משקפי שמש פולארויד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כך תשמרו על העיניים בקיץ

הקיץ והחופש הגדול עלולים לגרום לבעיות עיניים רבות בעקבות חשיפה לשמש, כלור בבריכה, משחקי מים ודלקות עיניים. מדריך הישרדות לקיץ בקיץ בכלל ובחופש הגדול בפרט, עולה מספר האנשים הסובלים מבעיות עיניים שונות, החל מאדמומיות וכלה בנזק ממשי. ניכרת חשיבות רבה להגנה על העיניים, במיוחד בתקופה זו. ממה עלולים להיגרם נזקים לעיניים בקיץ? מדינת ישראל היא מדינה שטופת שמש ברוב ימות השנה, אך בקיץ הישראלי השמש חמה ויוקדת יותר. פרט לנזקי קרינת השמש עצמה, יכולות העיניים להיפגע, גם כתוצאה מדברים נוספים המאפיינים את הקיץ הישראלי, כמו שחיה בים ובבריכה, קייטנות ואפילו המעבר בין החום למיזוג. לא רק קרינה. צילום: שאטרסטוק   מהן הסכנות לעין הנובעות מקרינת השמש? קרינת השמש מורכבת מאורכי גל שונים, ארוכים (הספקטרום הנראה) וקצרים (קרינת ה-UV האולטרה סגולית). נהוג לחלק את קרינת ה-UV למספר סוגים: UVA (הקרניים הארוכות ביותר בתחום הזה),...
ללמוד עוד על משקפי שמש פולארויד
משקפי שמש: היופי לא קובע-תמונה

אל תתפתו לרכוש משקפי שמש רק כי הם אופנתיים, מה שחשוב שהם...

מאת: גונן עומר
15/06/2015
כך תשמרו על העיניים בקיץ-תמונה

הקיץ והחופש הגדול עלולים לגרום לבעיות עיניים רבות בעקבות...

מאת: ד"ר דוד...
08/08/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למשקפי שמש פולארויד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

משקפי שמש פולארויד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, האם יש הבדל בריאותי בין עדשות משקפי שמש uv400 לבין עדשות משקפי שמש polarized? אני מתלבטת אם להשקיע סכום כסף נוסף כדי להחליף לעדשות הפולראיזד. מנסה להבין האם יתרון בריאותי של ממש מבחינת חסימת קרינה וכיו"ב. אם יש עדשות משקפי שמש טובות אפילו יותר מהשתיים האלו, אשמח לדעת. תודה!!

שלום אלי, עדשות מקוטבות (polarized) לא חוסמות קרינה אל מקטבות את האור, לא מאפשרות לאור לעבור דרך העדשה בזווית מסוימת ובכך מאפשרות ראייה נקייה יותר מסנוורים. כל העדשות האיכותיות נגד השמש אמורות לחסום UV 400 כולל העדשות המקוטבות.

קניתי משקפי שמש, לא זולות, אך לא ממותגות כאשר אני מסתכלת איתן על מסך הטלפון הנייד יש כאילו שבירה של האור לצבעים. וריצוד בסגול. לא קרה לי עם שום זוג משקפיים בעבר. זה כמובן לא נוח, אך השאלה אם זה אומר שהעדשות גרועות, לא מלוטשות, לא מגינות וכו. איך אפשר לבדוק האם משקפי שמש טובות ( חוץ ממה שנאמר ע"י המוכר)

שלום עירית, יתכן שקנית משקפי שמש עם עדשות מקטבות- polarized שהן נחשבות עדשות שמקטינות סנוורים, ומה שאת מתארת שאת רואה במסך הטלפון זה אפקט הקיטוב.

למנתחים שלום רב, עברתי לפני 11 יום ניתוח הסרת משקפיים בשיטת לאסק וויבפרונט. כרגע הראייה שלי לטווח קצר טובה, לטווח רחוק עדיין פחות. שמתי לב לכמה דברים שרציתי להתייעץ לגביהם. 1. בעבודה שלי יש פרוז'קטורים כאלה שמעירים ממש חזק את המקום עבודה, אני עבד עם משקפי שמש עם עדשות מושחרות (polarized). כמה זמן עלי לעבוד עם המשקפי שמש בעבודה? הבוסים כרגע לא עושים בעיות אבל מפחד שלטווח הארוך לא יאהבו את זה כי זה שירות לקוחות. 2. שמתי לב שכאשר אני שוטף פנים או שם טיפות של לוטמקס/דמעות מלאכותיות אני פתאום רואה ממש ממש חד, אל לאחר כמה שניות חצי דקה, התופעה עוברת ואני חוזר לראות פחות טוב. הייתי שמח לדעת על מה זה מעיד ומה זה אומר? האם זה קשור לתהליך ההחלמה? 3. קראתי בפורום על אנשים מודאגים מהשימוש של הלוטמקס וסיכונים בשימוש בטווח ארוך האם אני צריך לדאוג ממשהו? האם יש סימנים מוקדמים שאוכל לזהות לפני כשיש בעיה? 4. היה יום ששכחתי לקחת ויטמין C בערב האם זה רע? האם ממש צריך לקפיד לא לשכוח את זה? תודה רבה מראש, אליעד

אליעד שלום רב. 11 יום זה זמן קצר מידי על מנת להשיג תוצאה סופית 1. זה מאוד אינדיבידואלי. לא ניתן לקבוע. 2. זה קשור כנראה ליובש זמני. 3. אם אתה במקעב מסודר אני לי חושב שיש ממה לדאוג 4. תשתדל לא לשכוח אל לא סביר שיקרה משהו רע בברכה, ד"ר אורי מלר.

שלום ד"ר יקרים, טרם הניתוח החלטתי לרכוש משקפי שמש איכותיות אשר יגנו על העיניים בחודשים שאחרי הניתוח. הבנתי שיש משקפיים בעלי עדשות מיוחדות (polarized) ורציתי לדעתן האם מומלץ לרכוש אותן על פני משקפי שמש רגילות? חשוב לי לשמור על עצמי כמה שיותר על הניתוח ובמידה והן בעלות הגנה טובה יותר מאשר משקפי שמש סטנדרטיות, ארכוש כאלו בהמלצתכם. תודה וערב טוב!

שלום רב, גם משקפיים רגילים עושים את אותה הפעולה. הדבר תלוי יותר בהעדפה אישית ובמחיר. בברכה, דר' אליה לוינגר