראה טבעי ויפה.

לפני חודש ושבוע הזרקתי בוטוקס במצח(דיספורט) לאחר שבועיים מרגע ההזרקה באתי להזרקה נוספת לתיקון. הכל בסדר. לפני שבועיים החלטתי לעשות בוטוקס גם בצידי העיניים..הלכתי לרופא אחר והזרקתי בוטוקס(בוטוקס) ולא היה שיפור..לפני 3 ימים לאחר שבועיים בדיוק הגעתי לביקורת ולהזרקה שוב. עדיין אין שיפור בצידי העיניים והשרירים לא שותקו. מה זה יכול להיות? האם נוצרו נוגדנים לבוטוקס בגוף? האם יש מצב שהבוטוקס בצידי העיניים לא יילך? מה עושים עם הכסף ששילמתי?

מהל את הבוטוקס בהרבה מיים וגם לא יודע להזריק.. מי זה הרופא הזה ? תרשום את שם הרופא שנדע להזהר ממנו

שלום ניר, נוגדנים הם מצב מאוד נדיר. יש יותר סיכוי לזכות בלוטו מאשר לפתח נוגדנים לבוטולינום טוקסין. שילמת כסף - חזור לרופא ודרוש את הטיפול בעבורו שילמת. בברכה, ד"ר ממלידר אבי 054-4435085